Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhász tartása? Jó kutyák?

Belga juhász tartása? Jó kutyák?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mind a négy kemény munkakutya de a mali a legkeményebb, nem hobbi kutyák, sok foglalkozást igényelnek. Melyikre gondoltála négy közül? (Malinois,groenendael,laekenois,tervueren)
2016. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
groenendael :)
2016. nov. 13. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Minden kutya jó kutya. Hogy neked jó-e, és ha igen, melyik, az más kérdés :)
2016. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha van napi sok-sok órád az aktív fárasztásra, foglalkozásra, akár jó is lehet. No meg megfelelő kölyökre 150+ ezer és a napi tartására sem okoz nehézsgeket. Egy nagyon kedves barátomnak van, munka előtt/után is sokat foglalkozik vele (nem 1-2, hétköznap is ALSÓ hangon 4 órát), hétvégén meg túrázás, hegymászás,(Svájcban él) lópikula, nagyon aktív életet élnek. Így nála kiegyensúlyozott, boldog, magasan szocializált és jólnevelet a kutya, tökéletesen engedelmes. Ám ez sok idő. A belga juhász munkakutya, méghozzá ebből is az egyik legenergikusabb, így hasonlóan aktív életmódot kedvelő, határozott, bőséges szabadidővel rendelkező gazdinak ajánlott csak (a sok szabadidő persze nem lényeges annyira, ha eleve dolgozol vele, mert akkor abban kifárad és "csak" lemozgatni kell, meg szabadnapjaitokon lefoglalni, de gyanítom nem ez a helyzet).
2016. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha hobbira lesz akkor olyanból vedd ne munkára szántból.
2016. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

#5 vagyok

Miért lettem lepontozva?

2016. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Ezeknél a fajtáknál még a hobbi célra tenyésztett sem labdázgatós kanapé kutya, csak talán kicsit kevésbé aktív.
2016. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

#5 vagyok

Hát nem egyszer voltak már belga juhászaim. Groenendael pedig a "legnyugodtabb". De senki se mondta hogy kanapén pihiznek napokat meg elég nekik a labdázás.(Mondjuk ki tudja őket elégíteni ha szellemileg is fárad benne tehát vmi logikai feladat van benne)

Csak az a legidegesítőbb hogy a fajtához nem értők pontozgatnak le.Agility nagyon ajánlott mert ebben ők a királyok.

2016. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Claysiss04 válasza:

Nem értek a fajtához, bár van egy majdnem két éves malim. Egyik napról a másikra került hozzám 6 hetesen. Nem volt tervezett "gyerek", de belebújt a nyakamba és a szívembe egy perc alatt. Tudom, munkakutya..... Tudom, több van benne....azóta utána olvastam.....

Kertes házban élek, van számára 1000 nm. Futkározik, labdázik (teljes munkaidőben hozná oda) felássa a kertet egy vakond után, néhány bokrot is elrágott gyerekként. Órákig nyugodtan pihen, ha úgy adódik. Engem kísér a kertben, imád benn a házban (jól viselkedik) és nagyon nyugodt. Szereti a barátaimat. Szóval én tényleg nem értek a fajtához, csak együtt élek egy belga malival és imádás!!

2017. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!