Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állíthatnám le a...

Hogyan állíthatnám le a szomszéd dühös, ölni akaró kutyáját?

Figyelt kérdés
A szomszédunk előző kutyusa elpusztult és helyette vett egy hatalmas telep őrzésre kitenyésztetett kutyát, amit egy picike 10x10m-es előkertben tartanak. Amíg kölyök volt nem volt vele semmi probléma, foglalkoztak is vele, meg kedves, játékos is volt,de mára már a saját kertembe!! sem tudok kimenni mert úgy tépi a kerítésünket és úgy ugat rám hogy szinte önkívületbe kerül,habzik a szája, ha átjutna nekünk végünk lenne az biztos. Mivel már nagy kutya, nem elég cuki, sosem foglalkoznak vele. Én pedig hiába közelítettem hozzá kedvesen csak olaj volt a tűzre nála.. A sima erélyes rászólás sem segített. Már ott tartunk hogy végig kellene falazni a kerítésünket ezzel minden problémát megoldva de úgy érzem talán nem nekem kellene egy buta felelőtlen döntés miatt több százezreket költenem... Van erre esetleg valami hatékony , kevésbé pénztárca ürítő megoldás ami bevált nektek? (Kérlek a "mérgezzem meg" és hasonló kommentektől kíméljetek meg) A kutya riasztóról azt olvastam hogy saját területét "védő" kutyákra nem hat :( (A kutya elméletileg ivartalanított)

2016. nov. 15. 07:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az unatkozó kutya valóban nem egy főnyeremény szomszédnak. Kész mindenre, hogy felhívja magára a figyelmet. Mindazonáltal a "ha átjutna nekünk végünk lenne az biztos" részlet nekem a kutya nem ismeréséről árulkodik. Ez a kutya a területét védi habzó szájjal. De mindig csak addig nagy legény, amíg VAN kerítés! A kutya nem hülye, nem akar valódi összetűzést, csak (hogy emberi jelzővel éljek) játssza az agyát.

Persze ez nem vigasz, ha valóban tönkreteszi a kerítést, s ezzel anyagi kárt okoz.

2016. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Miért nem dobsz át neki finom falatokat?
2016. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szeretem az orosz rulettet. :) Ez a kutyafajta kifejezetten őrző védőnek lett kitenyésztve.(amikről azt olvastam az sem zavarja őket ha támadás közben konkrétan agyonvered, addig támad amíg él.) Nem hiszem hogy csak a "szája nagy". ha eltűnne a kerítés hirtelen megnőne a területe amin belűre kerülnék én meg a macskáim(meg a jövendőbeli gyerekeim) és ő akiknek az agyát már elborította a vörös köd. Nem szeretném megtudni mi lenne ha ez megtörténne.Volt már hogy utcán "nekimentem" kutyáknak akik bántani akartak minket valamilyen formában - megindultam feléjük üvöltve "ölési szándékkal" (engem sem kell félteni ha felmegy bennem az adrenalin meg a családféltő ösztön.) de ez most más. A kerítés szétszedése is zavar, de az még jobban hogy egyszerűen nem tudom rendben tartani a saját kertemet mert ha a növényeket akarom metszeni a kerítés mellett a kezem felé is kapkod, mellesleg elég ijesztő amikor egy 2 méteres kutya ugrál neki a kerítésnek teljes erejéből habzó szájjal vérben forgó szemmel melletted pár méterre. A kerítés pedig csak egy kis nyomi fémháló néhány rozsdás oszloppal. Tisztára úgy érzem magam mint egy kutyaviadalban ahol én vagyok a másik kutya és éppen egymásra hergeltetik őket.


Ha kaját dobálnék neki (díjaznám) amíg ilyen lelkiállapotban van azzal csak megerősíteném benne, hogy helyesen viselkedik nem?


Tudom hogy hirtelen nem leszek Caesar Millan és ez egy komoly szakma nagy tudással hosszú hosszú évek tanulásával, de azt hiszem mégis csak valahogy inkább a bizalmába férkőzés lenne a jó megoldás. Vagy valami tartós fal. Úgy érzem a fal mellett szól a szomszéd viselkedése is mert ha ezt a csatát megnyerem is valahogy lesz majd másik amit kezdhetek elölről.


Megjegyzem nem teljesen vagyok kutya analfabéta, amíg szüleimmel éltem volt kutyám, 17 évet élt, nagyon szerettem, ő még öreg juhászkutyaként is tartotta a szokását hogy az ölemben akart aludni, igaz már sem súlyban sem méretben nem fért bele :) soha nem mutatott még hasonló viselkedést sem. Az akkori szomszédunknak volt egy rotija és egy rendőrségen kiképzett őrző védő németjuhásza, azoknak sem jutott soha eszükbe a szomszédokat vegzálni, sőt gyerekként nyúlkálhattam át a kerítésen hozzájuk, imádták ha foglalkozok velük , soha nem bántottak de még csak meg sem morogtak. (viszont ha valaki előröl közelítette a kerítést ártó szándékkal annak vége volt mint a botnak)


Benne lehet a pakliban az is, hogy a mostani szomszédunknak a másik oldalán egy igen állat és ember gyűlölő retardált fickó lakik, aki gyakorlatilag bármire képes. lehet ő bántotta már a kutyát valamilyen úton módon és így mind a két oldal egyenlővé vált a kutya szemében.

2016. nov. 18. 08:32
 14/16 anonim válasza:
29%
Sokan le fognak hurrogni. Nem lehet mindenki szakember, az életed, a nyugalmad, a te állataid élete és a gyermekeid biztonsága fontosabb egy begőzölt kutyánál. Az olyan állatokat, amik zavarnak, kárt tesznek és/vagy veszélyesek, távol kell tartani, ha az elriasztások nem működik, vagy nem megoldható, akkor marad a méreg. A patkánynak egérnek is azt adunk... Kérdezd meg az öregeket, mit csináltak azzal a kutyával régen, amelyik engedély vagy ok nélkül emberre támadt. Valaki írta itt, hogy rögeszméssé válhat kutya. Én beszéltem már igen komoly állatmentő szakemberrel (menhelyet vezet), aki havonta altat el kutyákat mert emberre támadtak, és menthetetlenek (úgy hívja gyilkosok, mert a szemükben az ember már csak préda). Téeszből tudsz ilyen mérget szerezni, bolti méreg erre alkalmatlan. Ha erre nem vagy képes, költözz el szerintem, mert az ostoba gazdával úgysem tudsz dűlőre jutni...
2016. nov. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

14-es. Én a békés megoldások híve vagyok, ezért javasoltam fentebb a kérdezőnek, hogy beszéljen a szomszéddal, vagy ha az nem vezet sehová, akkor videófelvételt kell készíteni és a hatóságoktól segítséget kérni.

Azt mondod, gyilkosnak hívja az ismerősöd azt a kutyát, aki emberre támad, ugye? Én meg gyilkosnak hívok mindenkit, aki öl. Fegyverrel embert, vagy méreggel kutyát, macskát stb.

Nem tudom, hogy a szomszéd mit szólna hozzá, ha a kérdező megmérgezné a kutyáját, de az állatkínzás és tiltja a törvény. Ráadásul szerinted mennyire használna a szomszédok közti kapcsolatnak? A kérdező egyértelművé tette, hogy alapvetően nincs rossz kapcsolata a szomszédjával.

Ismétlem, én a békés együttélés híve vagyok, ezért ha valaki ártana a kutyáimnak, az volna az első ember, aki letöltendőt kap állatkínzásért.

2016. nov. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olykor ilyen helyzetbe kerül az ember, mikor a másik helyett kell gondolkodni és cselekedni. A szomszéd spicce éjszakánként őrjítő magas hangon tudott ugatni, apám rendszeresen volt fent órákat amiatt, hogy a gazdái nem fordítottak a saját kutyájukra időt. Ezt megunván egy nagyon könnyen kivitelezhető és rendkívül hatásos módszerrel ő maga tanította móresre más neveletlen ebét: egy üres spriccelős ablakmosó flakonba ecetes vizet töltött, majd amikor a kutya rákezdett volna a berögződött szirénázásba, ment a büdös, kellemetlen vízsugár a pofájába. Néhány este leforgása alatt megtanulta, hogy tilos óbégatni, azóta nyugodtan alhat mindenki.

A módszer úgy gondolom, tökéletesen megfelel neked. Egy idő után elég lesz a flakon látványa is, hogy visszavonulót fújjon, végül majd oda sem megy a kerítésetekhez. Kitartás és sok sikert.

2016. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!