Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megpofoztam, elloktem és le...

Megpofoztam, elloktem és le nyomtam a grabancanal fogva a kiskutyamat, nagyon rosszul eshetett neki?

Figyelt kérdés

Nem szoktam bántani, de nagyon durva. Mindkét kezem tiszta seb, nincsen olyan nap hogy be véreznek.

A lábam is tiszta karcolás, mert a lábujjakat is elkapja.

Próbáltam már mindent, ott hagyom. Játékot teszek a szájába, akkor inkább ugrik egyet és a kezembe harap.

Ahogy megutottem megjobban belendult / most is épp harapja az ujjaimat/ és nagyobbakat harapott és jött nekem és kapott felem. Ez tartott 5 percig kb aztán lenyomtam a grabancanal de folytatta, megint harcolunk aztán lenyomtam, nem kapkdott és morgott akkor elengedtem és elfutott és oda hozta egy játékát.


Nagyon szeretem, és nagyon bánt ez az egész. De nem tudom mit csináljak a harapdalas ellen.

Van egy csomó játéka, ilyen szárított húsok amiket raghat.


4honapos egyébként


2016. nov. 16. 22:46
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
10%

Igen :(

Szerencsére Ő még mindig szeretni fog.

Elhiszem, hogy ideges vagy, de ilyet kérlek ne csinálj. Ő pedig erről nem tehet.

Állatorvosos oldalakon sok ilyen tipp van.

Remélem sikerülni fog!

2016. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Tanítsd meg neki, hogy ne durvuljon, óvatosabban játsszon.
2016. nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem viszed kutyaoviba, ha problémád van a viselkedésével?

Egyébként ha harap, akkor felülről fogd össze a száját, és hajtogasd be a bőrét a saját fogai alá. Majd ha neki is fáj, akkor nem fog harapni.

A játékot meg nem a szájába kell nyomni, hanem elhúzni az orra előtt, úgy mozgatni, hogy le akarja vadászni.

2016. nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az miért van hogy direkt a kezembe harap hs pl ha rontyozunk?

Ahogy írtam direkt oda ugrik hogy ne a kotelet harapja vagy a játékot hanem a kezemet

2016. nov. 16. 23:08
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

éretlen még, mint a mi kutyánk annak idején.

üvölts rá nagyot ha megharap

2016. nov. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

4 hónaposan előfordul, hogy harapdál, kölyök még... Ilyenkor határozottan rá kell kiabálni, ha nem hagyja abba, akkor megrángathatod a grabancánál, de ne pofozd, az nem jó.

Igazából a lényeg, hogy valamilyen úton-módon közöld vele, hogy rosszat csinál. Ez egy viszonylag hosszabb folyamat, le fog róla szokni, de bántani tényleg ne bántsd, azzal nem oldasz meg semmit!

2016. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Az en kiskutyam is ezt csinalta... 0-24 harapott/harapdalt.En is besokaltam tole nem egyszer...azt hittem sosem hagyja abba. Aztan kinotte szerencsere.

Kitartast,,,

Milxen keverek amugy?

2016. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Itt sokan azt mondják hogy ne pofozd. De ha nem kap akkor nem fogja megtanulni mit szabad és mit nem.
2016. nov. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
#8-nak igaza van. Ha pedig sajnálod akkor pedig nem ér semmit az egész. Muszáj fizikailag is nevelni meg az anyja is úgy nevelte/nevelné.
2016. nov. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Anno mi is kipróbáltunk mindent. Egyetlen dolog vált be: mikor megharapta a kezem akkor nem elhúzod hanem fogod és betolod a szájába a gigája felé és mikor hátrál akkor tovább nyomod egy kicsit és magától el fog engedni mivel kellemetlen neki. Ha elhúzod a kezed azt fogja hinni játszotok, de ha még jobban betolod, hogy kellemetlen legyen neki akkor ezzel köti össze h ha megharap neki is rossz lesz.
2016. nov. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!