Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megpofoztam, elloktem és le...

Megpofoztam, elloktem és le nyomtam a grabancanal fogva a kiskutyamat, nagyon rosszul eshetett neki?

Figyelt kérdés

Nem szoktam bántani, de nagyon durva. Mindkét kezem tiszta seb, nincsen olyan nap hogy be véreznek.

A lábam is tiszta karcolás, mert a lábujjakat is elkapja.

Próbáltam már mindent, ott hagyom. Játékot teszek a szájába, akkor inkább ugrik egyet és a kezembe harap.

Ahogy megutottem megjobban belendult / most is épp harapja az ujjaimat/ és nagyobbakat harapott és jött nekem és kapott felem. Ez tartott 5 percig kb aztán lenyomtam a grabancanal de folytatta, megint harcolunk aztán lenyomtam, nem kapkdott és morgott akkor elengedtem és elfutott és oda hozta egy játékát.


Nagyon szeretem, és nagyon bánt ez az egész. De nem tudom mit csináljak a harapdalas ellen.

Van egy csomó játéka, ilyen szárított húsok amiket raghat.


4honapos egyébként


2016. nov. 16. 22:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Amikor engem harapott meg, kapott egy taslit, úgy hogy megfordult a tengelye körül. Aztán nézett nagy csodálkozva, de szerencsére voltam olyan dühös, hogy le is csesztem. Azóta nem harapdál. Igenis néha lehet néha fizikálisan fegyelmezni egy állatot, elvégre az anyjuk is úgy neveli őket. Na nem ököllel, vagy rugdosással, de ha nagyon rossz, akkor egy tasli simán mehet (na azt sem erőből, de azért meglepődjön tőle és kellemetlen emlékként maradjon meg neki)
2016. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Kutyáknál is és macskáknál is a kicsinyek közös játéka során megy a levadászás és a harapdálás is. És ha fájdalmas már a harapás, akkor vinnyognak, visítanak. És erre a jelre, a másik abbahagyja! Én is, ha játszom egy kölyök jószággal, és fájdalmasnak érzem, akkor vinnyogok:

- Úúúúú, az anyád úristenit, hát ez nekem fááááááj.

Aztán határozottan rászólok, hogy állj!!! és megsimogatva a buksiját megnyugtatom. És esetleg beteszem a szájába a kezemet, hogy nyalogathassa, rágcsálhassa, és mondom hozzá:

- Na látod, így már nem fáj. Ilyen finoman csinálhatod. De ne harapdálj!!! Csak finoman.


Az állatok a viselkedésedből hamar leveszik, ha fájdalmat okoznak, és te ezen nem feldühödsz, hanem mutatod a fájdalmat, megállsz, fájlalod a kezed.

Én még az ugrálós kutyát is úgy szoktatom le az ugrálásról, hogy fájlalom a térdem, amire feltette a tappancsát örömében, hogy megérkeztem.

2016. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%

#5- ös vagyok és ugyanúgy lepontozták az idióta tudatlan barmok engem mint akik azt írták hogy a fizikai nevelést kell alkalmazni.

kutyaiskolába rendszeresen járunk és ott is ezt mondták, attól még mert le vagyunk pontozva nekünk van igazunk, a kutyának tudnia kell ki a falkavezér.

2016. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 13-as. Annak ellenére, hogy azt állítod kutyasuliba jártok, jó nagy baromságokat írsz.

1. Ide nem barmok járnak írogatni, hanem emberek. Barmok azok akik nem tudják elviselni, hogy másnak is van véleménye ezért a kulturált csevegés helyett az idiótázást választja.

2. A kutya nem falkában él, hanem családban. Falkban a farkas és, amiből a kutya több tízezer éve háziasítva lett. Nem sok szabály maradt fönt ami a farkasfalkában érvényes. A falkavezérség pont nem számít neki.

3. De ha neked így tetszik: egy 4 hónapos kölyök, még farkaséknál is csak kölyök. Tojik rá a falkavezér és hagyja, hogy maga tanulja meg a szabályokat. Nem ront rá és tépi szét ha rosszat csinál, mert csak kölyök.


Szóval vagy keress másik iskolát, vagy figyelj oda jobban, hogy mit tanítanak, mert tuti, hogy nem ezt. A nívósabb iskolában tilos a testi fenyítés és csak magasabb szinten, bizonyos vizsgák után oktatják külön, hogy hogyan kell alkalmazni. Baromi könnyű vele elrontani egy kutyát.

2016. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"A nívósabb iskolában tilos a testi fenyítés és csak magasabb szinten, bizonyos vizsgák után oktatják külön, hogy hogyan kell alkalmazni. Baromi könnyű vele elrontani egy kutyát."


1) Tudod te, hány olyan kutyát láttam, aki ilyen iskolából jött? Tudod, milyen frankó, amikor a 30-40 kilós állatnak kell elmagyarázni valamit, úgy, hogy már hozzászokott, hogy neki sosincs igazán megtiltva semmi? Nem irigylésre méltó meló onnan helyrerakni a dolgot.


2) A kutyáknak is szóljatok erről légyszi, mert ők szívbaj nélkül alkalmaznak testi fenyítést kölykökön is, ha szükséges, és érdekes módon nem törik össze tőle a lelkiviláguk. Tudni kell jól csinálni, ez tény, de attól még nem lesz valami tilos, hogy nem egyszerű.

2016. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Ott a pont 14-es, láttam már olyan esetet, hogy a kutyát az előző gazdája jól megnevelte a csapkodásával. Mondanom sem kell, megsimogatni nem lehetett rendesen, mert elugrált és húzta magát, az ütést látta minden ember kezében. Ezt el lehet érni vele könnyen.

Akik meg arra buzdítják a kérdezőt, hogy verje a kutyát, azoknak üzenném, hogy remélem minden egyes hibátok után megkapjátok a pofonjaitokat, hogy tudjátok, hol a helyetek!

2016. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%

Maradjunk annyiban egyébként, hogy sokan fel sem fogják, hogy a kutya tartása felelősséggel jár, minden nap foglalkozni kell vele: nevelni, tanítani, sétáltatni, játszani. Ez az alap. Nem csak annyi, hogy megveszem a kutyát, oszt' cső, eszik, iszik és de jó, hogy van.

Ha meg nem vagy következetes ráb457tál, onnantól jönnek a gondok, mert nem tudod megnevelni, ami meg további problémákat szül.

2016. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Próbáljuk már meg elkülöníteni a fizikai fegyelmezést a veréstől, légyszi :) Baromira nem ugyanaz a kettő.
2016. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#14 te mondod azt hogy más válaszolók idótáznak. Mi az hogy kutya nem falkában él egyszerűen süt a tudatlanság a mondandódból. A kutya nem tudja mi az a család a kutya felállít egy sorrendet és azokkal az emberekkel úgy fog bánni ha én én a 70kg-os kutyámat nem nevelem fizikailag akkor az lenne a szitu hogy egy óriás kutya dirigál. Tehát szálljon el mindenki ettől a verem a kutyát dologtól mert senki nem lapáttal meg indokolatlanul csapja a kutyát az meg nem a mi bajunk ha #14 nem tudsz kutyát nevelni csak kérlek tanácsot ne ossz mert a hajam kihullik az ilyen sületlenségektől.
2016. nov. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Jah, hát nem verni kell a kutyát, de a határozottabb fizikai érintés nyugodtan használható, mert a kutyák is ezt használják egymás között (mivel ugye ők nem tudnak beszélni) Pl. van úgy, hogy társaságban az egyik kutya túlságosan izgatott, ezért a többiek látszólag harapdossák, de valójában csak bögdösik foggal, hogy megnyugtassák ...vagy a kölyök harapdossa a muter csöcseit, az meg hátsó lábbal úgy lerugja, hogy elszáll. Megtanulja, hogy legközelebb nem harapdossa azokat a bimbókat. Ha olyat látnék, hogy valaki ököllel vagy bottal veri, esetleg rugdossa a kutyáját, én lennék az első, aki szájbaverném.
2016. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!