Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi kutyáknál melyek a...

Kaukázusi kutyáknál melyek a legfontosabb nevelési módszerek, hogy a kontroll nálunk maradjon? Hogy lehet elérni azt, hogy mástól ne fogadjanak el ételt?

Figyelt kérdés

Tapasztalatlanok vagyunk kutyanevelésben, házba költöztünk és ajándékba kaptunk két kaukázusi kutyakölyket. Örülünk, viszont érdekelne tapasztalt gazdiktól pár jótanács, hogy mire figyeljünk, hogyan neveljük őket, hogy jó legyen.

Pár frappáns névvel is segíthettek :-))



2016. nov. 17. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Kezdő gazdaként rögtön kau, ráadásul egyszerre kettő? Ez kutyaiskoláért kiált. Sajnos nem lehet pár mondatban összefoglalni a dolgot.
2016. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ajándékba kaptuk, örültünk is nagyon, csak olvasgatva kicsit róluk, elgondolkodtató, hogy is kell nevelni őket és mire fontos odafigyelni. Ráadásul a környéken nem egyszer mérgeztek meg kutyákat és jutottak be a házba tolvajok, így aztán erre is oda kell figyelnünk. Valószínű ezért is kaptuk aggodalmaskodó barátainktól ezt a két, még egyelőre cuki kis kaut. :-)
2016. nov. 17. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A kis kaukázusi tüneményes tud lenni :)

A nevelésük nem egyszerű, főleg első kutyások számára. De természetesen nem lehetetlen.

Amint megkapták az összes oltásukat, keressetek egy kutyaovit, ahová el lehet őket vinni. A kutyaovi kifejezetten arra való, hogy kezdő kutyások a kiskutyáikkal együtt tanuljanak, + a kutyusok együtt játszhatnak. Utána pedig kutyasuli.

Segítség nélkül a két kaukázusi a fejetekre nőhet. Valóban nem lehet pár mondatban leírni, amit a kutyanevelésről tudni kell.

2016. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ok. köszi. a környéken nem tudok kutyasuliról, de érdeklődünk. Addig gondoltam pár fontosabb ötlet segíthetne
2016. nov. 17. 14:28
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem másfél éves a kaukázi juhászom, és ugyan kicsi koromban volt kutyánk, nekem ez az első igazi ebem, mivel tényleg én vagyok a gazdája.


Mielőtt megijednél a fajtától és annak méretétől előre elmondom, hogy az egyik legjobb fajta mind közül!

Hihetetlenül okos, tanulékony és ami a legfontosabb: fogékony a körülötte lévő dolgokra! Védi a családot és a tulajdonát. Jelez minden egyen gyanús neszre.


Én nem vittem el kutyaiskolába, ennek ellenére 23 éves nő létemre remekül boldogulok az 50 kilogrammos "babámmal". :)


A nevelésnél egy a fontos: légy türelmes! És ismételd el a vezényszavakat és a szabályokat akár milliószor is! Az enyém például 4-5 hónaposan állandóan felszedett minden kisebb követ és kavicsot, és folyton megette őket. Elmondtam neki vagy tízezerszer, hogy nem, nem szabad megenni, fúj, köpd ki mert rossz - és olyan 7 hónapos korára meg is tanulta.


Sokat kell velük foglalkozni, és fontos a hangsúly! Szerintem ha van elég időd rájuk, akkor nem kell feltétlenül kutyaiskola! Én is megoldottam nélküle, és mindenki csak irigykedik a környéken, hogyan is tudtam felnevelni ezt a nem éppen kicsi királylányt.

2016. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ezért mondjuk, hogy ajándékba a lehető legnagyobb felelőtlenség és ostobaság kutyát adni. Pláne szapis kutyát, bár felelős tenyésztő nem is adna így el kölyköt.


A kaukázusi nem első kutyának való! A nevelése tapasztalt, kemény kezű gazdát igényel! Ha pedig ketten vannak, különösen nehéz dolgod lesz, hisz mivel gondolom együtt tartod őket, egymáshoz is fognak a leginkább kötődni. Ha nincs igazi vezetőjük, életveszélyesek még a családtagokra, gazdára is. Mihamarabb kezdjetek el kutyasuliba járni!

2016. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Szuper ajándék, kaptatok a nyakatokba egy jó nagy kihívást. Mindenképpen kell a suli, ha nem találtok, akkor házhoz járó kiképző. A kau nem játék, nem megfelelő nevelés mellett veszélyes is lehet.
2016. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem életveszélyes fajta.


Nálunk a szomszédban van labrador, akit cukinak meg családszeretőnek tart a társadalom, de közben állandóan az emberre támad.

Miközben az én kaukázusim meg se szólal, senkit még csak meg sem ugat, ha sétálunk.


Minden nevelés kérdése.


A lényeg, hogy hozzád kötődjenek és ne a kutyaiskolai nevelőjükhöz!

2016. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Annyira unom ezt a "nevelés kérdése" dumát. Igen, nevelés kérdése, csak a kérdezőnek halvány lila fogalma sincs arról, hogy hogyan kell kutyát nevelni!
2016. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Mi az, hogy a kutyaiskolai nevelőjéhez fog ragaszkodni? A kutyasuli nem azért van, hogy a kutyát helyre tegye, hanem, hogy a gazdát eligazítsa, segítse.

Valóban előfordul, hogy az oktatókhoz jobban kötődnek a kutyák, mert a kezdetekkor ők tartják fent a rendet, olykor ők hozzák be a kutya életébe az első igazi szabályt: pl. a többi kutyát nem ölheti meg. És végre kap egy vezetőt a kutya, olyat, amilyet igényelne, akihez így egyből jobban kötődik, mint a következetlen, gyenge gazdához. De ha a gazda nem teljesen alkalmatlan a kutyatartásra, ez nem fordul elő.


Lehet szépíteni, lehet tündérmesét faragni a fajta történetéből, csak épp teljesen félrevezető. Ezeket nem plüss macinak, a gyerekek kutyájának találták ki. Terület őrző kutyák, méghozzá a legjobbak. Egy jó kau képes egy idegen helyet is rövidebb idő után bevédeni. Ha nincs gazda, nincs igazi vezető, akkor a kutya szabadon dönt mindenben. Márpedig egy nagyon önálló, erős ösztönű kutyáról van szó! A két kutya pedig még jóval nagyobb felelősség. Még tapasztalt gazdáknál is gyakori, hogy a gazdi csak sokad rangú szerepet tölt be a kutyák életébe, és inkább egymást követik.

2016. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!