Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak? Nemsokára...

Mit csinaljak? Nemsokára ellik a kutya!

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves Jack Russel Terrier szobakutyánk, aki véletlen kiszökött és terhes lett! A lényeg az, hogy már nemsoká elleni fog, de fogalmam sincs, hogy hova tegyem őket. Bentre semmi kép nem akarom, viszont félek hogy kint megfagynak!

Nem először ellik, ugy hogy tudom mit hogyan, csak az a baj hogy eddig mindig nyaron ellett, es most nem tudom hogy kint lessze valami bajuk.

Szerintetek ha az ólját jól kibélelem, becsinálom..stb, akkor lessz valami bajuk?

Ugye nem fagynak meg?

Mit csinaljak szerintetek?



2016. nov. 17. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Vidd el most sürgősen állatorvoshoz és ivartalaníttasd.

Nem is értem, ez eddig miért nem volt egyértelmű?!


Másrészt, a jack russel alapból nem kintre való kutya, kis mérete miatt. Elleni pedig végképp ne ellesd kint ilyen időben. Csinálj neki a lakásban, vagy minimum FŰTÖTT épületben (garázs, akármi... ha ilyen nincs, akkor lakás) elletőládát, tegyél föléjük infrát is majd. Ez a minimum, hogy ha már ennyire felelőtlen vagy, akkor normális, fűtött helyet biztosíts nekik.


De először is, vidd el dokihoz, hogy lehet-e még ivartalanítani! Ez lenne a legokosabb döntés.

2016. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

De, be kell vinni őket. A jack russel alapból nem kinti kutya, rövid szőrű, és az ólat meg csak most akarod kibélelni, hogy jönnek a kölykök? Eddig milyen helye volt szerencsétlen kutyának?

Kell nekik egy meleg hely, kazánház, előszoba akármi, de kint nem lehetnek újszülött kiskutyák.

Azt meg sem kérdezem, miért nem lett még ivartalaníttatva, ha már máskor is megtörtént a baj... De ha már felelőtlen vagy, gondoskodj róluk megfelelően!

2016. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Képzeld, eddig a lakásban lakkot, olyan helye volt!
2016. nov. 17. 15:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Sóvál akkor bent kell maradnia! Köszi a segítséget! ;)
2016. nov. 17. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha benti kutya, nem értem, hogy merül fel a kérdés egyáltalán, hogy kint elljen... Nem csak a kölyköknek lenne baja, hanem a szukának is ha egy benti, kistestű, rövidszőrű kutyát kiteszel a mínuszokba.
2016. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Rohadt szaporíto!!!!! De komolyan!!! Hivd felbaz allatorvost h menjen ki hozzad... remelhetőleg kapsz egy kis fejmosast!!!
2016. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

komolyan felmerült benned a gondolat(vagy ahogy olvasom már bevett szokás volt), hogy egy benti kutyát kiraksz csak az udvarra elleni?

fogj egy nagy kartondobozt és rakd be a fürdőbe(ott gondolom csempe és járólap van, nem koszolnak össze semmit), legalább ott had elljen szerencsétlen.

amúgy tényleg jó lenne a közeljövőben egy ivartalanítást beütemezni, mert ha megint kiszökik és pl egy kaukázusival találkozik össze, a szülésbe bele is hallhat.

2016. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

És miért kell így szaporítani? Miért jó neked látni ezt? Szórni felelőtlenül a kutyákat? Szerinted kevés a menhelyi, utcán, láncon élő kutya?


Egyáltalán miért engeded ki a kertbe? Milyen gazda vagy te? Minek neked kutya, ha nem foglalkozol vele, nem érdekel a sorsa?

2016. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
"eddig mindig nyáron ellett" huhh hányszor történt már meg? nagyon sokszor volt? En nem oltalak le, de szerintem állj le mostmár a szaporítással, csak szeresd a kutyust. Kartondoboz, aljába egy takarófólia, rongyok. A kölyköknek nem tudom hogy fogsz gazdit, helyet keresni télen.
2016. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mindenképpen bélelj ki bent egy nagyobb dobozt neki,hogy nyugodtan világra tudja hozni a kicsiket. és ha bármi gond van hívd a dokit. mivel azt sem tudod ki az apa és gondolom semmi vizsgálaton nem volt,bármi lehet.

és én is ajánlom az ivartalanítást, semmi szükség minden évben elletni a kutyádat és ontani a világra a keverék kutyákat. sajnos van elég gazdátlan kutya így is.. +ha szereted a kutyád és sokáig vele akarsz még lenni,akkor is ésszerű lépés lenne

2016. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!