Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy border collie-nak be tom...

Egy border collie-nak be tom tanítani hogy hozza vissza a frizbit vagy a labdát és milyen a kutya természete?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutyát be lehet erre tanítani, micsoda kérdés. :D

A border collie fürge, határozott, pontos mozgása teszi nagyon alkalmassá az agilytire vagy a freestyle kutyás sportokra.

Amúgy rendkívül jó kutyák, különösen értelmesek, nagyon alkalmazkodóak, és nagyon sok szellemi és fizikai munkára van szükségük, különben rossz kutyává válhat.

Mondjuk ez elég általános, mert sok kutyára igaz, de biztos jönnek majd border rajongók is válaszolni.

2010. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Képzeld el ezt bármelyik kutyának be lehet tanítani.. Sőt még fajtatisztának sem kell lennie hozzá! Egy Border Collie alsó hangon 100 E Ft.-tól kezdődik, és rengeteg törődést igényel!
2010. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
figyelj evvel ne gyere hogy 10 e mer én 40 ért vettem egy fajtisztát törzskönyvel már bocs :D
2010. ápr. 29. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Akkor gratulálok! Még1 kutyához nem értő, szaporítótól vásároló, magát tökéletesnek gondoló ember..
2010. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Figyelitek a kerdezo utolso kommentjet?! Hat ez NAGGGGYON DURVA!

Ehhez mar mekkora analfabetanak kell lenni? Most nem arrol beszelek, hogy egy szot nem tud leirni normalisan, hanem arrol, hogy mennyire tajekozatlan kutyaugyben.

2010. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Bocsi, de nincs igazatok! Nem az volt a kerdes, hogy be lehet-e tanitani nekik, hanem az, hogy a kerdezo be tudja-e. Termeszetesen az alig par mondatabol egyertelmuen ki lehet jelenteni: NEM

Arrol sincs fogalmad, hogy hogyan kell felelosen kutyazni, mar a megveteltol kezdve. Amig nem vagy tisztaban az "olcso-kutya" kerdessel, addig miert is lenne fogalmad a kutyakikepzesrol?

Ez olyan, mint hogy irni akarsz, de nem tudod a betuket. Ez latszik is az irasodbol.

2010. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem Border Colliem van :)Nagyon okos kutyus:D

Amúgy jó olcsón vettétek :O

Mi 70-ért akartuk venni, meg találtunk "olcsón" 110 e FT-ért, de az fél éves volt.

Nagyon könnyű betanítani egy kutyának, hogy frizbit visszahozza stb. Az enyém nagyon cuki, mikor szalad utánna *-* De én inkább agilityzni szoktam vele.

2010. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A borderek nagyok okosak. Állítólag ő a legokosabb a kutyák közül. Mozgékony is, szóval szerintem őt bármi hasonlóra betaníthatod.
2010. ápr. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az így igaz, hogy a világ legokosabb kutyája :)

Most is a csúcstartó egy border szuka.

Amúgy a border olyan okos, hogy igazából őt nem tanítod, hanem a szokás híve, ő megszokja a parancsokat és ezáltal megtanulja őket. Így nem kell neki mutogatni is mellé, hogy ül vagy fekszik. Különböző szavakat képes felfogni, így ezeket igazából úgy megtanulja mint egy gyerek.

Így a színek neveit is képes felfogni, például kereshetsz borderes videókat a youtube-on is, ott rengeteg ilyen van, hogy csak beszélnek a kutyához, hogy mit csináljon és hiba nélkül végrehatja a feladatot.

Néha még egy tekintet is elég nekik, hogy tudják mit szeretnél, mert kitudnak ismerni téged :)

Én már régóta ennek a fajnak a rabja vagyok :P

2010. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!