Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára veszek egy huskyt....

Nemsokára veszek egy huskyt. Anyukám nem nagyon szeretne huskyt, hogyan győzzem meg hogy akarja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég eldöntöttem hogy szuka husky-t veszek (fekete fehéret), csak még nem tudom hogyan alkalmazkodna a családhoz. Mivel csak én és apukám szeretnénk a huskyt, anyukám nem annyira mivel ő szerinte állandóan vonyítanak és majd nem fog tudni aludni tőle, de szerintem nem ez alapján kell megítélni egy kutyát. Kb. egyezik a személyiségünk. Naponta 4-5 órát tudok játszani és futni/sétálni vele. Télen, húzatnám vele a szánkót meg stb. Na de most nem ez a baj. Mint említettem anyukám nem nagyon szereti ezt a fajt, ezért nem is szeretné a házhoz. Viszont nekem a mindenem ez a fajta és nemtudom meggyőzni anyukámat hogy ő is ezt a fajtát válassza. Ő inkább házörzőt szeretne de én nem, mivel én jobban szeretem ha rám figyel a kutya és nem az emberekre/macskákra/kutyákra. A környéken nagyon sok husky van és nagyon sokszor megyek el a gazdijukhoz hogy láthassam őket, a huskykat, mivel gyönyörűek. Számukra ismeretlen személy vagyok és nem is ugatnak vagy morognak. Szerintem ez a fajta hozzámillő lenne. Hogyan győzzem meg anyukámat szerintetek?

2016. nov. 18. 22:10
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs autónk hogy elmenjünk olyan messzire. A közelben egy tenyésztőt sem ismerek. Tehát nincs esély tenyésztőtöl venni.
2016. nov. 19. 11:28
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen feltételek mellett ne is akarjatok törzskönyves kutyát.Menjetek el a menhelyre,és hozzatok egy keverék kutyust.
2016. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztők általában szerződéssel, egészségügyi garanciával adnak el kiskutyát. Ez azt jelenti, hogy ha a kutyusnak valamiféle genetikai betegsége, vagy születési rendellenességből adódóan baja lesz, szólni kell a tenyésztőnek, aki átvállalja a kezelési költség bizonyos részét. Ezt azért merik vállalni, mert a szülők nagyon komoly egészségügyi szűrővizsgálaton vesznek részt. Ha egy kutyánál kibukik valamilyen betegség, nem tenyészthetnek vele.

A szaporítók fognak két fajtajelleget mutató kutyát, pároztatják őket és jó pénzért eladják őket fajtatisztaként. Ha ilyentől veszel kutyát, jó esélyed van egy olyan kifogni, akire ráköltheted egy valóban fajtatiszta kutya árának többszörösét, mert az állatorvosi költségek elég magasak. A szüleid hajlandóak lesznek kezeltetni egy ilyen kutyát???

Nekem két törzskönyves kutyám van. Mielőtt megvettem több tenyésztőnél jártam és így találtam meg a megfelelőt. Nem kiskutyát, hanem tenyésztőt. Mert nála várni kellett az alomra, mert nem volt épp akkor kutyus. A második kutyát ugyanettől a tenyésztőtől vettem. Nem bántam meg.

Utaztam értük egy csomót.

Kutyát nem úgy veszünk, hogy kinézünk egy fajtát és hátha épp van ilyen tenyésztő a szomszéd utcában! Ha nincs, akkor veszünk szaporítótól. Mert semmi nem számít, csak hogy azonnal kell egy ilyen kutya.

Hidd el, nekem tényleg tök mindegy, hogy honnan szerzel kutyát, de nem véletlen, hogy minden hozzászóló le akar beszélni téged egy szaporítótól származó kutyáról.

2016. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszi a pozitiv válaszokat.


Nem én tehetek arról hogy nincs a közelben tenyésztő.

Szerbia egy szegény ország és szerintem nincs mindenkinek annyi pénze hogy felneveljek 6-7 kölyköt. Hallottam olyat

is hogy a költsége nagyon drága. Mindegyiknek kiskorában 7-8 oltás meg minden. Tehát inkább szapórító.


Köszi a válaszokat! :)

2016. nov. 19. 12:59
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Neked se vennék kutyát
2016. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Én a pozitív hozzászólásokat szeretem,de köszi ...
2016. nov. 19. 16:24
 27/35 anonim válasza:
0%
Szia nekünk volt egy szuka huskynk akit örökbe fogadtunk nagyon rendes kutya volt. De előfordult hogy megszökött és születtek kiskutyái amiket aztán örökbe fogadtunk de az egyiket visszahozták mert az illető elköltözött egy keverék kutya volt semennyire nem nevelték egyfolytában megszökött teljesen jó volt a kerítés olyan kis helyeken fért ki hogy senki nem hitte el aztán kennel be zártuk és most egész nap csak ugat és nem tudunk vele mit csinálni. Szóval gondold meg nagyon jól hogy honnan veszed mert nem min1hogy milyen kutyád kész 15 évig
2016. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az anyukájuk vagy az apukájuk. Nemtudom pontosan.

2016. nov. 20. 22:50
 29/35 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szép husky az elvárthoz képest. Mármint amilyen egy törzskönyves husky. Ennek a kutyusnak kb. BÁRMILYEN kölykei lehetnek. Ha szerencséd van, hangsúlyozom SZERENCSÉD, akkor majd talán valamennyire huskyra fog hasonlítani a kölyök.
2016. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
0%
Szerintem meg ez egy teljesen normális husky a kérdés hogy a másik anyuka vagy apuka hogy néz ki
2016. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!