Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbeadó (ideiglenes befogadó...

Örökbeadó (ideiglenes befogadó, önkéntes állatvédő) személynek milyen "jogai" vannak?

Figyelt kérdés

Hétvégén került hozzánk egy 3,5 hónapos keverék (bull és staffi)kisfiú.

Nagyon szörnyű körülmények közül mentették meg őket a nyár végén, és egy önkéntes hölgy viselte gondját eddig.

Egy rostán átesve ránk esett a választás, és hétvégén végre meg is kaptuk a mi kicsinket.

A hölgy megmentette az életét, ez nem vitás, tényleg odaadó szeretettel gondozta, viszont úgy véljük, nem kicsi túlkapásokkal...

Tegnap már mindenért le lettünk szúrva.

Megfürdettük, mert büdös volt....nem kellett volna, mert nehogy baja legyen, közben eddig NAPONTA fürdött.

Hozzáteszem tele van bolhával és valószínűleg poratkás is...

Adjunk rá ruhát, takarjuk be, ruha nélkül sehova ne menjünk vele.... Na... mi nem "bazári majmot" akarunk nevelni belőle -párom szavaival élve-, és igenis kint fociztunk tegnap a napon, és nem reszketett, nem volt semmi baja sem, sőt a ruhától menekül, pedig csak fogtam a kezemben, hogy elrakom.

Adtunk neki tápot, konzervet, főtt ételt (nagyon jó minőségűt)....nem szereti a tápot, de mennyi tápot, mennyi konzervet kapott?? Mit főztem, mit adtam neki? Mennyit?

Pisi, kaki milyen volt??? Itt a párom eldurrant aggyal már kiment lefényképezni a kupacot, hogy elküldi, de leállítottam...

Mi az, hogy vizet adtunk neki, eddig kecsketejet és tápszert kapott... az tartotta életben.

Túl korán fekszünk le, nem fogja átaludni az éjszakát, mert ők éjfél körülig játszottak vele... Mi dolgozó emberek vagyunk, nem nyugdíjasok, tény, hogy "korán" elfekszünk, ez este 20 órát jelent, de fent vagyunk/vagyok még azért tovább is. Nos, a kutyus kb. 5 perc alatt elaludt.


Lényegében minden rossz... Nem egy kutyus volt már nálunk, szerencsére értünk hozzájuk.

Nem szeretnénk rosszban lenni vele, mert tényleg nagyszerű dolog, hogy valaki ennyire szereti az állatokat és ennyi mindent megtesz értük, de Ő már a miénk, mi felelünk érte, és nagyon jól érzi magát. Kertes házban élünk, hatalmas telken, mindig van otthon valaki, és tényleg jó sora van, szerencsére mindegyőnket elfogadott és nem volt semmi hiszti és sírás az első este sem.

Megkérdeztük, hogy ilyenkor mennyit "szokás" adni az örökbefogadott állatért, és mi jóval többet adtunk neki, fizetve az üzemanyagot, illetve más egyéb dolgokat.

Mit csináljunk?

Tiszta ideg vagyok, mikor rezeg a telefonom, tegnap már a netet is kikapcsoltam, de most ez így fog menni hónapokon/éveken keresztül????

Bocsánat, hogy hosszú lett, de tényleg nem tudom, mit kéne tennünk.


Köszönjük szépen!


2016. nov. 21. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyétek fel a szervezettel a kapcsolatot, mondjátok el a problémátokat és kérjétek meg őket, hogy beszéljenek a hölggyel, fogja vissza magát, mert ez így már nagyon terhes nektek.


Ha nem változik a dolog, akkor pedig a hölgynek kell ennél erőteljesebben elmondani, kopjon le rólatok.

2016. nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jogai vannak, amik az örökbefogadási szerződésben szerepel. Semmi egyéb.

Ne hagyjátok magatokból hülyét csinálni.

2016. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb hív a hölgy, mondd el neki nagyon kedvesen (tudom, nem egyszerű nyugodtnak maradni), hogy nagyon szeretitek a kutyust és legjobb tudásotok szerint gondoskodtok róla, próbálja meg elengedni, mert a vele való beszélgetés helyett szívesebben foglalkoznál a kutyussal. Akinek most már TI vagytok a gazdái. És majd néha küldesz neki egy-egy képet és beszámolsz a fejleményekről.

Ha ez nem segít és még mindig kötekszik, beszélj a fajtamentőkkel, akik titeket választottak gazdinak és mondd el nekik, hogy örültök, hogy ennyire alapos és féltő ideiglenese volt, de ez azért már zaklatás.

Egyébként egy 3,5 hónapos kutya már nem bébi! Minek neki kecsketej????

Minek állítottad le a párodat? Igazán kedves lett volna tőle, ha elküldi a sz@rkupacról a képet. Talán megnyugtatta volna a hölgyet :D

2016. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nő nem normális. Én mindenképpen elmondanam a szervezetnek ezeket, mert szerintem ezekkel a tulkapasokkal a kutyáknak is árt a nő. 3,5 hónapos kutya nem ihat vizet, csak tejet és tápszert, naponta fürdetik, bolhas és atkas, ez nagyon durva. Illetve ha ezt másokkal is eljátsza a nő, nem sokan akarnak majd onnan örökbefogadni. Szóval a szervezetnek mindenképpen joga van tudni, hogy milyen dolgai vannak az önkéntesüknek.
2016. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azért is fontos lenne szólni a szervezetnek, mert ha a nőnek eldurran az agya, lehet, hogy elkezd titeket besarozni.
2016. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már nem normális, elvégre a tiétek a kutya, és nem az ideiglenesé.

Látta, tudta hová került, legyen elég ennyi.

Szerintem vegyétek fel a kapcsolatot a szervezettel, írjátok le, hogy ez már nektek sok, küldjetek pár screenshotot. Bármennyire is csúnya, semmi köze a kutyához, ilyen szinten legalábbis nincs.


Viszont mindezt lehetőleg gyorsan tegyétek, nehogy az legyen, hogy egyszercsak eldurran az agya, és mondjuk bekavar, rátok fogja hogy "rossz" gazdik vagytok: ruháztatás.



Szóval mindenképp szóljatok a szervezetnek, de előtte azért mondjátok meg neki is, hogy vegyen vissza.

2016. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Akkor tényleg nem mi vagyunk a "rosszak", megnyugodtam.

Tegnap este negyed 11-kor jött üzenet, már pont aludtam volna, hogy milyen napja volt a kutyusnak.... 2 tőmondattal elrendeztem... Remélem tényleg megszűnik ez a túlzott érdeklődés.

Megígértük, hogy elvisszük majd hozzá, de még van hátra pár oltás, addig nagyon nem vihetjük állatok közé. Meg hát ugye ott vannak a bolhák is, amiket ki kell irtani. Mi teljes mértékben együttműködők vagyunk, de ez tényleg kezd terhessé válni.

:(

2016. nov. 22. 08:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
odaad bolhásan, retkesen egy kiskutyát, és most ő okoskodik, hogy mit, hogyan csináljatok. Azért el tudom képzelni, hogy a hölgy otthonában mi lehet. Beszéljetek vele, hogy heti 1 telefonhivás bőven elég, és ahogy irták fentebb, jelezzétek a szervezet felé.
2016. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye jeleztétek a szervezet felé? Fontos lenne, nektek is, nekik is.
2016. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elbeszélgettem vele, és kértem, hogy bízzon bennünk, értünk a kutyákhoz, nem lesz baj most sem. Látszólag lenyugodott.

De több ilyet nem fogok "benyelni".

2016. nov. 22. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!