Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadó szeretnék...

Ideiglenes befogadó szeretnék lenni! Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Üdv !

Szeretnék ideiglenes befogadó lenni, viszont maximum csak egy kutyust tudnék magam mellé venni, a saját kutya mellé. NApi 3 alkalommal a séta megoldott, 20 perc séta választja el a lakóhelyemet a munkahelyemtől.

Nekem egy ex-Illatosos ivartalanított kan kutyám van. Ő mellé szeretnék ideiglenesben menedéket nyújtani egy bármilyen kutyának. Kiknél, hol merre kell érdeklődni, hogyan is zajlik ez a dolog?


2015. nov. 3. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Attol fugg mennyi fizetseget varsz el cserebe :)
2015. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik menhelyen érdeklődj. Nekem csak macskás alapítvánnyal van tapasztalatom, de gondolom, kutyáknál is úgy működik. Megkeresel egy menhelyet, vagy alapítványt, illetve többet, megbeszélitek a részleteket, és amelyikkel szimpatikusak vagytok, találkoznak az elképzeléseitek, attól hozol el kutyát.
2015. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy várok el érte fizetséget?
2015. nov. 3. 15:03
 4/10 A kérdező kommentje:

Wanda7 !

Köszi ! TEhát kb mint egy "éles" örökbefogadás?

2015. nov. 3. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, éppúgy mint a gyerekeknél. Csak nem értem azt, hogy "ideiglenes befogadó" ( ha megunod, visszaviszed?) és mi az hogy "ex-illatosos" kutya. Köszi ha megírod.
2015. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Kaptam egy macskát, akit gondozok, etetek, stb. addig, amíg végeleges gazdához nem kerül. A különbség, hogy nem az én tulajdonom, nem rendelkezem felette, nem adhatom oda senkinek, ha beteg, értesítenem kell az alapítványt, stb.

Az ellátásban különbségek vannak, pl. egy országos, ismert alapítvány azzal kezdte, hogy nekem mik a kötelességeim, és nyilván nekem kell állnom minden költséget, tápot, eszközt, kezeltetést. Egy két emberes alapítvány, akikkel végülis nexusban vagyok, minden eszközt adtak, és megkérdezték, hogy tápot adjanak-e. Miután mondtam, hogy azt én állom, nagyon hálásan megköszönték.

2015. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem, addig van nálam, amíg gazdát nem talál.

És úgy ex-Illatosos, hogy örökbefogadtam.


Ennyit tudok, ha ez nem elég, ott a google.

2015. nov. 3. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, az ideiglenes befogadó a menhelyről befogadja a gazdára váró állatot arra az időre, amíg nem találnak neki végleges gazdát. Az állatnak is jó, mert addig sem egy két testhossznyi kennelben van, és a menhelynek is, mert ennyivel több rászorulót tudnak befogadni.
2015. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi Wanda7, ez így világos.
2015. nov. 3. 15:50
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Például, de érdeklődhetsz más szervezeteknél is.

2015. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!