Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem védhetem meg a...

Miért nem védhetem meg a kutyámat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk kutyaiskolában és azt mondták, hogy ha fel a kutya és nekem dől, hozzam bujik vagy a lábamra ül akkor lokjem el , mert így ő dominál és elakar nyomni.

De nem értem, ha fel akkor ilyenkor csak egy bizros pont vagyok neki akire számíthat.

Nem értem, hogy van ez.


2016. nov. 21. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Idiota aki ezt mondta.
2016. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első, ha már idiótázol, akkor bocs, de az a válaszom, hogy te vagy idióta. :(


Kérdező,

Jól mondták az iskolába, ha a lábadhoz bújik a többi kutya elől, akkor lépj el tőle.

Az oka egyszerű, kutyaoviban/suliban elsődleges cél a kutya szocializációja vagyis az a cél, hogy a többi kutyával is jól érezze magát és ne féljen. Ha félelmet mutat (hozzád bújik) és Te megvéded, megsimized, stb. akkor a félelmi reakcióját megdícséred és azt üzened a kutyának, hogy helyesen reagált, vagyis egy rossz viselkedést erősítesz meg benne. Ennek a 'rossz' viselkedésnek a megerősítése pedig azt eredményezi, hogy a kutyád folyamatosan hozzád fog bújni, ahelyett, hogy a többi kutyuval játszana. A kistesű kutyákat is épp ezért nem szabad ölbekapni, ha a többi kutya szaglászására visongva hozzád rohan, mert ezzel megerősíted benne ezt a viselkedést, pedig ez csak - furán hangzik tudom - hiszti a részükről.

Az oviban ahova járunk azok a kutyuk, akik először jönnek és nem találkoztak még a már többedjére ott levő kutyukkal, rendre a gazdikon próbálnak csüngeni. Ha a gazdi ezt a viselkedést figyelmen kívül hagyja és ellép az eleinte félős kutyák max 15-20 perc múlva már ugyanúgy bandáznak és játszanak, mint akik már sokadjára jöttek. Ha ezt nem fogadod el az oktatóktól, az a te dolgod, de ne csodálkozz, ha a kutyád mindig félni fog az idegen kutyáktól.

2016. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Ugyanezt csinálja az én kutyám is. Ha egy kutya megkergeti akkor mindig odajön hozzám. Az az ember tuti nem mondta jól. Ha megijed mindig azért jön oda mert én vagyok a menedéke. Semmi igazság nincs benne, amit mondott.
2016. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Előző ez igaz, de nem dominanciával lép fel a gazdája ellen. Én se szoktam lehajolni hozzá, ha odajön félelmében, akkor figyelmen kívül hagyom. Egy nyugisabb természetű kutyával mindig elkezd játszani, de a dominánsaktól megijed, ilyenkor jön oda hozzám. Legutóbb se foglalkoztamm azzal, hogy azzonnal a lábamnál termedt, hanem egy idő után már ő kergette a kutyát...de azért nekem jó érzés, hogy én vagyok a menedéke akiben megbízik :)
2016. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Pedig sajnos dominancia, ha úgy ül melléd, hogy szinte ellök. Persze az más, ha melléd ül, de semmiképp sem jó, ha közben felborít.

Nem kell hinni nekem, olvass utána.

2016. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy akkor én vagyok a menedeke.

Az más, hogy nem nyugtstgstom mert akkor csak erősítem a félelmében. De az más.

Akkor ha együtt alszunk /ami tudom, hogy alapból nem jó / és hozzám bujik az sem jó?

2016. nov. 21. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A dominálás abban a szituban igaz, ha pl mentek az utcán, leülteted és ő úgy ül le, hogy vagy a mancsa vagy a feneke a lábadon van+ ha előtted ül/fekszik le.


A menedékkel az a helyzet, hogy sokan itt rontják el a kistermetű kutyák nevelését, hogy amikor odaszaladnak, mert egy másik kutya üldözi akkor a gazdi automatikusan felkapja. Ha ezt csinálja esélye sincs megtanulni a kutyákkal történő kommunikálást, mert a gazdi intéz mindig mindent. Persze, ha nagyon bunkó egy kutya a tiéddel akkor kötelessséged megvédeni, de nem kell túlaggódni a dolgot. Pont azért jártok kutyaoviba/suliba, hogy ezt a fajta kommunikációt megtanuja.

2016. nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ellökés fölösleges. De valóban lépj el tőle, sétálgass, mintha semmi sem lenne. Ha csak megállsz és aggódsz miatta, sajnálkozol rajta, az is egy megerősítés neki, hogy akkor ő sajnálatra szorul és te is fél, az ő stressze és félelme is jogos. nem csak a simogatás, vigasztalás megerősítés neki, hogy féljen még jobban, hanem az ilyen testjelek is.

Igen, te vagy a menedék, de mitől is menekül? A kutyádnak azt kéne megértenie, hogy nincs veszélyben, senki sem fogja őt megenni. De ha mindig ott van melletted, nem, vagy sokkal később fog nyitni a többiek felé, mert ő maga is elhiszi, hogy védelemre szorul. Ha magára van hagyva, egy idő után rájön, hogy nem bántja senki. Emellett a mozgás oldja a legjobban a kutyákban a stresszt. Ha melletted van, nem fog mozogni, de ha egyedül van igen, még ha csak azért is, hogy téged kövessen.

Emellett az ilyen gazda mellé beszoruló félős kutyák elég hamar elkezdenek kitámadni a gazda, a menedék mellől, mikor megközelíti őket egy másik kutya. Márpedig ezt büntetni kellene, hisz ebből lehet verekedés vagy rögzülhet ez a viselkedés a kutyádban. De egy félős kutyának pont nem tenne jót még egy büntetés is, így jobb ezt inkább elkerülni.


Az ágyban alváskor azt látod, hogy retteg és ideges? Ha igen, akkor valóban ne engedd, hogy hozzád bújjon. De ha teljesen nyugodt és boldog, akkor miért ne? A két szituációnak semmi köze egymáshoz.

2016. nov. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!