Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam ajándékba egy kis...

Kaptam ajándékba egy kis pitbull kölyököt, hogy szokassam szóba tisztaságra?

Figyelt kérdés
Tudom jól, hogy nem épp egy szoba kutya fajta csak addig szeretném a házba tartani ameddig elmúlnak a hidegebb idők. Nagyon picike még ha kinti hideg időt meg nem bírná ki.hiyg tudnám minél hamarabb rá szoktatni arra hogy szoba tiszta legyen? Hiába ki viszem de még akkor is van hogy bent végzi a dolgát.olyanok segítségét kérem akiknek vannak tapasztalatai ezen a téren, a válaszokat előre is köszönöm szépen
2016. nov. 22. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Csak írásba lehet.
2016. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Türelmesnek kell lenni. Először legalább 2 óránként ki kell vinni, de evés, alvás után mindig. Ha kint pisil/kakil, nagyon meg kell dicsérni, de ha bent történik baleset, akkor sem szabad leszidni. Így tanulja meg, hogy azért jár a dícséret, ha kint végzi a dolgát.

Remélhetőleg 8 hetes elmúlt már, egyébként több hétbe is beletelhet mire szobatiszta lesz.

Egyébként szőre és a jelleme miatt nem is való kinti kutyának, a legjobb a kinti-benti tartás, amikor akkor mehet be, amikor szeretne, de amíg kicsi, mindenképp csak bent legyen.

2016. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, mert igenis szobakutya fajta. A szőre rövid, fázik kint, és a gazdája közelségét is igényli.

Szobatisztaságra szoktatás: kora reggeltől késő estig kiviszed kb. 2 óránként, evések, alvások után, fokozatosan növelve az időtartamot 2 kivitel között. Bent takarítasz, kint dicséred, ha pisil-kakil.

Legyen rendszer az életében, kb. ugyanakkor legyenek az evések, alvások, kintlétek és majd a séták.

Így egy pár hónap alatt szobatiszta lesz. Addig gyakori takarítás, a kölyökkutya ezzel jár.

2016. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A második kérdésem nem írtam le a picike nagyon játékos és ebből adódóan szeret harapdálni is, hogy tudom le szoktatni arról hogy ne harapjon szét cipőt ruhát? Vannak kis cicáink is és nagyon durván játszik velünk hogy tudom ezekről leszoktatni, hogy ne fajuljon ez tovább ??
2016. nov. 22. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Jézusatyaúristen.... KUTYASULI DE NAGYON SÜRGŐSEN!!!
2016. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!