Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeauxi dog kutyámról azt...

Bordeauxi dog kutyámról azt mondta a doki, hogy gyengék a térdei. Ez pontosan mit jelent? Milyen vitamint ajánlanátok? Mondjuk mondta, h még rendbe jöhet neki. Még csak 3 hónapos. MIt tegyek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hallottam mar ilyenrol, es az illeto a Forever Livingtol vett valami asvanyi cuccot, es az renberakta a kutyot.
2010. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A doki nem ajánlott rá valamit? Gondolom porcerősítő jó lenne rá, Flexivet Go, GF 600, Fortiflex, Seaton.

Nagy testű kutyákra a könyökizületi diszplázia a jellemzőbb úgy tudom, de kölyök korban komolyan kell venni mert később már visszafordíthatatlan.

Bordeaux-i dog etetésére nagyon oda kell figyelni, kölyökkorban mindenképpen jó minőségű tápot kell neki adni.

2010. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én orvosom kaciumot ajánlott neki! Ő is 3 hós volt, 1 hónapig kellett neki adni.
2010. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Nagytestű kutyáknál ez sajnos megesik. Vedd vissza a kajáját,inkább tarsd soványan. Ezek a fajték hirtelen nőnek,nem jó ha hirtelen kerül a lábaira nagy tömeg.

Kalciumot adhatsz neki,de óvatosan mert attól meg megnyúlik,ja és csak kúraszerűen,szóval ne egyfolytába. Ezek pl a Pet Phos és a Cal-D-Phos.

Viszont én inkább a zöldkagylót javaslom,bár az igencsak drága,de annak nemlesz semmi következménye. Nekünk a Glyco Flex (GF600) vált be.

2010. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Izületek erősítésére, és diszplázia megelőzésére, illetve kezelésére is jó szerintem nagyon a Zöldkagyló kivonat. Nem olcsó, kb 7000 ft a nagy kiszerelés, de az nálunk (30kg a kutya) kb másfél hónapra elég. Mivel nekem is diszpláziára hajlamos fajtám van, én azt szoktam csinálni, hogy félévben egyszer csinálok egy ilyen kúrát. Illetve akkor is szoktam neki adni, ha látom, hogy kicsit fájlalja a lábát/sántít.


Bemész egy fressnapfba, mondod, hogy ilyet keresen, meg tudják mutatni. Zöld por, ami a táppal keverve kell neki odaasni. Az enyém eleinte húzta rá az orrát, olyankor sajna kaja elvesz, másnap már nem húzza, hanem megeszi, és onnantól nincs gond. De lehet, hogy valamelyik kifejezetten szereti:)

2010. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom tenyésztőtől van a kutyád. Vele kellene beszélni, ő mit használ az ő kutyáinál? Gondolom, nevelt már fel kölyköt is, van biztos tapasztalata.Az étkezésben is tud segíteni biztosan.
2010. ápr. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó !

Gondolod hogy Tenyésztőtől van a pici ??

Én nem nagyon .....

Amúgy az orvosnak illett volna ajánlani valamit ! -_-"

2010. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kálciumot én nem ajánlanám még 3 hónapos kutyának. A Zöldkagyló kivonat viszont élből jár a nagytestű kutyáknak. Tényleg nem olcsó, de egy nagytestű kutya tartása előtt ez remélhetőleg be lett kalkulálva.

A jó minőségű táp alatt nem a Pedigree, Friskis és társaikat értették. Javaslat: Acana, Eucanuba, Hill's, Dog Chow.

Kívánom, hogy egészséges nagy kutya legyen belőle!

2010. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

9.31-esnek

Csak reménykedtem:((

Nem minden orvos van otthon a kiegészítőkben,sajnos.

2010. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!