Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja a kutyám megizélte...

Pár napja a kutyám megizélte a lábam, ilyen előtte még sosem történt (persze rászóltam és eltoltam magamtól) ez a falkavezérség átvételét jelenti? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Szuka és 7 hónapos.

2016. nov. 25. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Igen, dominancia, meg kell nevelni sürgősen.
2016. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem átvétel, csak szokásos próbálgatás.

Teljesen rendben van, olyan szempontból, hogy neki az a dolga, hogy a legerősebb, legstabilabb, legrátermettebb legyen a falkavezért, amit úgy tud elérni, hogy tesztel.

Ez az evolúció velejárója, az alfát folyamatosan próbára teszik, hogy alkalmas e a feladatára. Így biztosítják a legjobbat.


Neked meg az a dolgod, hogy tiltással, fegyelmezéssel éreztesd vele, hogy stabil a helyzeted, és az övé is az, a legalsó szinten. Nem fogja zokon venni, elfogadja, ennyi.


Most van serdülő korban, próbálgatja a határait, nem hiszem, hogy véresen komoly próbálkozás lenne egy félig kölyöktől. Minden esetre természetesen tiltani, és fegyelmezni kell, a helyzet komolyságának függvényében.

2016. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értettem, köszi.
2016. nov. 25. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Nekem hat éves fiú kutyám van és mindig csinálja a lábunkon az öröm jele nála :)

A lány kutyák nem érdeklik egyáltalán ha tüzel ha nem neki mi kellünk.

2016. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Dominancia. Sürgősen szoktasd le.Nekem 2 és fél éves nagytestű, domináns kanom van, de soha nem hág sem engem, sem a családtagokat.

A kutyát úgy kell nevelni, hogy tudatosuljon benne, hol a helye a családban.

2016. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ.
2016. nov. 25. 15:55
 7/8 anonim ***** válasza:
A feszültséget is jelezheti a kutyában. Ha a kutya bizonytalan, van, hogy így reagál, csak hogy megszabaduljon ettől. Nem történt körülötte veszekedés vagy ilyesmi?
2016. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla.
2016. nov. 25. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!