Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek fel jol egy 6...

Hogyan neveljek fel jol egy 6 hetes kiskutyat?

Figyelt kérdés
Kezo kutya gazdi vagyok. Most hoztunk haza egy kb 6 hetes kiskutyat. Nem volt betervezve csak nagyon megsajnaltuk az atcan es befogadtuk (Tudom h elmeliteg 8 het utan szabad csak elszakitani de mivel egymagaba volt nem akartuk hogy meghaljon). Szeretnek kerni egy par tippet kutyaneveles kapcsan. Ilyen pici kutyusom meg nem volt. A feregtelenito tablettat megkapta es kapott oltast kiskutya bajok ellen is. Bolhas volt szegeny vettunk neki bolhaport, sampont es bolha nyakorvet kicsi kutyaknak. Probalom szobatisztara nevelni kisebb nagyobb sikerrel (van mikor szol h kell menni van mikor nem). Naponta 4 szer szoktam neki enni adni akkor mennyiseget amit megeszik egyszerre, junior tapot kap. Kerteshazba lakunk de meg egyenlore nem szeretnem kiengedni mert nagyon hideg van es felek h valami baja lessz. Ejszaka meg felkell de gondolom ez normalis ilyen kicsin, akkor kimegyunk h vegezze el a dolgat jatszunk egy picit es alszik tovabb. Altalaba 1 max 2 szer kel fel. Sokat jatszunk vele, nemtudom h jo otlet e hogy hagyom h jatszon a kezemmel. Akarmien jotanacsot szivesen fogadok, probalom jol felnevelni a kis csopseget, tudom mivel jar a nagyobb kutya mert mar volt csak meg ilyen picivel nem volt dolgom. Elore is koszonom a segitseget. Akarmi johet etetes? Tanitas? Vagy mas teren is.

2016. nov. 30. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Először is vegyél egy könyvet a kutyákról, mert ha 6 hetesen nem azt látod rajta, hogy milyen marha jó arc, hogy legalább néha szól, ha pisilnie kell, akkor rád fér :) Aztán amint megvan minden oltása és mehet közösségbe, irány a kutyaovi! :)
2016. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi valami. Konkrett tipp hogy mit csinalok rosszul vagy mit csinalhatnek jobban ?
2016. nov. 30. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha voltatok dokinál, akkor gondolom a további oltások sorrendjét elmondta, 8 hetesen a következő stb.

Míg nincs meg legalább 3 oltása, addig ne vidd más kutyák által látogatott területre. Viszont 8 hetesen kezdd el nyakörvhöz, pórázhoz szoktatni, hogy 10-12 hetesen elkezdhessetek majd sétálni menni, és érdemes kutyaoviba is.

Azt jól teszed, ha nem engeded ki még hosszabb időre, elég most csak napi többször egy-egy pisi-kakira kimenni, és rohangálni vele egyet kint.

Szobatiszta még hetekig, de inkább hónapokig nem lesz teljesen. Úgy könnyítheted meg, ha legalább napi 6-szor kiviszed még, evések, alvások után. Igyekezz rendszert vinni az életébe, a kajálások, kijárások, később a séták mindennap nagyjából azonos időpontban legyenek, ez is segíti a szobatisztaság kialakulását.

Játszhat a kezeddel, de ne engedd harapni! Játssz vele olyan játékokkal is, amit haraphat nyugodtan (zsinóros labda, rongyozás) és kapjon rágcsálnivalókat, ami neki való.

Normális, ha felkel még éjjel, ilyenkor ne játssz vele, ne is szólj hozzá, csak a dolgát végezze el, aztán alvás. Szokja meg, hogy éjjel nincs szórakoztatás.

Enni jó minőségű junior kaját kapjon (nem tudom, milyet kap most).

Hamar nőni fog, megszokja a napirendet, előbb-utóbb szobatiszta lesz, kitartás a babakutyázáshoz. :)

2016. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget.
2016. dec. 3. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!