Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A kutyámban kullancs...

Segítség! A kutyámban kullancs van/volt?! Mit tegyek? Fotóztam!

Figyelt kérdés

Kb 10 perce megetettem a skótjuhászom és azt hittem elájulok mikor simogattam a jobb szeme mellett egy óriási szürke göböt vettem észre!!!! Gondoltam kullancs biztos nem lehet mert nem voltunk fás részen sétálni már hónapok óta, erdőbe konkrétan legutóbb a télen vittem még tavaly! Gyorsan elszaladtam a fényképezőgépért és lefotóztam:

[link]

Ebben a pillanatban a göb LEESETT!!! és mozgó csápok álltak ki belőle na ekkor már majdnem elsírtam magam!

[link]

A göbhöz nem nyúltam hozzá, magától esett le! Ezek szerint mégiscsak kullancs! A kutyusomnak óvatosan megvizsgáltam a szeme mellett, egy elég kemény göb maradt a helyén, megvan keményedve ott neki a bőr ahonnan leesett ez a szemét dög! Mit tegyek?? Május 1 van nincs nyitva az orvosi rendelő, az állatkórház a város másik végén van, a szüleim hétfőn jönnek haza tehát kocsival nem tudok menni, a buszra meg nem engedik fel a kutyát! Semmilyen kullancs elleni védőoltása nem volt mert nekem nincs rá keretem, a szüleim meg ilyen oltásokra nem hajlandóak pénzt kiadni csak a kötelező oltásra! Általános orvosi vizsgálatra pl elszoktam vinni de csak ha van rá pénzem... és most kullancs ellen nem volt beoltatva.... mit tegyek még nem voltam ilyen helyzetben teljesen kivagyok a gondolattól hogy valami baja lesz valami betegséget elkap, mit csináljak segítsetek valamit mondjatok valami tanácsot!! A kutyusom 4 éves, és tegnap még nem volt rajta ez az undormány ez egészen biztos, tegnap még bontottam a szőrét és semmi nem volt a szeme mellett! Sétálni se voltunk azóta! Mit tegyek írjatok kérlek!!!


2010. máj. 1. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
nem lesz baja ha kiesett.ha magad beszed le róla a kullancsot,tanuld meg,hogy óramutató járásával ellentétesen szabad csavarni,akkor nem köp bele!!!kend be a helyét neki betadinnal.a kemény csomó ott is fog maradni a bőrén a kutyinak.attól baja nem lesz.az enyémben 4 db volt,pedig kapott oltást ellene,csepegtettem frontline-t,és van nyakörve is.még is volt benne 4.a dögöt pedig égesd el emberbe is bemászik.
2010. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Égesd el a kullancsot ha még nem máazott el.

A kutyával nem tehetsz semmi. Ha a kullancs beteg volt akkor ő is beteg lehet. Figyeld hogy normálisan viselkedik-e, nem bágyatd, étvágytalan. Akkor azonnal irány az orvos! És ha majd jövő héten vegyél neki nyakörvet vagy spot-ont, mert az oltás nem véd minden ellen!

Az én kutyám volt beteg kullancstól, majdnem meghalt, kapott infúziót, vizelethajtót!

Ja és ha beteg lesz akkor vérvizsgálatot mert nekünk az orvos egy hétig nem tudta mi baja, csak amikor megvizsgálták a vérét.

Az én kutyám volt beteg

2010. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

a fertőzések úgy terjednek, h. a kullancs máshol összeszedi és a kutyádba fúródva el tudja kapni.

ha vmi baja van, már mind1

de nagyon kicsi az esély! nuygi! szinte nulla

kisgyerekeknél (!) is csak megfogják csipesszel és kihúzzák és még az se baj, ha bentmarad a feje.

ha leesett, akkor megszívta magát vérrel. ne aggódj.

2010. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ott kellett lennie már tegnap is. Teljesen megszívta magát, azért esett ki. A kullancsot égesd el azonnal.

Van a kutyádon nyakörv,vagy spot on? Kell a védelem, ha nem megy ki a kertből, akkor is.

Figyeld a kutyádat!

Ha kedvetlen, nem eszik, azonnal orvos. Bár a fertőzésnek lappangási ideje jó pár nap. Így talán a hétvégét átvészeled.

Kullancs elleni oltás csak Lyme ellen van. Ha azzal fertőződik a kutyád, általában nem is azonnal jelentkeznek a tünetek.

Ha szerencséd van, nem fertőzött volt az a kullancs.

2010. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony tényleg kullancs! És elég jól megszívta magát!

Az bizony nagy felelőtlenség, hogy nem oltattátok be a kutyát, mert a kullancsot 2/3-a a fertőzött, tehát a kutya babéziás vagy akár Lyme-kóros is lehet a kullancs miatt! Most már nagyon nem tudsz semmit tenni, csak fontos, hogy az elkövetkező napokban figyeld, hogy nem változik-e a kedélye, vagy étvágytalanság, hasonlók nem lépnek-e fel! Ha igen, irány az orvos rögtön!

Ha nem, megúszta!

De azért igyekezzetek beoltani a kutyát, mert sokszor a megelőzés sokkal olcsóbb, mint mikor már megtörtént a baj!

És lehetőleg vegyetek kullancs elleni nyakörvet (Scalibor, Kiltix) vagy spot-ont(pl. Advíntix) esetleg valami fújószert! Ezek sem olcsók, de olyan 85 %-os eséllyel távol tartják a kullancsokat!

2010. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

ha jól látom nem szakadt bele a feje

ugye nincs valami fekete a bőrén?


a kullancsot égesd el mi úgy szoktuk,tudom undorító de jól el kell égetni hogy megdögöljön.


lehet kapni bőrbe dörzsölhető ampullákat ilyen állatok ellen,általában jól működnek és védenek 1 hónapig

2010. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Jaj nem tudom hogy írhattam ilyen bénán! Bocsi! Siettem :S Remélem azért érthető! Második voltam.
2010. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Figyelgesd. Ha vörösödő foltokat látsz rajta, azonnal doki. Ha feltűnően sokat kezd inni, étvágytalan, az ínye sárgás lesz és nyomásra nem változik a színe, ha véreset pisil és összeesik, gyenge, elhagyja magát, azonnal rohanjatok az orvoshoz, mert akkor órák kérdése. Ha semmi szokatlant nem tapasztalsz rajta, akkor nincs semmi gond. A következő 1 hétben viszont nagyon figyelj rá oda.

Azért egy kullancs irtó nyakörvre megpróbálnám a helyedben a szüleidet rábeszélni, mert a kezelés többe kerül majd, mint a védekezés, ha baja lesz a kutyusnak (akár az életébe is kerülhet, ha megbetegszik). Ehhez még csak fás területre sem kell menni. A legtöbb kullancs mezőkön van, pláne, ha nagy a fű. De akár a városban és a kertben is lehet, sajnos nagyon elszaporodtak. :( Scalibor vagy Kiltix nyakörvet ajánlom. Így is belemehet a kullancs, de ha rajta van a nyakörv, még azelőtt elpusztul benne, mielőtt meg tudná fertőzni.

2010. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok tanácsot, már most kibőgtem magam, felhívtam a szüleimet ők is ugyanezt mondták mint ti hogy ne aggódjak nem lesz semmibaja mert csak megszívta magát vérrel, most kicsit megnyugodtam, megyek ki hozzá és átfésülöm a szőrét mindenhol megnézem nem e van még benne remélem nincs mert ez az 1 darab is totál kiborított..... hétfőn első dolgom lesz egy ilyen spot ont venni, nem érdekel mennyibe kerül kérek kölcsön és megveszem a kutyusomnak és nagyon fogom figyelni a viselkedését meg minden mozzanatát adja az ég hogy ne legyen semmi baja azt nem élem túl!!! :( a kullancsot kidobtam a nagykukába még el se nyomtam annyira megijedtem attól az undorító dögtől ha kitudom halászni akkor elégetem de ha nem akkor ott maradt a zárt fedelen ugyse tud kimászni.. köszönöm mindenkinek kicsit megnyugodtam, de figyelni fogom a következő napokban mit csinál hogy viselkedik remélem semmi baja nem lesz!!! :(
2010. máj. 1. 13:14
 10/23 anonim ***** válasza:
Ugyan, tudnád én hányszor szedtem ki a kutyámból kullancsot. És még semmi baja nem volt. Persze nis kezelem bolha meg kullancs ellen, de még sose fertöződött meg szerencsére. Nem hiszem, hogy 1etlen 1szer egyből baja lesz. De azért én beoltatnám.
2010. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!