Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha egy kutya oda...

Mit tegyek ha egy kutya oda jön hozzánk séta közben?

Figyelt kérdés

Szóval eddig nem tudtam de ma rá kellett jönnöm hogy a kutyám már nem olyan barátságos mint volt. Nem mondanám agresszívnek de nem tudom minek is kellene vennem a mostani viselkedését. Szóval séta közben egy udvarból kirohant egy német vizsla kölyök egyenesen hozzánk. A kutyám reakciója és viselkedése enyhén szólva is katasztrófa volt habár nem ez a kérdés, ugrált kapkodott a másik felé, morgott mint a megháborodott és forgott össze vissza. Na most a gazda hívogatta a kutyát aki telibe szarta a hívást és annak ellenére hogy én már vagy 2 perce ott szenvedtem a kutyájával ki nem jött volna csinálni valamit...persze haladni nem tudtam mert hasra estem volna a kutyámban. Az a gond hogy nem az első hogy ilyen történik velem. Mit tudnék tenni hogy gyorsan és hatásosan kikerüljünk az ilyen szituációkból?


egy másik témához kapcsolódó kérdés. Kutyaiskolába járunk, viszont most csak az ugatásról szoktatjuk le. Viszont a kiképző elfelejtett szólni hogy mi a fenét tegyek akkor ha egy kutya 3-4 méternél közelebb kerül mert olyankor a klikk meg a jutalom már nem sokat segít. Ott csak a kerítés másik felén lévő kutyákat látta és mindig csak 3-4 méter távolságra voltak. Viszont a "valóságban" olyan sikátorokban is közlekedünk ahol a kutyák szinte súrolják egymást, ilyenkor mi a fenét tegyek? Januárig nem kell kutyaiskolába mennünk azt mondta a kiképző hogy klikkerezzünk itthon hisz én és a kutya is értjük de azt nem mondta hogy mit tegyek ilyen esetekben. Előre is köszi.


Az előző vizslás esetnél esélyem sem volt elővenni a klikkert és a jutalmat...



2016. dec. 7. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tiltani is meg kellene tanulnod a kutyádat. Ebben az esetben nincs is mit jutalmazni. Hatékony tiltás, fegyelmezés segíthet.

Korábban volt szocializálva kutyákkal? Volt-van lehetősége más kutyákkal szabadon (póráz nélkül) ismerkedni, játszani? Vagy miért, mikor alakult ki ez a viselkedés nála?

2016. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még kölyök, játszani nem nagyon van lehetősége. Fogalmam sincs mikor alakult ez ki nála igazából ő dönti el hogy viselkedik, haver kutyával jól el van csak keveset jön és már amúgy is öreg. A tiltás nem segít rajta a klikker és a jutalom figyelem elterelés. Játékos csak sajna nem tudja hogy kell rendesen játszani. Míg kisebb aranyosabb volt sok kutyával találkozott/játszott de ahogy nő egyre kevesebb hogy odaengedi bárki is a kutyáját és én sem szívesen engedem oda máshoz mert mindig ez a vége. A szocializációja valószínűleg később fog kezdődni, most csak egy átmeneti megoldás kell amivel nem rontom tovább a helyzetünket.
2016. dec. 7. 16:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még kölyök, akkor most lenne pedig a legjobb szocializálni, mert később még nehezebb lesz. Mennyi idős?

Kutyákkal való játékra, bandázásra szüksége lenne.

Nem tudom, milyen az a suli, ahova jártok. Szocializációs foglalkozás nincsen? Arra lenne a legnagyobb szüksége a kutyádnak.

A tiltást pedig sajnos meg kell tanulni, a figyelemelterelés nem minden esetben működik, és nem is minden esetben alkalmazható. Egy általános tiltás kellene fog sokszor élete során, amire abbahagyja, amit éppen csinál és nem kellene.

A klikker, jutalomfalatka sok mindenre jó, leginkább trükktanításra véleményem szerint, de a fenti problémára pont nem (mint érzékeled is).

Ettől függetlenül telefonon is megkérdezheted a kiképzőt arról, amit elfelejtettél megkérdezni: hogy mit javasol, mit tegyél a fenti esetekben.

De szerintem keményebb kéz kellene a kutyádhoz, plusz emellé kutyás társaság, ahol megtanul kutyák között is viselkedni.

2016. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elvileg ha minden jól megy január-február körül bekerülünk egy mentett/menhelyi kutyákból álló csoportba és ott lehet majd szocializálni, viszont amíg ugat,forog,ugrál csak zavarná a többi kutyát így az felejtős. Annyira nem kölyök februárra betölti az 1 évet :/ Addig is a klikkerrel kell gyakorolnunk.
2016. dec. 7. 16:32
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Ez úgy alakult ki, hogy nem szocializáltad és nem neveled. Márpedig ha egy fiatal kutyát így elhanyagolnak, az vagy rettegni fog, vagy agresszív lesz. A másik kutya gazdája sem volt korrekt, de az, hogy te a saját kutyádat nem tudod kontrollálni, nem tudod leállítani, letiltani az agresszióról, de még el sem tudod vinni, csak és kizárólag a te hibád. És elég gáz is, főleg ha egy kis kölyökre mutat agressziót. Ott azért már nagyon nagy gondok vannak.


Addig pedig szájkosárban sétáltasd a kutyádat, amíg ezt meg nem oldod. Ha egyedül nem megy, járj vele kutyasuliba. Ha pedig nem akarod megoldani, még most keress neki egy felelős gazdát.

2016. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Viszont a kiképző elfelejtett szólni hogy mi a fenét tegyek akkor ha egy kutya 3-4 méternél közelebb kerül mert olyankor a klikk meg a jutalom már nem sokat segít. Ott csak a kerítés másik felén lévő kutyákat látta és mindig csak 3-4 méter távolságra voltak. Viszont a "valóságban" olyan sikátorokban is közlekedünk ahol a kutyák szinte súrolják egymást, ilyenkor mi a fenét tegyek?"


Visszahúzod és erőteljesen fellépsz. Sugárzó magabiztossággal hangosan rászólsz: NEM!!


"Kutyaiskolába járunk, viszont most csak az ugatásról szoktatjuk le."


Ha kb. 4 hónap alatt is csak ezzel foglalkoztok,kutyaiskolát kell váltani.


"Januárig nem kell kutyaiskolába mennünk azt mondta a kiképző hogy klikkerezzünk itthon hisz én és a kutya is értjük de azt nem mondta hogy mit tegyek ilyen esetekben."


100% hogy kutyaiskolát kell váltani. Amúgy nem kérdezted? Mert ha nem,a kiképző honnan a rákból tudja?


"Még kölyök, játszani nem nagyon van lehetősége."


Nem járatod(tad) kutyaoviba. Nem találsz ki semmit? Legalább a fárasztás (fizikai,szellemi) meg van? Sürgősen kutyás helyekre kell menned. Lehet nálatok nincs ilyen de nálunk van egy jelenleg 50 fős csoport együtt bandázunk,játszunk kutyás programokat találunk ki. Miért nem járatod kutyás közösségekbe?


"Fogalmam sincs mikor alakult ez ki nála igazából ő dönti el hogy viselkedik, haver kutyával jól el van csak keveset jön és már amúgy is öreg."


Leginkább a fiatal kutya lenne a tökéletes. Az öreg kutya már hamar kifárad és nem annyira mozgékony. NEM IGAZ!! Nem ő dönti el,hogy most neki megy-e a kutyának,megfutamodik vagy játszik. Legalábbis bizonyos mértékig. Azt te döntöd el hogy nem szald félelmében világgá (nem is te döntöd,inkább a szocializáció dönti el,ha van olyan) vagy nem ugrik neki csak úgy kutyáknak.


"Játékos csak sajna nem tudja hogy kell rendesen játszani."


Mert nem nyújtasz neki semmiféle lehetőséget a kutyákkal való játszásra.


"Míg kisebb aranyosabb volt sok kutyával találkozott/játszott de ahogy nő egyre kevesebb hogy odaengedi bárki is a kutyáját és én sem szívesen engedem oda máshoz mert mindig ez a vége."


Te azért nem engeded mert nem jól nevelted,ők azért mert neveletlen a kutyád.


"A szocializációja valószínűleg később fog kezdődni, most csak egy átmeneti megoldás kell amivel nem rontom tovább a helyzetünket."


Már akkor el kellett volna kezdeni a szocializációt mikor minden oltása meg lett. Mi azonnal elkezdtünk egy tökéletes kutya lett az eredmény.


Remélem tudtam segíteni. Sajnálom szegény kutyát. Tudod: A kuta tükrözi a gazdát

2016. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen jó emberismerők vagytok. Jó lenne ha olvasnátok mielőtt írtok (ezt az #5 válaszolónak szánom) Kutyaiskolát nem váltok ehhez az egyhez is vért izzattam mire beiratkoztunk. Nem tudom hol írtam hogy a kutyám torokra megy ha kutyát lát, szó sincs róla csak vadul játszik. Azt nem tagadom előbb kellett volna elkezdeni a szocializációt, az egész az én hibám de nem kioktatást hanem segítséget kérek. Ha nem tennék semmit megérteném a kioktatást de mivel elkezdtem orvosolni a problémát, nem értem miért kell nekem ugrani. probléma van bőven de idő kell míg mind megoldódik. Kutyás csoportokat, barátokat kerestem de nem találtam, nem fogom szájkosárral sétáltatni mert nem harap. Szerintem eleget van fárasztva hisz napi 2-3 órát sétálunk. Még egyszer elmondom nem kioktatást kérek hanem segítséget, tudom mivel van gond nem kell még 10x leírni.
2016. dec. 7. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha olyan iskolába jársz, ahol nem tudnak neked segíteni, akkor azon azért el kell gondolkodni. Hiszen azért fizetsz, hogy segítsenek.

Az ilyen problémákat nálunk általában két jól irányzott pórázrántás megoldja, inkább az szokott pár hétig eltartani, mire a gazda is megtanulja, mikor és hogyan kell jól pórázt rántani, de nem húzunk le senkit több hónapos felesleges klikkerezgetéssel.


(Még mielőtt bárki belekötne, nyilván a két pórázrántás kicsit költői túlzás, bár tényleg van olyan kutya, akinek ennyi elég is, pláne, ha fiatal. A hangsúly azon van, hogy ezt egyszerűen meg kell tiltani, az a kutyának is tiszta, az a természetes, meg a gazda se szív még hónapokig azzal, hogy minden séta egy rettegéssel teli tortúra, hogy vajon mikor jön szembe velünk megint egy kutya.)

2016. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igazad lehet akumi de nincs más választásom, akkor meg mégis jobb mint a semmi. Nem húz le minket, ezért is kell csak legközelebb január-februárban menni és esetleg előbb szólni ha gond adódik. Felesleges lenne hetekig oda járni ha egyszer egyedül is meg tudjuk azt csinálni amit ott. Azért kell ez az egész mert túl izgatott ha kutyák között van és ha bedobnánk a többi kutya közé semmit nem érnénk el. Először hozzá lesz szoktatva más kutyák jelenlétéhez utána meg majd meglátjuk. Ezt mondta nekem a kiképző.
2016. dec. 7. 17:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel a nagyon pozitív megerősítéses cuccal, hogy egyrészt addig is hagyod neki az ökörködést, amíg nem klikkerezgetsz bele mindent rendesen (ami ugye a következetesség kárára megy, hiszen néha szabad őrjöngeni, néha meg feladat van helyette, és nagyon sokáig nem tudja a kutya, hogy mi az elvárás), másrészt meg a klikkernek pont az a lényege, hogy a kutyára bízza a döntést, de a kutyának kéne tudnia azt is, hogy amúgy itt te döntesz. Ez nem lesz meg soha csak klikkerrel. Minimum egy rendes pórázkezelést illett volna megtanítaniuk, vagy elmondaniuk, hogy amúgy nyugodtan lekeverhetsz egy sallert a kutyának, ha hülye. Egy másik kutya is azt tenné, csak fogakkal. Ne félj hozzányúlni, mégiscsak ő a kutya, és te vagy a gazdája, nehogymár te szívjál azért, mert neki éppen acsaroghatnékja van, pláne, ha csak kamuból csinálja.
2016. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!