Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 honapos menhelyi kutyam 3...

10 honapos menhelyi kutyam 3 napja nagyon rossz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szetszedi a parnat, leszedte a plussoket a kanaperol, egyet szetragott a tobbit ugy latszik nem merte. Ma mikor hazajottem, ott fekudt a kanapen (amirol eltettuk a plussoket), es mikor megjottem, le se szallt rola, csak felt tolem. Es le is pisilte. Mit lehet vele tenni? Az segit ha egy hasznalt alsogazyamat rateszem a kanapera? Es a tepkedessel hogy szoktassam le. Van egy kis mutetes pincsink is, o nyugis. De kesobb jott, mint a Dome.

2016. dec. 8. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan utolag bunteted, amikor mar azt se tudja, hogy miert kap ki? Raadasul igy? Ne csodalkozz, ha fel toled, mert kegyetlen vagy. A setamennyiseg meg nonszensz.
2016. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
3x10-15 perc séta még nekem sem elég, pedig nem vagyok kutya. Ha nem bírsz/akarsz ennél lényegesen több időt tölteni a lefárasztására, nevelésére, játékra ecetera, akkor inkább vidd viszza, mert ez így ebben a formában a menhelynél is rosszabb. Ha hajlandó vagy időt, energiát nem kímélve foglalkozni vele és nevelni is, akkor meg keress fel egy kutyaiskolát, mert gyaníthatóan nagy zavar van odabenn avval kapcsolatban, miképp is kellene (kellett volna) nekilátnod.
2016. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

3×10-15 perc az semmi. Az csak pisiszünet.

Kétszer félóra, és egyszer másfél-két óra, utóbbiban legyen más kutyákkal bandázás, szabadon mozgás, futás, tanítás, labdázás, rongyozás stb. is. Ez a minimum igénye.

A verés, spejzajtó mögé zárás semmit nem old meg. A kutya nem érti, miért kapja ezeket, maximum stresszes és bizalmatlan lesz veled.

Kutyaiskola, 10 hónaposan már bőven mehet, és te is sokat fogsz ott tanulni vele együtt.

2016. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tegnap elvittem egy hosszabb sétára a városligetbe, azonban ízületi gondok miatt nem tudok sokat sétálni, ezért nem vittem hosszabb sétákra. Most tesztelem magam, hogy ha én keveset sétálok, de ő futhat, úgy bírom-e.

A menhelyre nem viszem vissza, mert ott már rég halott lenne, én mentettem meg a biztos haláltól.

A kutyáktól, főleg a nagyoktól kezdetek óta fél, ha a kis pincsi közelébe megy egy másik kutya, azt ugatja, morogja. Ezért nem merem elengedni más kutyák közelében, mert megijed, és egyszerűen elszaladhat nagyon messzire. Ilyenkor nagyon nehezen tudom újra pórázra kötni. Más esetekben, ha hívom, visszajön (legfeljebb 3. kiáltásra).

Egy boldog, szerető kutyáról van szó. Szerintem tudja ő mindig, miért van leszidva. 2-szer megrágta a bútort, mikor másodjára odanyomtam a fejét (az eset után több órával), többet nem rágta meg. Persze én sem szeretem őt verni, hiszen imádom. Mostantól leviszem őt a városligetbe. Viszont kérdés: tudtok Zuglóban elkerített kutyafuttatót?

2016. dec. 9. 08:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a kutyussal olyan kutyaiskolát keresni, ahol foglalkoznak szocializációval is. Azaz összeszoktatják kutyákkal, hogy ne féljen tőlük, tudjon velük kommunikálni, játszani.
2016. dec. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Zuglóban van a Korong utcánál és az Újvidék téren is futtató. A Korong utcás elég nagy, és kedvesek ott a kutyások, ha félős a kutyád, se lesz semmi gond, az enyémmel pl biztos eljátszana, mert ő bárkivel eljátszik, és sok ilyen kutya jár még oda. Azért is jó az a futtató, mert két részre van osztva, és ha esetleg összejönnek kisebb-nagyobb, vehemensebb-félősebb kutyák, el lehet őket szeparálni. Szerintem próbáld ki mindenképpen, érdemes lenne találni neki egy jó kis játszópartnert.
2016. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A Korong utcánál hol van futtató pontosan?
2016. dec. 10. 15:33
 18/18 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak most válaszolok, de azért remélem, sikerült kinyomozni, hogy a korong utcai futtató bizony a Korong utcában van :D


Egyébként az Uzsoki kórháztól lefelé, egyenesen a Korong utcán. A fele nyitott, szóval egy füves, fás sáv, de ott járnak autók, a végén pedig van egy elkerített is. Egész nagy

2016. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!