Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis ki képes ilyen helyekről...

Mégis ki képes ilyen helyekről kutyát venni? (Jófogás) Ki veszi ezeket komolyan?

Figyelt kérdés

Hosszú idő óta először néztem fel Jófogásra, és a hirdetések alapján rosszabb a színvonal a kutyás-macskás hirdetéseknél, mint ahogy emlékeztem.


Őszintén nem értem, hogy aki végigböngészi ezeket, ahol 90%-ban rosszul tartott, felelőtlenül szaporított, ránézésre sem egészséges 5-6 hetes (jó esetben!) kutyusokat árulnak, hogy képes bármiféle hitelt megszavazni az oldalnak ilyen szempontból? Vannak okosabb szapisok, akik legalább megpróbálják normális körülmények között lefényképezni, és különböző kamuval eladni a kutyát.


Rossz ránézni a képekre...: [link]

Ez is hasonló: [link]

"...otva nincsenek ezt az új gazdinak kell...": [link]

Beteges yorkie-k, de milyen jó, hogy oltás(ok?) nélkül csak 30 ezer!: [link]

"Extra mini" csivava, gusztustalanul karácsonyi ajándéknak öltöztetve, és úgy fest, már a másnapot sem éli meg: [link]

Az "extra mini" máltai, aki köszönőviszonyban sincs kinézetre sem egy valódi máltaival, már kölyökként: [link]

[link]

Garantáltan "extra mini": [link]

Ugyanaz a kölyök, másik hirdetésben: [link]

Ennél meg egyenesen félek, hogy mi lesz a kiskutyákkal, ha nem lesz "komoly érdeklődő": [link]

Minőségi táppal etetett német juhászok, ahol egy normális etetőtálra nem futja, vagy annyira, hogy ne egy fél négyzetméteres ketrecben mutogassa őket: [link]


Reggelig lehetne sorolni... Macskáknál dettó ugyanez a helyzet.


És ez csak a közelmúltból szemelgetett néhány hirdetés. Még a normálisabbnak tűnő hirdetésekben is olyan hihetetlen szöveggel próbálják eladni néhol a kölyköket, hogy képtelen vagyok komolyan venni az egészet.

Példák:

- Nem írják le, hogy hány oltást kapott 8-10 hetes koráig, csak annyi szerepel, hogy "korának megfelelő oltásokkal". Ebből az jön le, hogy az eladó sincs tisztában vele, hogy milyen és hány oltásának kéne meglennie a kutyusnak.

- TK-s, oltott, féreghajtott, de a hirdetés olyan borzalmas helyesírással van kiírva, hogy kétségbevonom a hitelességét

- Hozzáteszi, vagy már a hirdetés címében is benne van olyasmi, hogy "tökéletes karácsonyi ajándék!" Valódi, megbízható tenyésztő ilyen szöveggel soha nem próbálna meg rásózni másra egy kutyát. Élőlényt ajándékba nem adunk.


A legtöbb hirdetésben odáig terjed a tudomány, hogy "oltva, féreghajtva", nesze neked 30 ezerért "FAJtiszta" kutya.


És ennek ellenére nagyon sokan vesznek ilyen helyekről kutyát. Itt GYK-n is gyakran előfordul, hogy belinkel valaki Jófogásos hirdetést, ami messziről bűzlik. Nem tudom felfogni. Aki ilyen helyeket, szaporítókat támogat, annak az esze felérhet egy marék szárított molylepkével. És amennyi karácsonyi ajándékként hirdetett szapis kutya van (jófogáson kívül is), januárra megint túltelítődnek a menhelyek, meg az utcák, kidobott kölykökkel.


Milyen meggondolásból vesz valaki ilyen kutyákat? A gazdinak is, de főleg a kutyának szenvedés. Miért támogat PÉNZZEL valaki ilyesmit? Még ha "véletlen" besikerült egy alom valakinél, és ő lelkiismeretesen, ingyen keres gazdit (vagy legfeljebb 5 ezres összegért) a kiskutyáknak, azt el lehet fogadni. De ezeknek a többsége nem erről szól. Itt csak néhányan undorító módon beteges, szerencsétlen kutyákból akarnak pár extra fillért összeszedni...



2016. dec. 13. 21:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon silány a felhozatal. Én január körül kezdtem el németjuhász kiskutya után kutyakodni. Eleinte szétnéztem jófogáson is, de az arány kb 150:1-hez a szaporítós vs tenyésztős. Borzasztó, már 5-6-7 hetesen is csak nyomokban hasonlít németjuhászra kiskutyák tömkelege... Ahogy a kérdező is leírta én is találkoztam olyan hiretéssel, amit valószínű tenyésztő tett fel de nem volt bizalmam írni neki. Sajnos egy kezem meg tudom számolni, hogy 1,5-2 hónap alatt hány normális hirdetést láttam...

Végül nem is onnan találtam kutyát. Párhuzamosan leveleztem több tenyésztővel, akiket facebookon, neten találtam és végül júniusra meglett a kiskutyám:) Én is inkább arra biztatok mindenkit, hogy igaz valamivel több meló felkutatni a még működő és jó kenneleket, mint leülni jófogás elé és végiggörgetni az oldalon aztán amelyiknek a pofija cuki azt megvenni, de megéri a belfektetett meló!!

2016. dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Tegnap vártam a dokinál. Mellettem ült egy srác meg az apja. A srác méltatlankodott,hogy már mindenkinek tüzel a kutyája,csak az övé nem,azt hitte katácsonyra lesz pénz belőle,mert tavasszal is hetet fialt a kutyája,darabját 30ért adta...

Undormány...Nagyon elszomorodtam. Így kihasználni egy állatot nyereségvágyból. Hogy nincs ennek még vége? Miért nincs nálunk kultúrája az állatvédelemnek. Úgy kezelném őket,mintha marihuánát árulnának a neten.

2016. dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ostoba emberek mindig is voltak, vannak és lesznek.


Én is gyorsan, olcsón akartam kutyát, mert kutya nélkül nem élet az élet és megüresedett a ház, de én elmentem a helyi sintértelepre és onnan hoztam ki egy esélytelen kategóriás, csúnyácska kutyát (beteg is volt persze, de erre számítani lehetett). Jófogásról, pénzéhes szaporítóktól eszembe nem jutott volna venni, kölyköt meg aztán pláne.

Én egyszer rákérdeztem egy idősebb csivavára, mert annyira nyomorultul nézett ki, gondoltam ha nem kér érte a "gazda" horror összeget, elvégre nagyon lepukkant a kutya, akkor elhozom, kikúrálom, örökbe adom (meg ráküldök pár állatvédők a manusra). Döbbenetes helyesírással kaptam választ, 35 ezer volt a kutya, chip és oltások nélkül, 3szor (elmondása szerint...) már gond nélkül szült. O_O Próbáltam vele alkudozni, természetesen nem válaszolt.


Én jófogásról max. akkor "vennék" kutyát, ha véletlen alomról van szó, leírják, hogy pl. puli meg vizsla keverék kölykök 4 hét múlva vihetők, xy oltásokkal és ingyen adják vagy mondjuk a költségek fedezésére 5-6 ezret elkérnek. De sok olyan van, aki a megunt, felnőtt házi kedvencet hirdeti, vagy nem tudják tovább tartani a kutyát. Ha normális a kutya meg a gazda akkor ez is rendben van.


De aki ilyen oldalakról fajtatiszta kiskutyát akar 30-40 ezerért venni, az hülye.

2016. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én ,,szaporítótól''vettem a kutyámat.Egy idős hölgynek volt egy Havanese szukája és pároztatták egy másik Havanesévél.Mind2 kutya törzskönyves volt !!! Nagyon rendesen bánt velük.Gyönyörű kiskutyát kaptam tőle.Mikor hozzám került már tudott parancsszavakat is.11 hetesen hoztam el,mert még addig az anyával volt (a hölgy így jobbnak látta).

Reggeltől estig kint játszottak aztán éjszakára bevitte őket,másnap reggel meg megint mentek játszani.Beoltatta őket,fésülgette őket :)

És 20.000-ért adta a hölgy(vidéki volt,az ottani embereknek ez sok pénz).Gondolta,miért ne lehetne a szegényebbnek is szép kutyája ?Így olcsón adta.

DE csak egyszer pároztatta a kutyát !Azóta nem születtek kiskutyák.


Sajnos nincs sok ilyen ember.Mint ahogy előttem is leírták,nagyon rosszul bánnak a kutyákkal és csak a pénz kell nekik.

Rossz ránézni szegény kiskutyákra.Gizdák és olyan elnyűttek.Ja meg a macskákkal is így vannak.

Dédim egyszer megvett egy kiscicát egy cigány lánytól,mert megszánta szegény cicust.Csupa bolha volt és az egyik szeme is gyulladt volt.Elég vadak voltak,mert volt a csajnak egy kutyája aki mindig ment verekedni meg bántani a cicákat (valami foxi volt).Az anyja kergette el a kutyát,aztán a piciknek is meg kellett védniük magukat valahogy.

Dédim mindig ölbe vette is a vizes kezével szedte ki belőle a bolhákat (egyesével).A szemét mindig kamillázta.Mamámék vitték beoltatni.

Pár hónap múlva egy darab bolhája nem volt.A szeme is rendbe jött,már nem volt gennyes.


Ja és csajszi csak képeket mutatott róla,de ott nem látszott,hogy gennyes a szeme meg csupa bolha,csak hogy olyan szerencsétlenül néz ki.Na elhozta dédimnek...majdnem elküldte a francba a csajt,de megszánta.

2017. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!