Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha felteszem a kutyám a...

Ha felteszem a kutyám a jófogásra én döntöm el hogy kinek akarom eladni?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam elolvasni a szabályzatot de borzalom hosszú és számomra bonyolult. Ha felteszem kötelező odaadnom annak aki érdeklődik/megvenné? Vagy hogyan megy ez?

2016. okt. 1. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

BEle szokták írni a hirdetésbe, hogy csak jó helyre adják az állatot. Ilyenkor az eladó dönt, hogy kinek adja el.

Egy beszélgetésből sok minden kiderül.

Szerintem nem vagy köteles az első jelentkezőnek odaadni, ha pl. a 4 éves gyerekének venné a kutyát, és sanszos hogy utána a menhelyen/utcán kötne ki.

2016. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
értem köszi. Viszont akkor én döntöm el kinek adom el és kinek nem? Senki nem kötelezhet hogy adjam oda?
2016. okt. 1. 15:38
 3/14 A kérdező kommentje:
A hirdetés tartalmának jogait át kell ruháznom az oldalra...Mit jelent ez pontosan? Simán elvehetik a kutyát még ha én nem is akarom oda adni?
2016. okt. 1. 15:43
 4/14 Platypus ***** válasza:
100%
Nem, a képek szerzői jogát ruházod rájuk.
2016. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 evimeri ***** válasza:
100%
Nem nehéz értelmezni. A szabályzat általában arról szól, hogy betartasz bizonyos dolgokat. Pl. nem hirdethetsz olyat amit a törvény tilt. Nem használhatsz trágár szavakat. Nem tehetsz fel megtévesztő hirdetést stb. A lényeg a kutyádat annak a vevőnek adod oda, aki neked a legszinpatikusabb. Ennyi.
2016. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és ha később meggondolnám magam és nem adom el? a lényeg hogy hivatalosan el vehetik a kutyámat ha én nem akarom oda adni?
2016. okt. 1. 15:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehetik el hivatalosan.

Bármikor mondhatod az érdeklődőknek, hogy bocs de már eladtad. Akkor is, ha inkább megtartanád.

2016. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Annak adod el a kutyád, akinek te akarod. Ha meggondolod magad, mondasz valamit, hogy már eladtad, vagy hogy mégse adod el, bár ez nem túl eredeti.

Ahogy írták, a képek jogáról van szó, amit átruházol. Ha már régen fent van a hirdetés (és hátracsúszott a sorban), akkor is törölheted, ők még két hétig a rendszerben tartják, utána engedik majd feladni újra, vagy nem törlöd, hanem fizetsz az előresorolásért (lehet sokat), akkor a lista elejére kerül.

A jófogásnak semmi köze a kutyádhoz, ne aggódj! Az sem érdekli, hogy eladod-e, vagy sem, csak használd az oldalukat, hogy kicsit keményen fogalmazzak.

ajánlok még egyet: [link]

2016. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Most sokan le fognak pontozni, de akkor is milyen már hogy eladsz egy kutyát? Kiskorától neveled, aztán meg hirtelen nem kell, és eladod. Mint valami régi megunt játékot. Belegondoltál egyáltalán hogy milyen lehet az neki? Egész életében veled volt, most meg lepasszolod.. Gyűlölöm az ilyet...
2016. okt. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

1)nem tudhatod milyen idős a kutyám

2)nem tudod a háttértörténetet

3)nem tudod az okokat


Ne ítélkezz.

2016. okt. 2. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!