Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyusom bekattant, mit...

Husky kutyusom bekattant, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy egy éves huskyt. Tündéri, de néha random túl pörög. Rendesen levan mozgatva, sokat alszik.

Ez a tulporges abban nyilvánul meg, hogy elkezd ugrálni, villám gyorsan futkos, néha morog is játékosan. De nagyon durván nézz ki, mintha gyorsított felvételről menne.

Van hogy séta után csinálja, máskor pedig magával játszik és attól, de legtöbbször nincs előjele.

Ismétlem, rendesen levan mozgatva. Előbb jöttünk fel setabol, megint bekattant, most pedig mellettem alszik az ágyon.



2016. dec. 15. 21:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Nincs lefárasztva rendesen! A séta nem lefárasztás. Amúgy meg csinálnak ilyet a kutyák. Vegyél neki súlyhúzó hámot aztán köss utána (kezdetben valami könnyűt h szokja) egy autógumit, idővel bele súlyokat (1,5 évtől) azzal sétáltassad sokat. Vagy futtasd (sokat, de fokozatosan)
2016. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokta néha csinálni, ő is husky-hoz hasonló, semmi előjel nélkül bepörög pl az utcán pedig tudja hogy ott nem játszunk, sokat futkározunk játszunk mégis rájönnek ilyen őrült futkározós dolgok főleg ha szabadon van valami puha földön vagy homokon, ott nagyon bepörög. Talán próbáld jobban lefárasztani, ha az sem segít akkor csak fogadd el. mennyit mozgatod és hogyan?
2016. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

A séta nem fárasztja el a kutyát. Akkor sem ha egész nap mész vele.

Azért csinálja, mert nincs vele eleget foglalkozva, vagy nem megfelelően. A túlpörgés valójában pótcselekvés, ami azért van, hogy levezesse a felgyülemlett feszültséget, mert halálra van untatva. Lehet, hogy Te elfáradsz, de ő nem.

2016. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Futógépre rakd fel. Elvégre a husky szánhúzó kutya. 20-30 kilométer futás meg se kottyan neki. Emellett lehet neki botot, egyéb dolgot dobálni, az is fárasztja. Én pl. szoktam kötélhúzást is játszani vele. Na attól szokott még lihegni
2016. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Tavasszal szeretnék vele futni.

Most

1, tél van, nálunk a hó is esett

2, szörnyen neveletlen, most azt tanuljuk, hogy mellettem sétáljon mert elhuzz


Súlyt rakotni jó ötlet, de ahhoz elkellene engednem és már két hamot (jó minőségűt) tönkre tett.

Futógepem nincs, elég drága mulatság.

Kifutóba nem merem elengedni, mert még nem jön vissza ha hívom. Csak egy hónapja van nálunk, de rengeteget fejlődött maga tartás terén, egyedül ezzel nem bírok. Igaz, ma szavakkal és simogatassal letudtam állítani, nem kellett lefogni, ez óriási eredmény.

Tudom, úgy tűnik hogy kifogásokat keresek, de tényleg nagyon igyekszem

2016. dec. 15. 22:18
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Egy husky-nál a tél tényleg nem kifogás, még ha be is fagy a s_gged nagyon szemét dolog korlátozni a kutyát a neki legmegfelelőbb időben, aztán nyáron mikor neked jó viszont neki döglesztő akkor meg futtatnád...kicsit át kéne gondolni. Az egy dolog hogy most a magad mellett sétáltatást tanuljátok de érdemes lenne venni egy 15 méteres pórázt és valami elhagyatott mezőn engedni futni. Egy husky-t nem lehet ennyire korlátozni mert nem tud majd nyugodtan tanulni a sok energiájától.
2016. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Fussak hóban, hogy elcsusszak és po*fara essék?!?
2016. dec. 15. 22:24
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem akkora ördöngősség és a hó nem csúszik, max ha jég van alatta vagy kemény felületen van, nálunk is esett a hó és én is tudtam futni, volt hogy majd el taknyoltam, lefagyott a kezem-lábam de a kutyámért megérte mert neki ennél jobb idő nincs a szaladgálásra és az hogy láttam élvezi, már megérte.
2016. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem fogok hóban futni vele. Hét elején próbáltam, mielőtt esett a hó és ossze vissza cikcakozott előttem. Nevelni kell

Mezőre meg nem tudom elvinni. Kocsi nincs, buszra, vonatra pedig nem rakom fel, megint csak a megnevelese miatt.

Van olyan aki értelmes választ tudd adni, vagy még oton leirjatok, hogy menjek futni vele? Naponta 3x 40 percet vagyok vele, kettes kérdésére válaszolva. Heti egyszer-ketszer csinálja. Majd tavasszal futok vele, de ha valaki még egyszer leírja a farasztast, azt lepontozom.

2016. dec. 15. 22:45
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Vidd el kutyaiskolaba, ott vannak mas kutyak is, az lehet tetszene neki. Ott biztos tudnak segiteni a neveleseben is es ha a kutyaiskola elkeritett teruleten van, akkor el is engedheted.
2016. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!