Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyusom bekattant, mit...

Husky kutyusom bekattant, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy egy éves huskyt. Tündéri, de néha random túl pörög. Rendesen levan mozgatva, sokat alszik.

Ez a tulporges abban nyilvánul meg, hogy elkezd ugrálni, villám gyorsan futkos, néha morog is játékosan. De nagyon durván nézz ki, mintha gyorsított felvételről menne.

Van hogy séta után csinálja, máskor pedig magával játszik és attól, de legtöbbször nincs előjele.

Ismétlem, rendesen levan mozgatva. Előbb jöttünk fel setabol, megint bekattant, most pedig mellettem alszik az ágyon.



2016. dec. 15. 21:33
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Kutyasulira gondoltam, csak megkell oldanom a közlekedést. Perpil nem bírna nyugton maradni, mindenkire raugrana játékból és ha valaki nem tetszik neki, azt megugatja. De mindenképpen ki akarom próbálni, jót tenne neki :) legtöbb kan kutyával nem jön ki, szeretném ha ez változna, mert tapasztalatom szerint több a kan mint nőstény (ő kisfiú :) )
2016. dec. 15. 22:58
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy a húzáshoz le kell venni róla a pórázt? Nem kell.
2016. dec. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha van ho ulj egy szankora es huzasd magad :-)
2016. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kattant be, csak tele van energiával. Sajnos a pórázos séta kb. semennyire nem elég lefárasztás terén, ha lepontozol, akkor sem.

A huskynak napi 10-20 km futás kellene ahhoz, hogy elfáradjon. Ez egy ilyen fajta.

Próbálj rá hámot adni, és befogni szánkó elé :) Ha nagy hó van nálatok, ideális a terep erre. Akkor aztán húzhat nyugodtan.

2016. dec. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Előző kutyamat szankora kötötte apám és raultetett, majd eldobott egy botot. Az eredmény katasztrófa...
2016. dec. 16. 08:29
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az égvilágon semmi baja nincs, csak nettó életörömből futkos néha úgy, mint egy elmebeteg :)

Ettől még mondjuk húzathatsz vele súlyt, nem kell hozzá elengedni, vezetheted közben magad mellett is (nyakörvön), sőt, úgy praktikus. A sétákat meg én átkombinálnám a helyedben, hogy legyen két rövidebb meg egy hosszabb, amikor szaladgálhat egy rendes hosszú pórázon, hátha attól jobban lefárad. Jobban el is szokták fogadni a hosszú pórázt, sokkal kevésbé húzzák általában, mert ott van alternatíva. Ha erre nem mehetek, akkor megyek másmerre, ott is van izgi. Ez egy átlag póráznál nincs meg, mert nagyon kicsi a mozgástere a kutyának, és bármit meg akar nézni, vége a póráznak.


Mondjuk azt még mindig nem értem, miért akarja mindenki láb melletti sétára szoktatni a kutyáját ahelyett, hogy a húzást tiltaná meg... :) Hát had szaglásszon, nem azzal van a baj, csak közben ne csináljon tortúrát a sétából, nem? :)

2016. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

A húzást is meg kell tanítani neki, mert az nem úgy van, hogy mögé kötsz valamit oszt mennyé..

Ugyanúgy, mint a terelőkutyáknál a terelés: az ösztön megvan benne, de a munkafegyelmet magától nem fogja tudni, irányítanod neked kell.

Menjetek el kutyasuliba, tanuljátok meg az alapokat, utána pedig menjetek tovább különböző életmódprogramokra. Van köztük olyan is amivel megtanuljátok hogyan lehet kutyával futni vagy szánt húzni. Nagyon király programok vannak és a problémáitok is meg fognak szűnni.

(Nálunk a kutyasuliba pont most tanulja valaki a szánhúzást és hatalmas buli, pedig nem is szánhúzó kutyája van)

2016. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Napi 3szor 40 perc az semmi. Az én labradorom 2x2 órát játszik, fél 3/4 órát tanulunk 15 perces osztásokban és még legalább 1 órányi séta. A futtatóba menj hajnalban. Szinte senki sincs és gyakorolhatjátok a behívást.
2016. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Előző kutyamat szankora kötötte apám és raultetett, majd eldobott egy botot. Az eredmény katasztrófa..."


Természetes, mivel egy kutyát nem úgy kell elindítani húzáshoz, de nyilván mikor kedves édesapád először ült kerékpáron, már pótkerék nélkül, gondtalanul tudott menni vele.



A 3x40perc foglalkozás pedig édes kevés egy ilyen kutyának. Talán először utána kellett volna nézni a fajta jellemzőinek.


Mindenképp vidd kutyaiskolába, ott segítenek majd a szocializációs problémákon és ha hajlandó vagy több időt rászánni és foglalkozni vele akkor fegyelmet is fog tanulni és előbb utóbb már engedelmeskedni fog.


Rengeteg helyen árulnak 10-15-20 méter hosszú pórázt amivel viheted a kutyát sétálni, elengedheted és ha túl messzire menne, szimplán rálépsz a póráz végére és nem fog tudni tovább menni.

2016. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Már elvittem pár alkalommal hosszú pórázon. Nehezebben tudtam kordában tartani és mindent megakar enni. Jobb ha mellettem marad. Neveletlen kutyát pláne nem olyan messzire nem engedek el! Majd a kifutót megpróbáljuk
2016. dec. 18. 01:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!