Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak h a kutyám ne...

Coocoo kérdése:

Mit csináljak h a kutyám ne hisztizzen folyton? Állandóan vonyít meg puffog hogy szoktassam le erről? = (

Figyelt kérdés

Ha abbahagyom vele a játékot akkor azért, ha kimegyek a kapun és őt nem viszem akkor azért, naponta egyszer eljátssza vmiért ha nem tetszik neki vmi fél órát hisztizik :( Husky kutya egy éves. Van egy nagy telkünk ahol egész nap szaladgál szal biztos nem az a baj h nem fárad el... de már többször volt h pl. beül a kádba és nem hajlandó kimászni belőle. Tegnap meg itt aludt a barátom és így nem engedtem a kutyát az ágyba és majdnem egy órát vergődött az ajtóm előtt! Vagy ha pl nem olyan kaját kap amit megszokott akkor is hisztizik!

Hogy szoktassam le erről nagyon idegesítő :( A tesómnek van egy golden retrivierje az sosem hisztizik!!!

16f



2016. dec. 16. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert gondolom nincs következménye annak, amit csinál, így természetesen nem fog leszokni róla. Nevelni kellene, határozottan leállítani, ha neked nem tetsző dolgot csinál.

"Van egy nagy telkünk ahol egész nap szaladgál szal biztos nem az a baj h nem fárad el..."

Ezen kívül mennyit van sétáltatva, tanítva, más kutyákkal mennyit játszik egy nap? Csak mert minden nap ugyanabban a kertben lenni nem túl izgalmas dolog, ebben nem fárad el egy kutya sem, főleg nem egy husky.

2016. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szoktam vinni egy-két naponta sétálni ahogy van időm. De am tényleg nagy a telek nem csak egy kis kert. Három kutyánk van egy golden retriever egy roti meg a husky szoktak együtt játszani.


Az a baj hogy én rá szoktam szólni de nem hagyja abba aztán mindig az lesz a vége h fél órát nyekergek h hagyja abba az meg hisztizik tovább aztán vagy megunja vagy engedek neki :S Mert már nem bírom hogy vergődik. De amúgy hiába hagyom ott akkor is csinálja még hangosabban :S

2016. dec. 16. 10:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy kutyának a kert kb 3 nap után pont annyi inger, mintha Te egy üres szobában csücsülnél és a falat néznéd. Lehet 3000 négyzetméter is, nem fog elfáradni, arról nem beszélve, hogy ez nulla inger.

Egy huskynak napi minimum 3 óra aktív mozgás kell, ami nem azt jelenti, hogy rohangáljon egymaga a kertben, hanem az, hogy a gazdi irányításával végez el feladatokat. Ha ezt nem tudod neki biztosítani akkor befeszül az unalomtól és pótcselekvésbe kezd. Jelen esetben nyüszít.

2016. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De hát naponta 3 órát senkinek sincs ideje a kutyával foglalkozni!!! :S
2016. dec. 16. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért nem való mindenkinek husky, mivel az egyik legaktívabb kutyafajta, napi 20-30 km futásra és szánhúzásra lett "kitalálva". Ezért jobb esetben olyan ember vállal huskyt, aki ezt biztosítani is tudja neki.
2016. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nagy a mozgásigénye de pont ezért mertük bevállalni a husky-t mert nagy telkünk van és ott a másik két kutya!! Meg mondom viszem sétálni de nem tudom naponta 3 órát! Egyedül nincs ennyi időm a szüleim meg nem segítenek mert azt mondják az én kutyám meg én akartam stb :(

És akkor most mi lesz most már mindig hisztizni fog?!

2016. dec. 16. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:

De van akinek van rá ideje, akinek meg nincs az nem választ olyan fajtát aminek az igényeit nem tudja kielégíteni.

A legtöbb kerti kutyával az a baj, hogy a hülye gazdik azt hiszik, hogy a kertben majd lemozgatja magát, pedig valójában pont semmit sem ér. A séta szintúgy semmi.

Ha nem tudod az igényeit kielégíteni, akkor igen, egész életében ezt fogja csinálni. Jobb esetben, Rosszabb esetben ehhez még fognak jönni apránként más problémák is. A huskyk nagyon kreatívak, fel tudják találni magukat.

2016. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=eDgkTfvJFNY


Ez egy eléggé összecsapott kis videó a kutyázásról, de 6 perctől beszélnek arról, hogy mennyit is számít a kutyának ha futtatod kicsit.

Rossz kutya nincs, csak rossz gazda. Bármit meg lehet változtatni a kutyán ami zavar téged, csak azért tenni is kell.

2016. dec. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért csinálja mert nincs lefárasztva és nem foglalkoztok vele eleget. Hiába a nagy a kert. Ahogy elöttem is írták azt pár nap utána megszokja, megunja. A kutyát nem csak fizikailag, de szellemileg is le kell fárasztani. Ha te lennél bezárva egy helyre ahol már mindent körbejártál, mindent ismersz és semmi új inger nem ér, úgy szellemileg te sem fáradnál le.


Gondolom azok a séták amikre viszed 1-2 vagy több naponta, sem túl tartalmasak és változatosak. Fogalmam sincs, hogy mennyit szoktál vele sétálni de nem hiszem, hogy 1-2-3 km-nél többet. Nos egy 1 év körüli huskynak 10-20km már nem árt. Nyilván ezt azért nem olyan egyszerű minden napra besűríteni (bár 16 évesen nem sok más dolgod lehet a tanuláson, esetleg sporton kívül, ha pedig a gép/konzol elött ülsz és játszol és azért nincs időd foglalkozni a kutyával akkor el kéne gondolkozni azon, hogy minek is kellett egy kutya), de neked valószínüleg egy héten kapja meg ezt a mozgást. Az pedig, hogy nincs időd 3 órát sétálni vele, hát fuss. 10 km 1 óra alatt normális tempóban teljesíthető, utána pedig játszol vele otthon egy kicsit, futtatod stb. De ha még ezt is soknak tartod akkor csak simán 20-30 percekre kimész vele a kertbe játszani 1-2-3 óránként és máris jobban fog viselkedni.


Mi a helyzet a másik két kutyával? Azt írtad van testvéred is. Miért nem viszitek felválltva (egyik nap te, másik nap ő) a kutyákat sétálni. Két kutyát egyszerre sétáltatni nem a világ vége, három már kicsit komplikáltabb, de ha megfelelően vannak nevelve nem okozhat gondot.


"Vagy ha pl nem olyan kaját kap amit megszokott akkor is hisztizik!"


Ha gyakran válltogatjátok a tápot nem fogja megenni egyiket se. Mivel etetitek? Lehet hogy a táp minősége miatt problémázik.



Ezt a tévhitet pedig felejtsd el, hogy ha nagy a kert akkor a kutyával nem kell sétálni, foglalkozni vele.

2016. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát igen, husky :D amíg nem lesz következménye addig csinálni fogja, bár ha lesz akkor is :) Ezt egy bizonyos fokig el kell viselni. Ha sétálni nem is tudsz vele legalább próbáld meg minden nap tanítani. Egyszerű dolgokra, ül, fekszik, alapállás, marad. És ezeket minden nap is gyakorolhatod vele. Jutalommal ne spórolj. Ha mentálisan kimeríted nem fog hisztériázni.
2017. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!