Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban maradt a kullancs...

A kutyámban maradt a kullancs feje! Mivel fertőtlenítsem?

Figyelt kérdés

Még nem szívta meg magát az a dög, megpróbáltam kiszedni, de olyan apró volt, hogy beleragadt a feje! Most meg már annyira alácsúszott a bőrbe, hogy nem tudom kiszedni.. Már tiszta piros a helye is annyit gincsoltam! :( Azt olvastam a bőr ki fogja magától lökni, de addig is mivel lehetne ezt lefertőtleníteni házilag? Nagyon aggódom mert már egyszer volt babéziás a kutyám! :( Kiltix nyakörv is van rajta, mégis így jártunk! :'( Tényleg kilöki a bőr, vagy holnap menjünk inkább dokihoz?


Köszi a válaszokat!


2010. máj. 2. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp vidd el orvoshoz,az a biztos!!!!
2010. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Addig is betadin,amig nem viszed dokihoz. Egyébként a nyakörvek $zart sem érnek....FrontLineCombót vegyél nyakához csepegteted és véd 3hónapon keresztül. Lehet drágább,de legalább nem megy bele kullancs se bolha se semmi. És akk megvan úszva az állatorvosi költség
2010. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Exspotot használtunk, a frontline-ról azt hallottam hogy már nem ér semmit, mert immunisak lettek rá ezek a dögök. :S A betadine-on kívül nincs más? Az nincs itthon :S Valami házilagos dolog kéne. :(
2010. máj. 2. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nyugodtan marad, kipiszkálhatod egy tűvel. Az orvos is azzal fogja kiszedni. Betadint rá.

Mai állás szerint egy fajta védelem a különösen fertőzött területen kevés. Nyakörv-csepp, vagy nyakörv, vagy csepp plusz fújás.

2010. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak úgy tudtam a nyakörv + csepp már túl erős a kutyusnak?! :S
2010. máj. 2. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod hogy a kutyádból kijöjön a kulancs feje ,mielött elviszed az orvoshoz : ahol van a kulancs tegyél VASTAGON bármien krémet (testápolot). Tuti hogy a kulancs kifog mászni pár perc mulva ,mert elkezd fulladni mivel levegö nem éri.De fojamatosan nézned kell!Énnekem bevált ez a modszer !!!! Légyszi irj nekem ha megcsináltad, kiváncsi vagyok hogy sikerült-e.
2010. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad bekenni krémmel!!!!!

Ezt olvasd el kérlek!!!

[link]

2010. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 4.voltam. :( NE KEND BE KRÉMEL !!! sajna én ezt nem tudtam nekem is orvos monta... 1x ki is probáltam ,bár akkor nem történt semmi baj.
2010. máj. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a linket, kicsit megnyugtatott! :) Nem kenem be semmivel, azt tudom h nem szabad, meg már csak a feje van benne.
2010. máj. 3. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!