Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyors tanácsra lenne szükségem...

Gyors tanácsra lenne szükségem, jön a karácsony és a kutyám beteg. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves ivartalanított nőstény pumi keverék kiskutyánk.

Nyáron mindig le van nyírva, de ilyenkorra megnő a szőre.

Én a popójánál mindig levágom a szőrét, hogy ne ragadjon bele a széklet.

Csakhogy, most nem engedte, szó szerint sikoltozott, amikor csak hozzáértem.

Éjszaka nyögdécselve aludt, volt hogy a hangos morgására ébredtem, ahogy morogva kapkod a hátsó feléhez, vagy kitekeredve nyalja.

Elvittem az állatorvoshoz, (mint kiderült hőemelkedése is volt) aki kinyomta a bűzmirigyét, adott valami injekciót és azt mondta, hogy 3 hét múlva vigyük vissza.

Mivel azt tapasztaltam, hogy változatlanul nem enged a hátsó fertályhoz nyúlni, betettem a kádba és lezuhanyoztam őt hátulról.

Ekkor tapasztaltam, hogy nem a fenekét, hanem a punciját fájlalja, de nagyon!

Holnap elviszem a Lehel úti állatkórházba (tőlünk 50km-re van!) mert már nem bízom az itteni állatorvosban és a felszereltségében.

Amúgy eszik, iszik, pisil, kakil, csóválja a farkát, csak nem lehet hozzáérni hátul és éjszaka nagyon nyugtalan.

Van elképzelésetek, tapasztalatotok, hogy ez mi lehet?

Esetleg tudtok megbízható, nagy tudású állatorvost, ahol komolyabb felszerelés is van, a 31-úthoz közel, vagy Kelet-Pesten?


2016. dec. 21. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet valami bakteriális, gombás fertőzése.


A Lehel úti állatkórházra úgy készülj, hogy elég drága.

Én a Tátra utca 25-be (13. kerület) járok kutyámmal állatorvoshoz, szerintem elég jól felszereltek. 9-12 és 16-20 között vannak. Dec. 24,25,26-án 9-11 között nyitva lesznek. Honlap: [link]


A Körönd állatorvosi rendelőbe (6. kerület) viszont ne menj, nagyon lehúzósak és nem túl korrektek, nekem rossz tapasztalatom van velük.

2016. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
9-12 és 16-20 ÓRA között vannak NYITVA.
2016. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves 1-2-es!

Oda fogunk menni, de előtte felhívom őket, hogy tudna e fogadni.

2016. dec. 21. 19:29
 4/8 A kérdező kommentje:
*tudnak e :)
2016. dec. 21. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :)


Jobb amúgy előre egyeztetett időpontra menni, mert elég sokan járnak oda, és pici is az egész váró.


Tudok még egy rendelőt, 11. kerületben, Fehérvári út 38/A. Oda régebben jártam, csak mivel tőlem messze van már nem oda viszem a kutyát: Gráf doktor állatorvosi rendelő. Ők a budai oldalon vannak, de a parthoz közel, a Petőfi hídon kell átmenni,nézd meg, talán közelebb vannak neked még így is, mint a 13. kerületi.

[link]


Nem a legolcsóbbak, de nálunk mindenféle állatot gond nélkül kikezeltek/műtöttek, kutya, hüllő, rágcsáló, vadászgörény... :)


Nyitvatartás: Hétköznap (hétfötöl péntekig) 9.00 - 20.00 óráig

Szombaton 9.00-14.00, Vasárnap 17.00 - 20.00 óráig.


Azért várd még ki, hátha valaki beír egy sokkal közelebbit :)

2016. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Miközben böngésztem a linket, amit küldtél, láttam, hogy 3 orvos van.

Dr. Kapolyi Béla

Dr. Méhes Sándor

Dr. Vértes Ilka


Te melyiküket ajánlanád?

Ha mindhármukat ismered és elégedett vagy velük, akkor én is bizalommal fordulok hozzájuk.

2016. dec. 21. 20:01
 7/8 A kérdező kommentje:

Hoppá! Látom, hogy szinte egyszerre írtunk!

Ezt is köszönöm, most nem is tudom melyiket válasszam ...

2016. dec. 21. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Gráféknál nagyobb az egész rendelő, váró.


A 13. kerületinél voltam Dr. Kapolyi Bélánál és

Dr. Méhes Sándornál is, én meg voltam elégedve. :)


Ha mégis a 13. kerületibe mész, akkor mindenképp a Tátra utca 25-ös számhoz menjetek, van ugyanis a 40-es szám környékén egy másik rendelő is (az fogalmam sincs, milyen), nehogy összekeverjétek.

2016. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!