Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam, a kutyak nem...

Azt olvastam, a kutyak nem szeretik ha ölelgetik őket. De azenyém imadja, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Ugy tudok vele aludni mint egy plüssel. Abszolút nem zavarja. Sőt ő szokott odajönni ölelést kunyizni. A masik kutyámat zavarja. Ő csak kis ideig viseli el aztán elmegy. Akkor mégse általános hogy nem szeretik?

2016. dec. 22. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez csak általánosítás, nyilván nem igaz minden egyedre az adott fajból/csoportból. Ahány kutya annyi féle viselkedés.

Vegyük például, hogy a Svédeknek általában kék a szemük és szőkék. Ettől függetlenül van barna hajú és fekete szemű is. A nagy átlagra igaz, de a csoport összes tagjáról nem lehet elmondani.

2016. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor inkabb azt kerdezem hogy mik a sajat tapasztalataitok? A tietek szereti vagy nem?
2016. dec. 22. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Tied ùgy lett nevelve. Ha az etològiàt is bele vonnánk érdekes következtetések jönnek ki. Nem biztos -de a kutyàkban van megfelelési kényszer- van amelyik kellemetlen dolgot is elvisel a gazdája kedvéért. Szòval lehet az ölelés nem jò de mivel làtja neked jò ezért megtanulta ìgy kell a kedvedre tenni. De amùgy szerintem is butasàg hogy nem szeretik az ölelést izgàga kutyàk kivételével mindegyik âllja. Megnyugtatja őket mint minden testi kontaktus. Pl szilveszter jön tüzijàték petàrda....Na de a tudòsok tudnak....de nagyon érdekes az etològia..Főleg az olyan ragaszkodò àllatoknàl mint a kutya.
2016. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy vagyunk. Az egyik akár egész nap hozzám tapadva feküdne, a másiknak nincs szüksége a szoros testi kontaktusra. Ő zavarba jön, ha ölelgetem. Mindig mellettem lenne, ha tehetné, de elég neki, ha 1m-re lehet tőlem :) pici korában is csak annyi kellett neki, hogy a közelemben legyen, úgy aludt nyugodtan.

Ők ketten nagyon különbözőek.

2016. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az enyémre azt mondanám, hogy elviseli, de láthatóan nem kedveli különösebben. Az egyéb testi kontaktust szereti, imádja a simogatást, a fejét a kezem alá teszi, gyakran nekidől a lábamnak vagy ráül :)
2017. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!