Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban elkényeztetem, állítsa...

Valóban elkényeztetem, állítsam le magam?

Figyelt kérdés

Két kutyám közül az egyik múlt héten meghalt.

Egy kicsit sem sikerült túllépnem rajta. Nagyon sokáig szenvedett szegény. Rettenetes rosszul érzem magam, annak ellenére, hogy legbelül tudom, mindent megtettünk érte.

A másik kutyán látszik, hogy kicsit odavan, nem nagyon játszik,nem olyan jókedvű. Az az igazság, hogy azóta próbálok a kutyával még több időt tölteni. Párom viszont azt mondja, hogy ez csak egy kutya,eltelik pár nap túllesz rajta, és ezzel csak elkényeztetem, és totál hülyét csinálok magamból.

Tudom, hogy ez az elkényeztetés dolog nem játék, de egyszerűen annyira sajnálom, és nem tudom azt elhinni, hogy neki teljesen "közömbös", hogy most épp egyedül van, és nincs már a pajtás.

Tehát tényleg túlzásba estem?


2010. máj. 3. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kedves párod esik túlzásba, hogy ez "csak" egy kutya.
2010. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Na hát végül is nem írtál semmit, hogy mégis mivel kényezteted el olyan hű de nagyon, így aztán válaszolni sem fogunk tudni. Ha megrágod helyette az ételt, meg egész nap babusgatod az nyilván felesleges. De ha csak kicsit többet játszol vele, az nem baj...
2010. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem estél túlzásban!

Játsz vele többet és segíts neki.:)

Csak nehagyd ,hogy változtasson a rangsoron.

Ne is foglalkozz a pároddal,nagyon jól tudod,mit kell tenned,tedd azt.A kutya nem fogja azt gondolni,hogy na most tök szánalmas lett a gazdám.


Részvétem a kutya elvesztése miatt.

2010. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk egy ilyen "pár nap és túl lesz rajta " miatt a 3. hónapban már nem bírtuk nézni szegényt és hoztunk mellé egy másik társat a menhelyről
2010. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mikor meghalt a kutya és hazamentünk, akkor leültem a kutya mellé és elmagyaráztam neki két bömbölés között, hogy mi történt, és hogy nem fog többet hazajönni a barátja. Itt már láttam, hogy furán néz rám a párom, annak ellenére, hogy ő is nagyon sírt.

Jóval többet vagyok vele, az ételt azért nem rágom meg helyette, de elég sokat babusgatom. Viszem magammal mindenhova. Tehát ilyen dolgokról van szó.

Sosem láttam állatot még ennyire szenvedni és sosem voltam annyira tehetetlen mint akkor mikor meghalt a kutyám. Lehet ezért van bennem ez a "túlbuzgóság".

2010. máj. 3. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen az elmagyarázás kicsit fura :) Nem akarok kegyetlennek tűnni, de ha nagyon kinyalod mostantól a másik kutya fenekét, akkor megváltozhat a rangsor (ha volt egyáltalán) és simán a fejedre nőhet, ami senkinek nem lesz jó. Szóval azért csak finoman. A kutya főleg azt érzi, hogy te hogy vagy, neki te vagy a gazdája. Ha egyfolytában búskomor vagy, akkor ő is az lesz. Szóval az élet megy tovább, örülj neki, de ne legyél sirató asszony...
2010. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az elmagyarázós történet egyálalán nem fura..

sőtt az én szememben normális,

én ha elmegyek, akkor is mondom mindig a kutyának hogy hova megyek, maradjon nyugodtan, nem sokára jövök haza.....és a kutyának még is én vagyoks a vezére, nincs elkényeztetve.

Nyílván többet kell foglalkozni egy lelki beteg kutyával, de azért ne vidd tulzásba, mert a végén nagyon a fejedre nőhet...vagy ha sokat babusgatod, akkor pedig néha néha parancsolgass neki, hogy ülj le , feküdj, ide gyere, odagyere, de ne babusgatva, hanem keményen..és akkor nem lesz semmi baj...a párod meg elég érdekes, hogy sír, de közbe hülyének néz...

2010. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ő hamarabb túllép dolgokon. Én sokkal lelkizősebb vagyok, nehezen teszem túl magam az ilyeneken.

Rangsorban nincs probléma, csak mikor kinézek az ablakon és látom, hogy az eddig teljesen játékos mindenlébenkanál kutyám ül mélabúsan a kapu előtt és vár, na olyankor kicsit mindig megszakad a szívem.

Egyébként köszönöm a válaszokat.

2010. máj. 3. 14:00
 9/9 Akiteki ***** válasza:

A kutyákat megviseli, ha nincs velük a barátjuk. Láttam már kutyát hetekig gubbasztani és nem enni, miután a társát elütötte az autó. Az én öreg kutyám hetekig kereste a kertben a barátját, akivel 14 évig együtt voltak. 2 hónapig bírta nélküle. :((

Keríts neki egy társat.

2010. máj. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!