Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, vagy border collie?

Mudi, vagy border collie?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnénk majd egy kiskutyát. A fenti két fajta jöhet szóba. Mindenképpen tenyésztőtől szeretnénk vásárolni. Hobbi célra vennénk, de lenne lehetősége terelni is néha.

Tudom, hogy egy border ára a mudi árának a duplája, de elsősorban nem a vételár fog dönteni.

Ti melyiket választanátok és miért? A külső nem döntő mindkettő tetszik :)


2016. dec. 24. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen mudi. :)


Miért? Mert mozgékony, intelligens, idegenekkel szemben bizalmatlan, jó házőrző, játékos és nagyon ragaszkodó. Figyelmes, eszes, s éber. Szőre egyszerűen gondozható, mind emellett magyar fajta is. ;)

2016. dec. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Inkább a triplája.

Attól függ, mennyit szeretnél sportolni vele. Ha a rendszeres sport és/vagy terelés nem akadály, akkor jó a border collie is. Ha kicsit visszafogottabb az elképzelésed, akkor mudi. Neki is elég nagy a mozgás-és feladatigénye, de a borderé még inkább.

2016. dec. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vele komolyabb célod akkor a mudi tényleg jobban megéri.
2016. dec. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 piriiiii ***** válasza:
100%

Mudi. *.*

De én iszonyúan elfogult vagyok... :) Nekem is mudim van...

2016. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Amit még kifelejtettem, hogy a BC is olyan kis "beszédes", mint a mudi? Ők is területvédők?

Nem első kutya lesz, volt már ugatós kutyusom. Mudikat ismerek, ők elég vehemensen védig a kis udvarukat :) éberek és mindenre ugranak. Ennek ellenére/vagy ezért(?) nagyon szimpatikus mind és a mudi felé hajlik a szívem, de mindenképpen körüljárnám a témát.

2016. dec. 25. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A border lényegesen csendesebb.
2016. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A border csendesebb, mert alapból más a terelési stílusuk. A collie a szemeivel "bűvöl", míg a mudi a hangját és a fellépését veti be. Viszont a border kevésbé házőrző, alapvetően munkamániások, nem érdekli őket kinek dolgoznak, csak csinálhassák. A többségük idegenekkel is közvetlen, számomra pont ezért szimpatikusabb a mudi. ;) (A mudi amúgy egy "univerzális" fajta volt: elsősorban terelőkutya, másodfunkcióban házőrző és kártevőirtó)
2016. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!