Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám fárasztani még a...

Mivel tudnám fárasztani még a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves border mixem menhelyről hoztuk el kb 3 hónaposan és nem tudom lefárasztani. Elmondom a napunkat: reggel 10 perces séta aztán 3 ig egyedül van és hazajövök, 1,5 órás biciklis futás kb 3-4-5 km szokott ez lenni.. aztán kb egy 30-40 perces tanulgatás ( ez nem egybe hanem kb óránként egy 15 perc...) még mivel tudnám fárasztani?nem olyanra gondolok h agility mert oda járunk de az csak fél napra fárasztja le hanem olyanra amit napi szinten tudok csinálni..

2016. nov. 26. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, fiatal Colliemnak 6 óra tekergés meg sem kottyant soha. Amitől azonban eldőlt mint egy darab fa :D az akkor következett be mikor Pécsen a 400 ágyas klinikától gyalog felmentem vele a Mecsekre a kilátókig, aztán sétáltunk, bejártuk az erdőt és gyalog visszajöttünk. Na a konyhában befeküdt az asztal alá és mint akit fejbe vertek órákon keresztül aludt.
2016. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
* Tri color volt mint Lassie
2016. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Haha:D itt nincs annyira lehetőség kirándulni, néha elmegyünk valami kis 10 km es túrára.. eddig 2x láttam rajta h 100% kifáradt
2016. nov. 26. 23:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tippet nem tudok adni, de ötletekre én is kíváncsi vagyok.

Vizslánk van, soha az életbe nem láttam még fáradtnak!

Pedig nagy túrázók vagyunk, egész napos hegyi futkározás után is pattog, pörög.

2016. nov. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Vizslámat úgy lehetett igazán lefárasztani, ha egész napos programunk volt. Ez nem csak fizikai mozgást jelentett, hanem agyilag "munkát" is, pl. utazni járművön, utána rohangálás (mi sétáltunk, ő rohangált). Utána valami kerthelyiséges helyen mi ettünk, ő nézte (naponta egyszer evett 1 éves kora után). Utána labdadobálás, lábhoz-maradj ott-feküdj-stb vezényszavak gyakorlása, aztán rohangálás megint, aztán csak leheveredtünk a parton (ő is, de közben bámészkodott), aztán rohangálás megint, aztán beültünk megint kajálni (ő megint a lábunknál volt), aztán sétáltunk vissza a hévhez (kb 5-6 km), utazás, séta haza, addigra már este 6-7 lett. Utána két napig olyan nyugodt volt, mint egy 10 éves kutya :)

Kb 2,5 éves volt, mire teljesen kezelhető lett az aktivitása. Észrevehetően, mindig lefárasztotta az utazás, és a sok bámészkodás, és jobban lefáradt tőle, mint amikor (hétközben) bicajozni vagy futni mentünk.

2016. nov. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

esetleg kipróbálhatnátok a bikejöringet :)

ugyan olyan mint a sima biciklizés, csak a kutya egy speciális hámmal előtted fut és húz is.

ez brutálul ki tudja fárasztani őket.

2016. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd egyszer kipróbáljuk ezt az egész napos túrázást, egyszer 5 hónapos korában voltunk a balatonon egy napot akkor tényleg elfáradt :D igen majd azt is kiszeretnénk csak várok 2 éves koráig :)
2016. nov. 27. 09:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen kutyusoknál fontos az agyi fárasztás. Jó hogy jársz vele sétálni, futni, túrázni, de valahogy be kéne iktatni a agyi fárasztást trükkök tanulása és azok gyakorlása. Keressen meg tárgyakat vagy hasonló amire koncentrálni kell ezekben elég jól kifáradnak a legaktívabb kutyusok is.
2016. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sok trukkot tud, legalabb 30 at de valahogy úgy látom h nem vagy alig fárasztja ki őt. Megpróbáljuk azt a keresősdit
2016. nov. 27. 12:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pörgős, fiatal kutyám van, mondjuk le lehet fárasztani, csak nehéz.


Két esetben szokott kidőlni: másfél órás tréning a kutyasuliban (a sok inger, többi kutya, tanulás miatt gondolom) és játék más kutyákkal. Ha itthon tanítok neki trükköket, abban igazán nem fárad el sajnos :D De kutyasuliban elfárad. És a többi kutyával való kergetőzés, birkózás is jobban elfárasztja, mintha csak dobálom neki a labdát, vagy meg kell keresnie valamit, amit eldugtam.

2016. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!