Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet megelőzni, hogy...

Mivel lehet megelőzni, hogy ne tudják a kutyát megmérgezni?

Figyelt kérdés
Lehet valami trükköt tanítani, hogy ne fogadjon el idegentől kaját a kutya, ne egye meg, ne nyúljon hozzá, ilyesmi, hogy ne lehessen megmérgezni a kutyát? Ti hogy tanítanátok meg a kutyát, hogy a kerítésen bedobott ételhez ne nyúljon hozzá? Vagy ezellen egyáltalán nincs védekezési mód, csak ha elzárjuk a kutyát, és nem mehet a kerítéshez?

2016. dec. 25. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A szomszédom úgy csinálta, hogy ha jött valaki hozzá vendégségbe megkérte, hogy adjon kaját a kutyának, ha elvette és megette akkor megbüntettem, ha nem akkor pedig megdícsértem. Ennek az lett a negatívuma, hogy mástól nem fogadja el a kaját csak tőle, még a családtagoktól se.
2016. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Térfigyelő kamera. Arra nincs garancia, hogy a kutya nem eszik meg semmit, amit bedobnak neki, de talán meggondolják, hogy bármit bedobjanak, ha be van kamerázva a kapu környéke.
2016. dec. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jelenlétedben idegen ember által kínált ételről vagy talált ételről viszonylag könnyű a kutyát letiltani, leszoktatni. De akkor, amikor nem is vagy ott, és a kutya a saját területén talál ételt, erre szinte lehetetlen biztos megoldást találni. Ilyenkor marad a kenneltartás, vagy legalábbis az udvar egy részének lekerítése a kutyának.
2016. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű,de meg lehet tanítani arra,hogy csak tőled fogadjon el ételt.Ha nagyon kajamániás,akkor negatív élményhez kell kötnie azt,ha a földről,más kezéből eszik.

A térfigyelő kamera sem rossz ötlet,meg eleve,azért szerintem nem mindenki a te kutyádat szeretné megmérgezni.../bocs,ha tényleg olyan rossz környék,de szerintem normális helyen nem mérgeznek csak úgy kutyát/

2016. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kutyám idegenektől alapból nem fogad el semmit,bizalmatlan sosem tanítottam erre.


De amikor mamám szomszédja kenyér héjat dobált át a kerítésen,pont láttam ki is szaladtam,simán megette.


Ahogy kiértem a kutyám kiköpte és elsomfordált.


Ebből tudom,hogy ha nem vagyok ott akkor bármit megeszik.Ha ott vagyok akkor nem nyúl hozzá.


Az meg nem túl jó hogy csak a gazdájától fogad el ételt és még családtagoktól sem,mert ha gazdival történik vmi pl kórház akkor a kutya éhen hal? :D


Elzárás a legjobb módszer, ha be is törnek,de kennelben van a kutya nem valószínű,hogy bántják,bár ha nagyon ugat lehet így is csinálnak vmit.


Viszont egy kamu kamera is jó ötlet, már világít rajtuk egy pici piros pont,teljesen olyan mint az igazi.


Én kertesben is laknék bent aludna a házban a kutya. Na így kiiktatni sem tudják,bejutni sem tudnak. Ismerős moszkvai őr kutyája konkrétan szét szedte a bejárati ajtót amikor vki babrált a zárral.

Betörők nem számítanak arra,hogy bent alszik a kutya,kertben nincs akkor szerintük máshol sincs :D :D


Vagy bejutni még bejut a házba,de ki már nem tud menni.

2016. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!