Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok proteint a kutyámnak?

Adhatok proteint a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Ilyenről lenne szó:

[link]

Nekem nem ízlik, ezért arra gondoltam, hogy a kutyám ételébe tennék mindennap belőle. Mennyit adhatok naponta egy felnőtt Rottweiler kannak?



2016. dec. 27. 15:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én vagyok a könyörgöm ne adj és nem a porokkal van bajom szíved joga ha ilyeneket akarsz fogyasztani hanem avval hogy a kutyának akarod adni mert súlyos szív,vese és máj gondokat okozhat ugyanis az ilyeneket nem állati fogyasztásra találták ki a kutyiknak elég a kutyatáp ugyanis abban benne vannak a nekik kellő tápanyagok.
2016. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én nem adnék. Emberi fogyasztásra szánt táplálékkiegészítőről van szó, ami a mi esetünkben is azt jelenti, hogy az adott cél szempontjából nem elégséges tápanyagösszetételű étkezéseket egészíti ki. Ha te a kutyádat normális táppal (esetleg BARF) eteted, akkor fölösleges azt kiegészíteni egyéb mesterséges tápanyagforrásokkal, mert nyilván hozzájut a számára szükséges fehérjemenyiséghez. Nem beszélve az adalékanyagokról, ízfokozókról és édesítőkről, pl. aszpartám és szukralóz, amikre aztán végképp semmi szüksége. Én is fogyasztok fehérjét, de semmiképp nem adnám az állataimnak.
2016. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Véletlen sem ártanék a kutyámnak, úgyhogy nem adok neki.

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 27. 18:23
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

Húh, bocsi kérdező, de te nagyon buta vagy. A Fehér Isten című filmből jött az ötlet? :D


Még a testépítők sem fehérjeporokon élnek, ha még azt se tudod, hogy az ember mikor és miért használja, akkor inkább te se fogyaszd, nemhogy a kutyának odaadni... XD


Amúgy meg persze, megveszed 4-6 ezer forintért a drága fehérjét, aztán ha nem ízlik, akkor odaadod a kutyának... Életszerű. :D Pajti, inkább húst adj annak a szerencsétlen állatnak, olcsóbb is és az tuti fehérje. De ha konkrét érvet szeretnél: megnéztem az összetételt és taurin van benne, ami nagyon nem jó a kutya szívének szóval...

2016. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan sportkutyást, aki ad a kutyájának. A gazdi rengeteteget foglalkozik a kutyával, a kutya iszonyat jó kondiban van, egészséges. Nem azt mondom, hogy add oda neki, de ha mégis úgy döntenél baja nem lesz. Nem kell túl lihegni.
2016. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

# 14


Nem láttam a filmet, úgyhogy nem onnan jött az ötlet. Buta meg akkor lennék, ha nem kérdeztem volna meg. Tudom, hogy mire való. Egyszerűen úgy gondoltam, hogy a plusz fehérje jót tesz neki. Amúgy nem csak azzal etettem volna, csak napi 1 evőkanállal tettem volna a kajájára. Pajti, több húst eszik mint én, fél libát bever minden másnap.

Nyilván azért kértem ehhez egy hiteles forrással alátámasztott ellenérvet, mert nem laikusok érzelmi alapon beírt véleményétől teszek ilyesmit függővé.

2016. dec. 27. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!