Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami trükk, hogy megegye a...

Valami trükk, hogy megegye a féreghajtót?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves bolognese-em és egyszerűen nem eszi meg a féreghajtót. Eleinte nem volt gond, az elmúlt pár alkalommal lenyomtam a torkán, mert máshogy nem ment, de most már azt sem engedi. Mivel nyersezünk próbáltam beletenni a húsba, - ami eleinte teljesen bevált-, porrá zúzni és a húsra rákenni, de egyszerűen nem hajlandó megenni. Ha meg a doki adja be neki pasztaként az 2000ft, ami a négyszerese a tabletta árának. Sosem spórolnék a kutyámon, de ha lenne más megoldás, akkor inkább azt választanám.

Most arra gondoltam, hogy egyszerűen nem fog enni kapni, amíg meg nem eszi a tablettát (húsba rakva). Ti mit gondoltok? Van valakinek jobb ötlete? Bármire nyitott vagyok, csak egye meg...

Előre is köszi!:)


2016. dec. 27. 22:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
En is a sajtot javaslom mert nagyon eros a szaga jobban elnyomja mint pl a sonka. En most az antibiot is igy adom neki belenyomom egy kockanyi sajtba. Barbamilyen falank disznok eskuszom magaba os megennek... mindemt megesznek. Azt is ami nem eheto...
2016. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bármibe teszed, úgyis érezni fogja a szagát.

Próbálkozz meg 1-2 dologgal, amit a többiek javasoltak, de ha nem megy sehogy sem, továbbra is nyomd le a torkán. Azért egy pár kg-os kiskutyánál csak meg tudod oldani, olyan nincs, hogy nem engedi. Legyél vele határozott.

2016. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez olyan nehéz feladat. Nem igaz, ha éhes a kutyám dobok felé valamit, főleg ha húst, nyeli le egybe.
2016. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én akármibe tettem bele neki, mindig megérezte és kiköpte, ezért már nem is szoktam szórakozni vele. Kinyitom a száját, beteszem a tablettát hátra a nyelvére, aztán addig tartom a száját összezárva, amíg le nem nyeli. Közben végigsimítom a nyakát alul (az állától lefelé), meg az orrára is rá szoktam fújni, mert ezek nyelésre ösztönzik. 3 tablettát szoktunk így lenyomni (az enyém nagyobbtestű kutya), az elején kicsit hisztizik, de aztán rájön, hogy ha hagyja magát, hamarabb szabadul. :)
2016. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!