Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit használtok jutalomfalat...

Ti mit használtok jutalomfalatnak?

Figyelt kérdés

A kutyám a virslit kihányja, sajtot nem eszi meg, almát-répát se, sonkával próbálkoztam még, az jó is, de abból kb egy csomag kéne egy alkalomra, nem tudom annyira minire vágni, hogy kitartson mondjuk 2 percig. Általában klikkerrel tanítom, és mivel nagyon hamar rájön a dolgokra, 2 perc alatt végzünk 1-1 mozdulat megértésével, mivel minden klikk után adok neki kaját, és olyan gyorsan csinálja és eszik, hogy egy tanítás sosincs még 5 perc sem.

Valamit rosszul csinálok? Gondoltam már boltban kapható zacskós falatkákra is, azt hiszem a Fressnapfban láttam ilyet, de ez jó lehet?

Ti mit használtok?



2016. nov. 12. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagytestű kutyám van és a kutyasuliba vagy otthoni tanításra csirkezúzát használok azt lehet jó pici darabokra vágni és nem morzsolódik.

A virsli nála sem vált be ment a hasa tőle.

Vagy még megpróbálhatnád a párizsit is, a tescoba lehet kapni olcsón egy rudat.

2016. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sajt-virsli-párizsi szentháromság válik be a legjobban, vagy a Frolic nevű kutyakaja, háromba-négybe tördelve (kisebb kutyánál mondjuk ezt nem lehet elég kicsire vágni).

Mekkorára vágod azt a jutifalatot? Egy közepes testű (30-40 kilós) kutyával a fél centis virslikarika negyedelve a maximum méret, amivel érdemes dolgozni.


De itt szerintem nem a jutifalattal lesz a gond, hanem a technikával. Ha gyorsan megérti a dolgokat, akkor elvileg gyorsan eljutsz vele az olyan bonyolultságú dolgokig, amiken már neki is agyalnia kell kicsit. Illetve ha megértette, akkor meg már nincs szükség folyamatos klikkelgetésre, hanem egyrészt megtaníthatod neki, hogy csak vezényszóra érdemes csinálnia (máris nem kap kaját, amíg te nem adod ki a vezényszót, ugye), másrészt eleve kiszedheted a klikket a dologból, tanulja meg csak azért is megcsinálni, mert te örülsz neki.

Ne ragadj le a folyamat elején, hanem vidd végig. A klikker tanításra jó, de nem klikkelgethetsz minden apróságért életed végéig, nem arra való.


Mondjuk ha lenne kapacitásod levideózni egy tanítást, biztos jobban megértenénk a dolgot, mert így max. tippelgetni tudunk a te leírásod alapján, ami viszont nem feltétlenül fedi a valóságot (és ez nem sértés, saját magát senki nem látja tökéletesen tisztán - ezért dolgoznak mindig a profik is csapatban, mert fontos a külső szemlélő véleménye).

2016. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából ha jól emlékszem 6 részbe vágtam a virslit, tényleg, szinte már nem is érzi a szájában.

Kíváncsiságból kipróbáltam egész karikákkal, de mindkét esetben egy szempillantás alatt lenyelte, nem rágta, aztán 5-10 perc múlva visszajött, és sok ilyen alkalom volt.

Mivel nemrég kezdtük a klikkerezést, ezért még nem vagyok profi, ebben igazad van, és nem jutottunk még el bonyolult trükkökig, igyekeztem eddig mindent jutalmazni, az egyszerű dolgoknál.

Na meg az is probléma, hogy itt egy viszonylag kicsi kutyáról beszélünk, 12 kg, és a napi adag mellé még a jutalomfalatok, ha nagyobb adag lenne, az már sok lenne.

Köszönöm a segítséget, majd próbálok változtatni én is.

2016. nov. 13. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Párizsi, virsli, sajt semmiképpen. Nagyon egészségtelen (mindenféle olyan dolog van benne, amiről nem szeretnél tudni. Használj inkább egy jó minőségű apró darabos tápot, vagy jutalomfalatot, de mindenképpen jó minőségűt! Készíthetsz DIY jutalomfalatokat is, ilyeneket találsz a neten és legalább tudod mi van benne.

A tanítás részével viszont szerintem igaza van az előzőnek.

2016. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Ja, a táp aztán biztos marha egészséges, félig rohadt bőr meg karom meg pata ledarálva, "hús és hússzármazék" néven feltűntetve, felismerhetetlenségig feldolgozva :D

A sajttal meg végképp nem értem, mi bajod. Az csak tej.

2016. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!