Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajóra kutyát? Inkább ne?

Hajóra kutyát? Inkább ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Hajón dolgozom (jó állásban) és nekem így csak a tél szünet - illetve ha kikötünk, akkor van időm.

Nagyon régóta szeretnék kutyát.. Menhelyről akarnék örökbe fogadni inkább, de nem szeretném, ha az eb rosszul érezné magát. Egész télen tudok vele lenni, illetve a hajón is, és ott is járkálhatna valamilyen szinten - de nem szeretném, ha rosszul érezné magát.

Arra gondoltam, esetleg egy idős, már nem mozgékony kutyát fogadok örökbe, aki nem igényel nagy sétákat, inkább már pihen. De félek, akkor is rossz lenne neki egy hajón.

Kutyaszakértők, ti mit gondoltok? Természetesen, hagyom magam lebeszélni, ha nem lenne jó az állatnak, mert senkinek az életét nem akarom tönkretenni. De érdekelne a véleményetek.

Illetve, ugye mondtam, hogy télen nem dolgozom; nincs olyan "szervezet", ami mondjuk csak így, pár hónapig "adná oda" a kutyát, hogy ápoljam? Ideiglenes "örökbe" fogadás..?



2016. dec. 28. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát necces. Kevés helye lenne, nem lehetne túrázni, labdázni... úszni sem, hiszen a vendégek medencéjébe nem mehet, az óceánba/tengerbe meg nyilván nem. És ha hirtelen állatorvos kellene? Én így nem tartanék, az 100%. De az ideiglenes befogadás nagyon jó ötlet, azzal érdemes lenne megkeresned valamelyik állatvédő szervezetet, menhelyet. Csak aztán vedd figyelembe, hogy érzelmileg képes leszel-e elszakadni 3-4 együtt töltött hónap után a kutyitól.
2016. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Duenna ***** válasza:
100%
Kutyamenhelyen létezik olyan, hogy "ideiglenes befogadó gazdi", addig, amíg egy végleges gazdi nem jelentkezik. A lakókörzetedhez legközelebb eső menhely weblapját keresd meg, nézz ki a fotók alapján egy kutyát, amelyik tetszik, és tájékozódj ott emailben, vagy telefonon, hogy kutyát lehet-e hosszabb távon hajón tartani. Ők szakemberek, valószínű, ezt meg tudják mondani, de én úgy gondolom, nem lesz semmi baja, meg tudja szokni a hajó himbálózását.
2016. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
31%
milyen ez a jo állás? nemtudok uszni de feltudnánk venni a kapcsolatot én is akarok jo állást pls pm! :)
2016. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, az állatorvosba is többször belegondoltam, és teljesen igazatok van.

Az ideiglenes örökbefogadással tényleg csak az a probléma, hogy fogalmam sincs, el tudnék-e szakadni egy kutyától annyi idő után - bár lehet, ha tisztában lennék vele, hogy jó helyre kerül, könnyebb lenne. Utánanézek a dolognak, remélem, tudok segíteni egy kutyusnak. (:

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 28. 15:50
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Ahol ideiglenes befogadóknál van kutya, ott nem fél évre szól a befogadás. Sosem biztos, hogy fél év alatt lesz valódi gazdája egy kutyának.
2016. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor viszont fogalmam sincs, mit tegyek.

Esetleg csak simán menjek be a menhelyre segíteni? Télen sétáltatni, stb? Vinni kutyakaját, bármit, ami a segítségükre lehet..?

2016. dec. 28. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés :( Az a baj hogyha nem találnál neki gazdát az alatt a 3 hónap alatt míg otthon vagy, akkor vissza kéne vinni, és szegénynek megszakadna a szíve... De ha minden követ megmozgatsz, akkor van rá esély hogy tudsz neki ennyi idő alatt gazdit találni. Bár a menhelyeken olyan kutyák is vannak, akik egész életüket ott töltik, szóval ez szerencse kérdése. A menhelyen jótékonykodás jó ötlet, azzal is segítesz nekik, de mivel szeretnél egy kutyát, nem biztos hogy számodra ez kielégítő lenne.
2016. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, szeretnék, de mint írod is, ha visszavinném, mielőtt gazdija lenne.. Nem csak az ő szíve, de az enyém is megszakadna, és szörnyen érezném magam.

Azt hiszem, egyenlőre talán jobb lenne, ha csak a jótékonykodásnál maradnék, akármennyire is vágyom egy kutyusra..

Egy kicsit rossz belegondolni, hogy főleg csak azért nem lehet kutyám, mert a hajón nincs állatorvos. :/

2016. dec. 28. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg más állat nem jöhet szóba? Jó magam "hörcsög-mániás-mindenttudó riz bizi" vagyok :"D

Na jó , kicsit elnagyzoltam:

6 éve tartok hörcsögöt,rengeteg dolgot tudok a tartásukról.


Ha esetleg a höri szóba eshet tudok segíteni:)


(2 kutyus és egy hörcsög gazdija vagyok jelenleg)

2016. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, utolsó, de már tíz éve kutyát szeretnék. Kamaszkoromban azért nem volt, mert kollégista voltam - és ugyan imádom az állásom, de ilyen téren jól kiszúrt velem. Az egész gyerekkorom macskák között töltöttem, de egy macska még lehetetlenebb lenne hajón, hisz' ők szabad állatok, szeretnek vadászni, stb. A hajón nincs erre lehetőség.

A hörik annyira nem állnak közel hozzám. Akváriumos állatok közül csak teknőst tartanék.. Eleve az akváriumos megoldás nagyon komplikált. Azt hiszem, ez kilőve.

Mit gondoltok, egy madarat lehet esetleg annyira kézhesz szoktatni, hogyha ott van felette a nyílt ég, ne repüljön el? Pl. papagáj. Habár ez már kissé olyan, mintha kalóz lennék..:D

2016. dec. 28. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!