Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem meg? Vagy...

Hogyan büntessem meg? Vagy hogyan alkalmazzam a kizárást?

Figyelt kérdés
Van hogy sikerül elszöknie a labradoromnak. Amikor elszökött, akkor próbáltam a kizárást, hogy nem engedtem be, de elment és kakit evett.(előttünk egy nagy mező, utána meg az erdő van már. Sokan járnak ide sétáltatni, plussz a kint hagyott kutyát hamar befogják, ha kódorog ott egy, szóval már csak ezért sem hagyhatom kint) Így sokat nem ér az egész. Viszont ha hazajön, és rögtön beengedem, és megbüntetem/leszidom akkor meg nem fog visszajönni. Mégis hogyan értessem meg vele, hogy ilyet nem szabad? Kerti kutya, szóval a lakásból sem tudom kizárni.

2016. dec. 29. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit sétáltatod? Ha egy kutya szökik annak mindig oka van. Általában a túl sok levezetetlen energia, ingerszegény környezet vagy az unalom okozza.
2016. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele megértetni semmit, hanem meg kell szűntetni az okát és a lehetőségét is a szökésnek :) Tehát minden nap legyen hosszú séta, foglalkozás (tanítás, sportolás, játék, de nem a kertben), legalább egy-másfél óra, és legyen jó kerítés is, amin nem tud kimenni. Meg ha ivaros, akkor egy ivartalanítás is befigyelhetne.

A kizárás egyébként nem az, hogy nem engeded be. Fizikai elzárással a legtöbb kutyánál semmire sem mész. Csak kerti kutyánál pedig nem érdemes falkából kizárást alkalmazni, mert általában csak ront a helyzeten, szóval ezt felejtsd is el :)

2016. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
14%

Egy labradort nem vinnék ilyen kis területre mert igen mozgás igényes.

Kutyatenyèsztèssel doglalkoztam amig nem lettek gyerekeim.Egyszer kell csak tudatni vele hogy ki a főnök!!! Nekem egyszer kellett jól megverni....tudom sokak szerint nem humánus de megmutattam hogy ki a falkavezèr! Ha ezt nem tanitod meg neki lehet hogy egyszer nekedugrik. A szökés pedig azért van mert még nincs megtanitva. Vagy lehet kapni naygyon gyenge villanypásztort....Ez sem hangzik humánusnak de ő megy bele te nem kényszeríted....Ha kemény maradsz és nem puhulsz meg tisztelni fog

2016. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 nehezen hiszem hogy tenyésztő voltál ilyen tanácsokkal és felfogással...inkább szaporítóra tippelnélek.
2016. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A szökés leggyakoribb okoai: unatkozik, túl sok levezetetlen energiája marad, az ivaros szuka tüzel, vagy ivaros kan tüzelő szukát érez.

A labrador egy vadászkutya, rengeteg energiával. Nagyon jó helyen laktok ahhoz, hogy le tudjátok vezetni. Több séta, szabadon futkározás, bandázás más kutyákkal stb.

Nem találom most hirtelen azt az oldalt, ahol nagyon jó gyakorlatok voltak vadászkutyák számára, de itt van egy, ahol labradororok számára vannak feladatok:

[link]

Szóvall nem büntetni kell a kutyát, hanem ha megvan a szökés oka, azt orvosolni. Plusz a kerítést sem árt megerősíteni, bár az nem mindig válik be a szabadulóművészeknél.

A villanypásztorról annyit, hogy ismerősöm kan labradorjának semmit nem számított, ha tüzelt egy szuka az utcában.

2016. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Naponta egy-másfél óra séta megvan, plussz a tesóim is kimennek játszani vele, szóval úgy napi két óra foglalkozást mindig kap. Esetleg a labdázáson kívül tudnátok mondani még olyan játékokat, amik még jobban megmozgatják, mert akkor úgy látszik nem elég neki ennyi séta, játék?
2016. dec. 29. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanítás. Jobban lefárad a kutya a szellemi fárasztástól, pláne egy labrador. Mozogni tudnak ők fél napig is, arra találták ki őket, de a szellemi munkától hosszabb időre kinyúlnak.

Ezen felül elviheted futni, bringázni is (pórázon, hogy munkaszaga legyen a dolognak), vagy labdázhattok intenzíven, nem csak ilyen "eldobom, visszahozza, eldobom, visszahozza" stílusban, hanem feladatozva, vagy két labdával (visszahozza, kiköpeted vele, és már dobod is a másikat a másik irányba, hogy meg se tudjon állni, hanem folyamatosan rohanjon fel-alá), vagy kereshet is (helyben marad, amíg eldobod vagy elrejted, aztán mehet kutakodni)... Lehetőség van bőven, csak kreatívnak kell lenni :)

2016. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 29. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
A játékon, tanításon, lefárasztáson kívül amúgy tényleg elengedhetetlen a kerítés megjavítása. Nekem is labrador van és sokáig észre sem vettem hogy kiszökött, mert mindig hamar visszajött, csak a szomszéd szólt hogy látta többször is. Mióta új kerítés van, eszébe se jut hogy kimenjen, most már nézem rendszeresen hogy nincs-e ásás vagy ilyesmi.
2016. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!