Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falusiak! Veletek is előfordul...

Falusiak! Veletek is előfordult már?

Figyelt kérdés
Falun egyszerűen nem lehet kutyát sétáltatni. Ha kutyát sétáltatsz úgy néznek rád mintha meg akarnának ölni. Múltkor pl egy bácsi szólt ránk, hogy menjünk haza, mert felzaklatjuk a kutyákat...Annyira maradiak itt az emberek. Egy kutya nem élhet élete végéig a kertben, ki kell vinni sétálni. Az is idegesítő, mikor a sok kutya ott ugat mikor elmegyünk a ház előtt..

2016. dec. 29. 13:50
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
100%
Ez nálunk is megesik pedig mi egy kisebb városba lakunk. Szerintem ettől függetlenül nyugodtan sétáltasd a kutyát,hiszen szüksége van a testmozgásra és falun gyakran megesik,hogy egész életében csak az udvarban tartják a kutyusokat. A mi utcánkban is van egy öregember,aki mindenkire rászól kutyasétáltatás közben,hogy arra intse az embereket,hogy ne sétáltassanak,mert felizgatja a kutyáját a másik kutya szaga
2016. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"falun gyakran megesik,hogy egész életében csak az udvarban tartják a kutyusokat"


És az még a jobbik eset. Az is gyakori, hogy méteres láncon éli le az életét.

2016. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 evimeri ***** válasza:
90%
Én is egy vidéki kisvárosban nőttem fel. Akkoriban - sok helyen most is - a kutya a csengőt helyettesítette. Ha idegen jött ugatott. A mi kutyánk is láncon volt tartva, maradékot kapott, állatorvos csak a kötelező veszettség elleni oltás beadásakor látta. Ha elpusztult jött helyére másik. Akkor még gyerek fejjel meg sem fordult a fejemben, hogy a kutya is szenved. Fájhat valamije, fázhat, magányos lehet. Később felkerültem Bp-re - ennek semmi köze a szemléletváltáshoz - és évekkel később lett saját kutyám. Attól a pillanattól kezdve a kutyám - most már kutyáim - családtagnak számítanak. Bent vannak a lakásban, ha kedvük van kimennek. Próbálom változatosan táplálni őket és sokat foglalkozni velük. A legkisebb betegség jelére orvoshoz viszem őket ill. ivartalanítva vannak. Ezek mellett szoktam adományozni menhelyeknek. Szerintem sok ember nagyon buta ahhoz, hogy felfogja egy élőlény semmivel sem rosszabb nálunk. De nagyon messze vagyunk még attól, hogy a felelős állattartás magyar országon gyökeret verjen. A kutyádat meg igen is sétáltasd nyugodtan.
2016. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is kisváros külső utcájában nőttem fel, egyedül mi vittük sétálni a kutyánkat a közeli erdőbe esténként.

Van egy 7 hónapos kutyánk, de csak őt kezdtem el tanítani, (miután az elődjének annyit sikerült megtanítanom, hogy ha kaja van nálam akkor ülve várja hogy odaadjam)

Apa nem nagyon viszi ki, mert ideépültek a szomszédok kerítés nélkül és egy kissé ciki, hogy odafut a kutya befalni a macskának kitett kaját. Próbáltam elvinni sétálni és nagyon szépen jött pórázon, de akkora pánik volt bennem végig, egy csomó helyen átugorható kerítések, főleg a nem kerítések csak hosszú láncok, végig attól rettegtem hogy valamelyik kutya kijut vagy elszakítja a láncát és megtámadja a kiskutyámat. "Sajnos" nagytestü kutya tehát nem kaphatom fel a fejem fölé ha támadás érné. Nem is nagyon viszem sétálni inkább a nagy kertünkön belül labdázással megpróbálom lefárasztani. Teljesen más a kutyások mentalitása nagy városban meg "falun"

2016. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Én faluban laktam. Volt egy malinois keverékem, sétáltattam a kutyát erre kirohant kis palotapincsi és neki rontott a mali keverékemnek. A malim megmutatta ki a főnök így a kis pincsi sikitva ment vissza a helyére(kapun belülre) erre elkezdi a nyanya ne merd mégegyszer erre sétáltni a kutyád. Erre én mondtam ki vagy te? Tiéd az utca? Nem akkor ne magyarázz mert az utca mindenkié és ott sétáltatom a kutyámat ahol akarom (na persze ekkor már nem magázódtam) ezután direkt arra vittem a kutyám mindennap de nem szóltak ezután egy szót se 😀
2016. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van:)
2016. dec. 30. 02:44
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk detto ugyanez, néha rendesen félek amikor elviszem sétálni bentről a hazaktól meg a kutyák úgy rontabak neki a kerítésnek hogy najd széttépik, ha látom hogy valahol nyitva a kerítes inkább visszafordulunk, x-szer előfurdult hogy a kutyak kint csatangolnak az utcán, ha magam vagyok nem is stresszelek, elmegyek melletük, de nem tudom hogy a kutyára nem e ugranának

Sajnos ez van ha egész életüket az udvaron töltik mindenfajta nevelés nélkül...mi is így voltunk, otthon is ezt láttam, a kutya kint volt az udvaron, mikor kint voltunk neha megsinogattuk, sétáltatni minek hisz az udvaron lakik, azt csak a benti kutyáknak kell...

Hálisten azóta lett sajátom és teljesne masképp gondolkodok, megtudtam sok mindent amit eddig nem

Aztán ha itt elmondom h ez így van, csak kinevetnek h ez csak egy kutya, tényleg felháborító néha hogy vidéken milyen tudatlanok, és meg csak nem is veszik a faradtságot hogy esetleg fejlődjenek ezen a téren...a szomszédomék pl egy kb 15 × 3 meteres ketrecben tartjak a német juhászt, nyáron neha kiengedik a kb 5x10 meteres udvarra egy óracskára, de egyébként non-stop bent van, a kutya láthatóan idegbeteg, éjjel volt h arra kertem h a ketrec padlójat kaparja es kínlódva vonyít, ha kiviszem az en kutyám az udvarra teljesen megbolondul nekiront a ketrecnek majd szétszedi, ezt teszi az ingerhiányos környezet meg a bezártság...

2016. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elírtam 1,5 (másfel) x 3 meteres ketrecben tartjak szerencsetlent :( ... az ilyne nem számít allatkínzasnak?
2016. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Dehogynem! Szerintem az is állatkínzásnak számít ha élete végéig a kertben tartják, és maradékot kap enni...egy kutyának normális ételre van szüksége, vagy jó minőségű tápra vagy BARF étrend szerint, de nem moslékra.
2016. dec. 31. 11:22
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kutyákat az is "felzaklatja", ha kutya nélkül mész arra. Nem kell foglalkozni a hülyékkel.


Én igazából azt nem értem, minek ezeknek az embereknek kutya. Kábé megszokásból, mert amúgy értelme nem sok van, csak a baj van vele gyakorlatilag.

2016. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!