Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky tulajdonosok! Mesélnétek...

Husky tulajdonosok! Mesélnétek a kutyátokról?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan kezelhetetlen fajta, hogy ha nem futsz vele három órát naponta, hisztizik és szökik? Mennyit vonyít átlagosan? Tényleg nem lehet elengedni pórázról, mert megszökik, hiába van nevelve?

Ezen kívül:

Mennyit foglalkoztok vele naponta? És az a foglalkozás miből áll?



2016. dec. 29. 22:52
 1/2 anonim válasza:
35%

Fajtiszta husky? Mert akkor igen sok mozgás igénye van. Ha keverék és pl egy bichon a masik fél akkor lehet hogy lusti lesz.

A fajtiszták viszont nagy mozgásigényűek

Sok sikert! Nekem bichon-husky keverék van! Kek szemű fehér szőrü, egy ici pici kiskutya volt aztán 5 hónapos korába nagyon elkezdett nőni! Most 6 éves. De 2 eves koráig nőtt! Ezért sokat kellett vele foglalkozni mivel amíg nő addig elég eleven!

2016. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hisztizni és szökni azért szoktak mert alapból rengeteg energiájuk és mozgásigényük van. Ha nincsenek kellően lefárasztva fizikailag és szellemileg is akkor unatkoznak. Az összes unatkozó kutya rosszalkodik nem csak a husky. A különbség csak annyi, hogy nekik sokkal több mozgásra van szükségük.


Én kétszer viszem naponta sétálni hétköznapokon és azzal elvan. Egy reggel és egy este. A reggeli kb 40 perc - 1 órás, hétköznap munka elött felkelek ennyivel korábban. A másik pedig délután, még sötétedés elött. Az olyan 1.5-2.5 órás szokott lenni. Hétvégente általában elmegyünk túrázni, általában 15-25km a táv amit megteszünk, ez függ attól is, hogy hova megyünk. Ha esetleg nem megyünk túrázni akkor is egy hosszabb séta a dunaparton, kb 2-2.5 óra és egy levezetőséta estére kb 1-1.5 óra.


A vonyítás az nagyon egyedfüggő szerintem. Az enyém szinte sose vonyít, kivíve ha jön a postás. Olyankor persze mindenki hallja az utcában.



Ez egy tévhit, hogy a huskyt nem lehet nevelni és hiába van nevelve akkor se lehet póráz nélkül sétáltani. Mi már 7 hónapos korától póráz nélkül sétáltunk. Persze, nem volt annyira egyszerű az elején, mert nagyon közvetlen és minden kutyával, emberrel játszani akart, de kellő fegyelemmel és hozzáértéssel simán megtanítható. Kutyaiskolában megtanítanak a behívásra.


Sétán kívül néhány órát foglalkozok vele, jelenleg sokat mert itthonról dolgozok de ez a munkámtól is függ. Ilyenkor arra törekedek mindig, hogy ne csak kirhanják magukat hanem érjék ingerek is a kutyát, így szellemileg és lefáradjon.


Ugyan nem szeret annyira a házban lenni, de mikor itthon vagyok sokszor bennt van már csak azért is mert kell neki a társaság. Természetesen este kinnt van, jobban is szeret a hidegen kinnt lenni.



Próbáltam összefoglalni a kérdéseidre a választ, ahogy sikerült de már későre jár. Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan írj üzenetet.


#1

Faj = kutya, macska, ló

Fajta = husky, bichon

2016. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!