Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 éves németjuhász...

Van egy 10 éves németjuhász kutyám. Egy nagy trauma érte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Meghalt az anyukája és ez őt rettenetesen sokkolta. Azóta én úgy vettem észre hogy fél a hangos zajoktól főleg most a petárdáktól tüzijátékoktól, kedvetlen és más. Az udvarunkban él. Az orvos megállapította hogy neki is izületi problémái vannak kialakulóban mint az anyukájánál. Hogy tudnék segíteni neki feldolgozni ezt a traumát?

2016. dec. 30. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Simán hiányzik neki a társa. Kutyánál nem olyan az anya-gyerek kötődés, mint az embereknél. Majd elmúlik a hiánya a másik kutyának. Ne sajnálgasd , az a legjobb, amit tehetsz. benne 10 évesen a legtöbb kutyának már gondjai vannak az ízületeivel. Ahogy az emberek legtöbbje is már 70 körül nyűglődik velük.

Ha elég, zöldkagylós étrend kiegészítőt adj a kutyának. Télen adj lehetőséget neki melegebb helyen pihenni.ha kevés a zöldkagyló már, akkor az orvos tudni fogja, milyen gyógyszerrel lehet enyhíteni a fájdalmas ízületeket.

2016. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2016. dec. 30. 23:25
 3/3 annajulia22 válasza:

Szia

Szerintem próbálj meg a szokottnál kicsit többet lenni vele ,hogy érezze hogy te ott vagy neki. A petárdáktól tüzijátékoktól nem feltétlenül ezért fél.Viszonylag már elég idős kutya szoval szerintem tölts vele sok időt,ameddig tudsz.Remélem rendbe jön:)

2016. dec. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!