Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó gazdája lennék...

Szerintetek jó gazdája lennék egy Németjuhász kölyök kutyának?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni, hogy 20 éves lány vagyok, tanulok még, és nagyon sok szabadidőm van, de ha majd elkezdek dolgozni, akkor is mindig szánok időt a kutyára. Még szüleimmel élek, ők bele egyeznének, most is van egy Vizslánk, de ő apukámé, szeretnék egy SAJÁT kutyát akit én nevelek fel, az én elveim alapján. Nem volt még ilyen fajta kutyám, de tudom, hogy erős kéz kell hozzájuk, és következetes nevelés. Már mindennek utána néztem, 1 éve gondolkodom ezen, még nem most szeretném hanem 1-2 év múlva.

Tenyésztőtől venném, és azzal a táppal etetném amit a tenyésztő is etetett, megfelelő oltásokat beadatnám neki, vennék neki felszereléseket, egészségére is oda figyelnék.

Napi 2-3 órát tudnék vele foglalkozni, hétvégén többet is. Kertes házban lakom, de kinti-benti kutya lenne, mehetne ahová szeretne. Vinném persze kutya oviba, majd kutya suliba, és ha már az alapok meglennének, ÖV-ben is gondolkodom.



2016. dec. 24. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj az elethelyzeteddel hogy nagyon keplekeny. Ha 300km-el odebb kapod meg az alommelot tuti tudnad vinni magaddal? Fogsz annyit keresni hogy az orvosi koltsegeit alld? Kesobb is kerteshazban fogsz lakni? Esetleg eleonte ebbe a szuleid hajlandoak besegiteni? Ha nem, talalsz olyan albit ahova engednek nagy kutyat? Ha engednek biztos lesz annyi szabadidod energiad hogy kielegitsd a mozgasigenyet? Stb. En megvarnam hogy meglegyen az elso munkahelyem es utana dontenek. Foleg a fajtarol. Mert lehet akkor azt mondod mahd hofy nj nem fer bele de pl. Torpesnaci igen.
2016. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Egy német juhásszal rendszeresen kell kutyaiskolába járni nem csak amíg kölyök, szóval legalább 10 évig szinte napi szinten. Vagy vehetsz küllemvonalút de az nem jobb a szapis kutyáknál...
2016. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom te vagy a menhely utáló csaj. Az előző kérdésnél még milyen magabiztosan osztottad az észt most meg abban sem vagy biztos hogy való-e neked a fajta amit akarsz?
2016. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Hogyha a tökéletes élethelyzetre vársz sosem lesz kutyád, sem gyereked. Vágj bele akár holnap is.
2016. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

4-esnek abszolút igaza van. Én 19 évesen vettem egy kuvaszt, nyilván én egy önálló fajtát választottam, ami nem gazda mellett parádézó, nem olyan szolgalelkű, hanem a gazda nélkül is feltalálja magát, de jóval hamisabb, agresszívabb tud lenni, jóval dominánsabb, erősebb, mint bármelyik németjuhász, hát életem legjobb döntése volt, hogy akkor én ebbe belevágtam. Lányként ha nem olyan vagy mint a legtöbb mai fiatal lány az a minden nap plázába járkálós meg nem szobakutya kell meg ilyesmi, érted, bocsi, ezzel nem megbántani akarlak, csak mondom, hogy az ilyen karaktereknek közepes testű kutya nem való, egy 30 kilós kutya nem házba való, de ha sportosabb vagy, és tényleg sokat szeretsz a szabadba lenni, akkor vágj bele, csináld, akár tényleg holnap is. Ismerek németjuhászosokat, ha megbízható kennel érdekel nyugodtan írj privátban. Ha bármi kérdésed van szintén. Az a lényeg nem kell ráfeszülni, nem muszáj követni, hogy azzal etetsz amivel a tenyésztő, megszokja a gyomra a másik kaját is, te sem ugyanazt a kaját eszed minden nap :)

Nyilván mint pásztorkutyás én csak azt tudom mondani, hogy a kutya nem lakásba való, de nekünk a legkisebb kutyánk is 55-60 kiló, azaz kétszer akkora mint egy németjuhász, tehát ebben nem én vagyok az aki helyénvaló tanáccsal tudna ellátni. Pásztorkutyás ismerettségi körömben is van olyan ember aki beengedi a kutyáit a lakásba, meg lehet tanítani szobatisztaságra bármelyik kutyát, de nem kell őket kényesztetni, ha sokat kényeszteted és mindig te jársz a kutya kedvében azt hiszi majd, hogy ő a főnök. Bele kell vágni, ha csak elmélkedsz meg gondolkozol valamin évekig azzal előrébb nem leszel. Határozottan bele kell vágni, csinálni kell, a gyakorlat, maga a kutyázás az egészen más mint amit elméletben a legtöbben elképzelnek :)

2016. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy kényes pláza cica ha erre gondolsz:) én tudok kemény lenni a kutyával ha kell:)
2016. dec. 24. 16:05
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is meg tudom ütni a kutyám de ez nem azt jelenti hogy kemény is tudok lenni vele. Kérdezz tenyésztőket, ők megtudják mondani adnának-e neked kutyát. Írd le mit nyújtanál, hogy élne a kutya (persze az igazságot nem valami tündérmesét) aztán megkapod a válaszod.
2016. dec. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jaj én nem arra gondoltam, hogy megütném, soha nem tennék ilyet. A keménység és a határozottság nem egyenlő azzal hogy ütik a kutyát.
2016. dec. 24. 17:03
 9/16 anonim ***** válasza:
Pontosan, de ezt úgy nem fogod tudni megcsinálni hogy nem volt még kutyád. Én is sok mindent olvastam a neten aztán felét nem tudtam kivitelezni, elméletben minden egyszerűnek tűnik.
2016. dec. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De a Vizslánkat is "nevelgetem" és sok mindenre megtanítottam, hallgat rám, megadó kutya:)
2016. dec. 24. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!