Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler mint házörző?

Rottweiler mint házörző?

Figyelt kérdés
Vélemények tapasztalatok a fajta házörzési adottságaival, ill. Kisgyerekes családba beilleszkedéséről érdekelnének.

2017. jan. 3. 20:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%
Rottweilert?! Kizart..
2017. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Rottweilert? Igen! Kutyaiskola mellett. Ja és ha nemcsak a kutya, hanem a gyerekek is nevelve vannak.
2017. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Gondolom nem az ordog kutyaja egy idoben ok is farokhosszabitok voltak mint most szegeny pitek.


Engem pl hatulrol tamadott meg egy. Igen nem az o hibaja volt hanem a gazdajae.


De en alapbol is a cuki kutyakat szeretem. Ha nagy akkor goldi vagy berni. Ha kicsi akkor sok szoba johet.

2017. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
a roti tud cuki is lenni..de nagyon :)
2017. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A roti egy kő kemény, domináms, magas agressziószintű, ösztönerős munkakutya! Igen, jó házőrző, és igen, megfelelő gazda mellett nagyon jó fej kutyák. Viszont nem kezdőnek való! Nem rajta kell megtanulni kutyát nevelni. Ha elrontod a nevelését, akkor nem csak egy kontrollálhatatlan, a közre veszélyes kutyád lesz, hanem rátok is veszélyes lesz! Ha egy goldent rontasz el, abból is lehetnek csúnya balesetek, de ha egy rotit, akkor az akár életveszélyes is lehet rátok, a gyerekeidre nézve.

Emellett mit tudnál neki nyújtani? A napi séta, labdázás kevés, vele dolgozni is kell.

2017. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hát kisgyerekes családba a te esetedben semmiképpen nem gondolnám megfelelő választásnak.

Elég nehéz kutyák,a szó minden értelmében....a szomszédom 10 évig tenyésztette őket,hiába a nevelés sajnos nagyon sok roti idős korára megbolondul.

Ezzel természetesen nem azt akarom mondani,hogy felesleges nevelni...

2017. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Apám sok Magnumot nézett gyerekkoromban, mikor születtem vett 2 rotit, dobbermant szeretett volna, de azt nem talált...

Szóval első emlékeim között van, ahogy az udvaron lévő homokozóban vagyok egyedül kb 3 évesen, Zeusz fekszik a verandán, le sem veszi rólam a szemét, Apollót pedig éppen temetem be homokkal aki nagy szuszogásokkal tűri ezt...


Apollót mindig nyúztam, cibáltam, teljesen össze voltunk nőve... még olyan fényképem is van, amin 5 évesen a hátán lovaglok... él 50-100 métereket is hajlandó volt tűrni mielőtt ledobott aztán halálra nyalogatott... :D

Zeusz ő mindig csak távolról figyelt... persze meg lehetett simizni, de ha húzni vonni akartam, akkor arrébb vonult... azt hittem nem szeret...

Aztán mikor 7 éves koromban apa félredugott meg elkezdett inni és vállás előtt veszekedtek anyummal, és én valamit közbeszóltam apu pedig 4-5* pofánvert de nem gyengén... akkor Zeusz úgy szétmarcangolta azt a kezét, hogy amputálni kellett... de szerintem megérdemelte... Zeusz viszont nem, hogy emiatt elaltatták... soha nem értettem miért, hiszen ő csak megvédett...

Apolló sokan nem hiszik el, de matuzsálemi kort élt, 17. Szülinapom előtt 1 héttel hunyt ki éjszaka mellettem fekve :(

Vak volt, majdnem teljesen süket, én csináltam neki hátsó lábainak tolókocsit sufniban netes leírások alapján hiába volt vén trotty de még így is sokat játszott...

Most vagyok 20 idén 2 évesek a kis rotiaim ők is ketten vannak.

Házörzésre nem használnám, manapság aki be akar menni a kerítésen az első körben mérget dob be a kerítésen...

Vagy rosszabb esetben párizsit tele tüvel pengével...

Nos sokan írják, hogy nem bírják a hideget, az enyéimnek van kutyabejáró, de eszük ágában nincs bemenni a házba, hacsak én nem vagyok bent :)

Most a gyerekekhez való hozzáállás ez véleményem szerint 1részt személyiség... pl apolló hagyta magát nyúzni zeuszt meg halálra untatta hogy nyúzni akarom... de az, hogy bántja e a gyereket, a macskát vagy akármit ez szocializáció...

Az biztos, hogy a romákat ösztönből utálják a kutyák :D

Pl 1 éve a szomszéd gyerek anyukája felhívott meló közben, hogy otthon vagyok e, mert a tengerimalacuk utoljára a mi kertünk felé szaladt... mondtam, hogy kb 25 óra múlva érek haza... 24-48 ban dolgozom... akkor mondta a háttérben a gyerek apja, hogy akkor már biztos megették azok a rohadt dögök...

Mikor másnap reggel hazaértem a verandán feküdt mindkét kutya közrefogva szegény tengeri malacot, aki azóta sem menekült el :D...

Szerintem nem is tudják, hogy azt is meg lehet enni ami él :D

Persze anyáméktól mindenképen felelőtlenség volt egy 3 éves gyereket 2db 3éves kan roti társaságában teljesen egyedül hagyni... én biztosan nem fogom a gyerekemet egyedül hagyni kutyával soha...

Ebnek eb becsülete van.

2017. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hú utolsó, köszi, hogy ezt megosztottad! Elég bizarr történet, amit leírtál. De a kutyának nagy az igazság-érzete... én is gondolkodom rotin, ha majd nem lesz meg a mostani kutyám. Ő egy németjuhász, sokat vaciláltunk, hogy nj vagy roti legyen (volt már boxerünk, másik nj-nk), de kicsit nehezen kezelhetőbbnek képzeltem a rotit a németjuhásznál, mivel volt már egy szuka nj-nk, és azt a vajra lehetett kenni, könnyen kezelhető v olt. A roti még a személyvédelem miatt tetszett nagyon. De mégsem mertük bevállalni, pedig mindegyik kutyánkkal jártunk kutyasuliba is, stb. Na mindegy, szóval aztán úgy jártunk a már most 21 hós nj kanunkkal, hogy kaptunk egy totál keményfejű, roti jellemű, erős személyvédő ösztönű, domináns németjuhászt. Kezelhető éppen, de nem könyű vele. Látszik rajta, hogy ha egy gyenge kezű gazdához került volna, bizony nagyon a fejére nőne! Mondtam is, hogy bakker, ha ezt tudom, vehettünk volna akár rotit is!!! :D:D:D de attól még imádom!
2017. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
És bocs, hogy ilyet kérdezek, de ki döntött úgy, hogy el kell altatni? Vagy mivel orvoshoz ment apád, emiatt nem lehetett az ügyet kikerülni? Nagyon sajnálom....
2017. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szomorú történet. Remélem egyszer majd kihevered.

Nekem volt rotim 7 évig, meg az enyémen kívül több is a családban. Mind kiváló házőrző és személyvédő is volt. 6 hónapos korukban már igencsak megmorogták az idegeneket. Egy jó rotit erre nem kell tanítani, ösztönösen kell, hogy tegye. Tanítani arra kell, hogy Te vagy a főnök és ne tegye, ha nem akarod. Egyébként nagyon kemények, és tuti, hogy próbára tesznek, de ha letöröd a szarvát Te leszel a mindene. Csak úgy érdemes tartani ha foglalkozol vele, ridegtartás nem neki való. Egyébként nekünk kint voltak, sosem fáztak meg. Persze ha beengeded nyilván nem tiltakozik aztán hozzászokik a meleghez, utána fázik kint. A profi betörők ellen nem tud megvédeni, azok a nemzeti bankot is kirámolják, de besurranó tolvaj ellen

tökéletes.

2017. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!