Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti oda csaptok a kutyának ha...

Ti oda csaptok a kutyának ha rossz? Fejemre nőtt a német juhászom SOS?

Figyelt kérdés

8 hónapos 32 kg-os német juhászomat nevelgettük, de nem vagyok a verés híve,így nem nagyon lett neki oda csapva. Most viszont nem lehet vele sétálni, mert odarángat minden kutyához acsarkodni. (50kg vagyok). Nagyon égő. És iszonyatosan játszana és nem érti a nemet. Nagyon erősen fog és morog is ha rászólok. Nem igazi agresszív morgás.. még...

Ugrál is ami nagyon bosszantó. Nem hagytuk neki ezeket a dolgokat, mindig rá van szólva, de letojja magasról már. Sajnos a játék is azt hiszem el lett rontva, mert mindig nála a labda és nekünk kell kergetni őt érte sosem adja oda. Ma nem játszottam vele míg oda nem adta és el nem hátrált. Megért sok mindent, nagyon okos...csak ő a főnök. Szeretném megnevelni mielőtt eléri a felnőttkort, de én úgy tudom a veréssel csak agresszívek lesznek.


2017. jan. 5. 12:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Alig múlt fél éves, persze hogy pörög. Meg gondolom nem a legnyugisabb picit hoztátok el, ő ilyen jellem.
2017. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem verni kell a kutyát, bár természetesen semmi baja nem lesz egy-egy jól irányzott pofontól vagy megtépéstől, ha már muszáj.

Azt kell éreztetni vele, hogy te vagy a főnök, te vagy az erősebb, és akár meg is ölheted, ha nem teszi, amit kell (vagy folytatja, amit nem szabad). Ehhez nem kell verni, mentálisan kell erősebbnek lenned vagy hogy mondjam. Nehéz ezt leírni, inkább érezni kell.

Német juhásszal amúgy is javasolt a kutyaiskola. Vasárnap nincs foglalkozás? Valahogy meg kellene oldani, hogy tudjatok járni rendszeresen, hetente.

2017. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
nem nem félek tőle egyáltalán, akkor sem ha morog. Egyrészről vagy süketet játszik ilyenkor vagy elmenekül és nincs az az ember, aki megfogja az 1500nm es telken, hogy megdorgálja. Valamint látszik, hogy érti, hogy nem szabad, de nagyon makacs és baromi jó játék neki az ha ellenkezve van vele. Ezért kérdeztem az odacsapást. Férjemre egy fokkal jobban hallgat, de már őt is morogta meg egy nyakleves után.
2017. jan. 5. 13:24
 14/26 A kérdező kommentje:
kedd, szombat, vasárnap van foglalkozás é ezeken a napokon fixen dolgozok. Vagyis szinte mindig.
2017. jan. 5. 13:26
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha belefér az anyagiakba, akkor keresned kellene egy házhoz járó oktatót. Időben is sokkal gyorsabban helyre tudja tenni a kutyát, és ráadásul mindkettőtökkel együtt tudja megmutatni, hogyan csináljátok.

Persze, jól kell megválasztani a kiképzőt.

2017. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nekem is német juhászom van, 2,5 éves. Egyszer kijött velem a kapun, és elfutott egy macska után, hívtam, rám se hederített. Utána mentem, elkaptam a grabancát, úgy jöttünk haza, közben jól leszidtam. Majdhogynem "lapos kúszásban" jött haza, pedig nem ütöttem meg. Azóta csak engedéllyel jön ki a kapun.

Legelőször tanítsd meg, ki a főnök. Etetésnél ültesd le, tedd elé a kaját, de csak akkor kezdhet hozzá, ha te engedélyezed: egyél!

A labda nem az övé, csak akkor add oda, ha te is ott vagy. Tanítsd meg, hogy visszahozza. Kutya leültetve, labda eldob, vezényszó, hozd! Az első időben, ha átadja, adhatsz jutalomfalatot, hogy motiválva legyen.

Ha kutyákkal találkoztok, leülteted, míg elmegy mellettetek a másik kutya. Ha acsarkodik, erélyesen rászólsz, legvégső esetben megrázod a grabancát.

Jól tanítsd meg neki a NEM parancsot. Ja, és soha ne kergesd, mert játéknak veszi. Ha ő elfut, fordulj meg, és ellenkező irányba menj. Kis idő múlva futni fog utánad. (ezt 6 éves koromban tanultam meg, mikor uncsitesóm tacsiját véletlenül kiengedtem a kapun, és elszaladt. Én utána, a kutya annál inkább futott. Végül visszafordultam sírva, hogy elszökött a kutya....majdnem egyszerre értünk a kapuhoz.:)

Ja, rád nem moroghat, semmilyen körülmények közt sem. Én egész pici korától úgy szoktattam, hogy szájába nyúltam, fülét, orrát megfogtam, fésültem, stb.,, és ennek mostanában látom nagy hasznát, az állatorvos nyugodtan vizsgálhatja, olthatja, nem kell bekötni a száját, én szoktam a fejénél lenni. De még soha nem morgott rám semmiért.

2017. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, hogy félek tőle, hanem hogy sajnálgatom és cukinak tartom. Ó német juhász és gyönyörű. De azt hiszem szemléletet kell váltanom.
2017. jan. 5. 13:34
 18/26 A kérdező kommentje:
Az evés az egyetlen ami tökéletesen megy. az elejétől kezdve, úgy van ahogy írtad, hogy leül, rám néz nem a kajára. Leteszem és csak vezényszóra ehet. Már oda sem megy a kajához addig, amíg én ott vagyok és a kezem is beletehetem a tálba nem morog. Húst kap és még a szájából is kivehetem, akkor sem csinál semmit. Csak a játékkal és sétával heves nagyon.
2017. jan. 5. 13:39
 19/26 vantel ***** válasza:
32%
Ha csapkodod,meg fog harapni. Alapjaitól rendezd át életedet. Olvas utána ,hogyan legyél a vezére!
2017. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Azért azt tisztázzuk, hogy a "nem hagytam neki" azt jelenti, hogy valóban nem hagyom neki, hogy a nem kívánt viselkedést mutassa, nem pedig azt, amit te csinálsz, hogy magyarázol neki és piszkálod őt, de igazából közben mégis megengeded neki. Ha nem hagysz egy viselkedést, akkor úgy lépsz fel, hogy a kutya nagyon hamar végleg leszokjon arról. Eddig nem ez történt, eddig te próbálkoztál eredmény nélkül, amivel csak azt tanítottad meg a kutyádnak, hogy amit mondasz, azt nem kell komolyan vennie, hisz te sem gondolod komolyan, nincs mögötte semmilyen tartalom. Ha odarángat egy másik kutyához őrjöngve és te rászólsz, arra neki nem kell figyelnie, hisz megszokta, hogy te nem gondoltad komolyan, nem lesz következménye annak, ha ezt ő folytatja. Persze, hogy hülyére vesz és nem tisztel! Tipikusan a tiltás, fizikai "büntetés" (mert ugye csak az a büntetés, amit a kutya is annak fog fel) játéknak vétele azt mutatja, hogy a kutya nem hiszi el, hogy amit akarsz, azt komolyan is gondolod. Miért is hinné el, ha a szabályokat valójában nem tartatod be vele?

A büntetés alap szabálya, hogy olyan mértékű legyen, amit a kutya komolyan vesz és tiszteletben tart. Ami után nagyon hamar felhagy a nem kívánt viselkedéssel. Ezt tartsd szem előtt, ne azt, hogy sajnálsz neki odacsapni olyat, amitől a kutya még boldogabban fog játszani. És sűrgősen kezd el normálisan nevelni, mert így egy agresszív, kezelhetlen kutyád van, amit veszélyes közösségbe vinni! És jó kiképző segítsége nem ártana. Vagy ha nem megy, nem akarod, keress neki egy felelős gazdát.


És csak hogy felkészülj, az eddig elértek miatt sokkal nehezebb dolgod lesz. A kutyával szemben sokkal drasztikusabban kell majd fellépni, hogy végre eljusson a tudatáig az, amit akarsz. Az odacsapkodások itt már nem fognak segíteni, ezekhez alaposan hozzászoktattad őt. Ha kezdetektől megfelelően van nevelve bármilyen erős habitusú kutya is, a gazdától származó büntetésekre érzékeny, és akkor valóban elég egy rászólás, egy érintés vagy legfeljebb egy enyhébb odacsapás. Mert a kutya tudja mit jelent és tudja mi következik, ha erre sem áll le. Azonban az ilyen kutyáknál jó esetben legalább egy igazi komoly, drasztikus büntetés szokott kelleni. De a leírtak alapján még te mentálisan vagy gyenge, hogy érvényesíteni tudd az akaratodat. Először neked kell megtanulnod, hogy mit is jelent a következetes nevelés és hogy hogyan kell komunikálnod a kutyáddal.


A játék más, az nem annyira nevelés, hanem leginkább rossz tanítás, rossz kommunikáció. Játéknál, akárcsak behívásnál is, alap szabály, hogy sose menj a kutya után, különben ez lesz, kergetheted. Ezt te tanítottad meg neki, hogy ne vigye oda a játékát.

2017. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!