Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti oda csaptok a kutyának ha...

Ti oda csaptok a kutyának ha rossz? Fejemre nőtt a német juhászom SOS?

Figyelt kérdés

8 hónapos 32 kg-os német juhászomat nevelgettük, de nem vagyok a verés híve,így nem nagyon lett neki oda csapva. Most viszont nem lehet vele sétálni, mert odarángat minden kutyához acsarkodni. (50kg vagyok). Nagyon égő. És iszonyatosan játszana és nem érti a nemet. Nagyon erősen fog és morog is ha rászólok. Nem igazi agresszív morgás.. még...

Ugrál is ami nagyon bosszantó. Nem hagytuk neki ezeket a dolgokat, mindig rá van szólva, de letojja magasról már. Sajnos a játék is azt hiszem el lett rontva, mert mindig nála a labda és nekünk kell kergetni őt érte sosem adja oda. Ma nem játszottam vele míg oda nem adta és el nem hátrált. Megért sok mindent, nagyon okos...csak ő a főnök. Szeretném megnevelni mielőtt eléri a felnőttkort, de én úgy tudom a veréssel csak agresszívek lesznek.


2017. jan. 5. 12:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem értem miértnkell egy 50kgs embernek egy olyan kutyafajtát választani amivel nem bír. Miért nem gondolkoztál mielőtt megvetted? Most akkor neveld meg.
2017. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem az 50kg- ommal van a baj, hanem, hogy nem megfelelően léptem fel a kutyával szemben, de ma elegem lett. amugy nem szoktattam hozzá a csapkodáshoz,mert eddig azt sem csináltam. csak rászóltam és taszigáltam,meg kintattam. De most más lesz. nem sajnálgatom. Nem jön a baba és őt babusgattam. De jól elrontottam. De meg fogom tudni nevelni, mert mindig is volt kutyánk(engedelmes). Német juhászom is volt már gond nélkül. Ő most nagyobb kihívás, de elkapom a tökeit. Amúgy meg a legokosabb faj a német juhász és pikk pakk felfog mindent. A tekintélyemen kell javítani, de meg lesz az is. Köszi a sok hasznos tippet. Sokat segített. Lehet hívok házhoz valakit, aki segít.
2017. jan. 5. 15:00
 23/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom,nem igazán gondolkoztál,mielőtt kutyát vettél.De most már mindegy,neked kell megtanulni a kutyával bánni.

Először is.Nincs lemozgatva.Azért pörög,játszana állandóan.Legyen naponta 1-2 órás séta,minimum fél óra futás,valamint napi szinten játék veled,akár más kutyákkal.Tudom,ez sok,de ezt azelőtt kellett volna felmérni,mielőtt hazavisztek egy nagy mozgásigényű német juhászt....

Másodszor.Nem tudja ki a főnök.Vezess be szabályokat(főleg a játékok során),dicsérj,és ha nem viselkedik,büntess.Hogy hogyan?Attól függ.Az én kutyám az egyszerű rámordulásból/otthagyásból is ért,de a tiéd nem hiszem.Szükségszerűen,néha-néha nem árt,ha kicsit megütöd a fenekét,hogy észhez térjen.De ezt ne dühösen tedd,csupán zökkentsd ki,ne fájjon neki semmiképp,hisz nem az a cél.


Kutyasulit én is ajánlok,de legalább kutyás könyveket.Cesar Millan-t ajánlom,a te kutyádnak szüksége van a módszereire.

2017. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Alaposan le kell mozgatni, minden nap. Agyilag is fáraszd, ha ez nap 5-10 perc, már az is sokat számít. Séta közben is adj neki feladatokat (pl.útpatkánál megállni, leülni). Ha makacskodik, akkor érvényesítsd az akaratodat. Ha ezt azt jelenti, hogy 10 percig kell baktatnod utána, mire megáll és leteszi azt a nyamvadt labdát, akkor az csinálod.
2017. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy én néha odacsapok a kutyának, combjára szoktam csattanósat röviden odacsapni, ha annyira rosszat csinál, de ez is csak arra szolgál, hogy végre észrevegye magát.
2017. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ez teljesen fajta és személyiség függő, pl a barátom bokszere olyan szemtelen és önfejű néha,hogy szinte könyörög egy kokiért, ami helyre rakja.

Az én berni pásztoromnak elég egy hangosabb szó is,ha egyszer kapna egyet szerintem örökre megsértődne rám .

2017. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!