Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maximum 1 millióért melyiket...

Alex25 kérdése:

Maximum 1 millióért melyiket első autónak?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban szeretném megvenni a kocsit, max. 1 millióért. Úgy vagyok vele ennyiért már elég jókat lehet kapni, nem akarok 4-500-ért, hogy utána költeni kelljen rá. Persze erre is kell majd valamennyit...

Jelenleg a Honda Jazz-t venném meg, persze volt előtte jó pár, de mindegyikbe találtam valami hibát, ebben a legkevesebbet.


Alternatívák:

/Suzuki swift(gombóc)/- túl rövid és a csomagtartó is kicsi, presztízse nulla.


/Mazda 2/- Nem tetszik a hátulja, meg úgy tudom hajlamos a rozsdásodásra, drága alkatrészek.


/Hyundai i30/- Ezt venném meg szívem szerint a Jazzen kÍvűl, csak drága.


/Opel corsa C/- tetszik belülről meg nem is drága, csak hát a külseje nagyon egyszerű, nekem unalmas..D-s lenne az ideális, csak az is drága...


/Opel astra H/- tetszik a formája kívül belül, csak egy kicsit hosszú nekem(max 4m-eset szeretnék), meg azt olvastam autonavigátoron, hogy vannak gondok vele.


/Renault clio/- Ezen is sokat gondolkodtam, de utána olvastam és ennek is van jó pár hibája, a váltó főleg ami nem az igazi. Francia...


/Toyota Yaris/-Rövid, drága hozzá az alkatrész, nem tetszik a műszerfal elhelyezkedése.


/Volkswagen 4-es Polo/- kívülről tetszik, belülről annyira nem, meg sok a baj vele azt olvastam, motorja se az igazi.


Utoljára pedig a Ford Fiestát említeném meg, ezen gondolkodtam sokat, hogy ez legyen vagy a Jazz. Fiestában olcsóbban kapok fiatalabbat, viszont több is a baj vele. Jazznek csak egy hátránya van amiért még nem döntöttem ez mellett, a drága Japán alkatrészek, egyébként megbízhatónak gondolom. Sok tesztet olvastam róla.

A Civicet majdnem kihagytam, váltó helye nem tetszik, 4.3m hosszú, amúgy bejönne...

Ti mit gondoltok melyik legyen, az alternatívákat is várom, az a lényeg, hogy max. 4 méteres legyen, ferdehátú, 2004-5-ös évjáratnál ne legyen öregebb, átlagfogyasztása 7 liter körül legyen.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. júl. 2. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

max 1 millióért milyen presztízst akarsz?


vegyél egy E46-ot és rá a legszélesebb gumit amit a felnijére gyártanak oszt nesze neked, utak királya

2016. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik autóval márkától, típustól függetlenül "vannak gondok". Ez az autónak nem hibája, hanem tulajdonsága. Amit használsz, az fogy, kopik, elhasználódik, ezért időnként szervizelést igényel.
2016. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy mindegyiknek van hibája, de nem mindegy hogy mennyi, és mennyire komolyak. Ezért lenne jó ár/érték arányban megtalálni a a legjobbat.


Presztízsértéket a Suzukira értem, nem az árra. Hondának nagyobb van egy "kicsivel" szerintem. Meg ha úgy döntök, hogy eladom, tartsa az árát, ne a feléért kelljen eladnom 2 év múlva...

2016. júl. 2. 21:26
 4/8 anonim ***** válasza:
1 millaert nem kapsz csodat. Az a swift jol nez ki ha ala raksz egy 17-es felni sok kullovel. Sportosan nez ki, meg 1 nagyobb kipufogoveg. Nem nezik le alapbol se.
2016. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként nekem is tetszene a Swift,az elején amellett is voltam, csak nagyon rövid, meg kicsi a csomagtartója. Jazz-el van valami probléma egyébként?
2016. júl. 2. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy lenne. Honda nem igen gyartott rossz motort eddig. A tobbit se hiszem hogy rossz lenne (kasztni es belso) de ez ugyis odafigyeles es torodes
2016. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

10 évesnél idősebb autó esetén kerülném a japánt.

Legalább az alkatrész legyen olcsó.

Hogy melyikkel mennyi nyűg lesz az előre megjósolhatatlan.

2016. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 milla már nem sok pénz autóra. 1 milláért nem fogsz az általad felsorolt kisautóknál jobbat kapni...

...ami meg is felel az elvárásaidnak. Max 4m, max 12 éves és max 7 literes átlag?

Mitsubishi Space Star? A hosszba épphogy belefér. Van benne hely a hosszához képest. Megbízható. Tartós. Nem hajlamos a rozsdásodásra.

2016. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!