Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a pitbullról?

Mi a véleményetek a pitbullról?

Figyelt kérdés

Csak olyanok írjanak akik már tapasztaltak és nem csak a néhai pitbull támadásokból indulnak ki.

Köszönöm!



2017. jan. 9. 12:11
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nagyon régóta ők a szívem csücskei, hatalmas lelkük van, meglepően fejlett igazságérzetük és szociális készségeik, szeretnek vigyázni rá, hogy mindenki épségben legyen, és ne legyen balhé; intelligensek, kreatívak, a csillagokat lehozzák az égről a gazdájukért, és nem lehet mellettük rossz kedve az embernek.

Persze ez mind csak akkor igaz, ha megfelelően vannak tartva és nevelve, mert nem azok a típusok, akiknek elég napi fél óra pórázos séta meg az egész napos simogatás. Neveletlenül, megfelelő lemozgatás nélkül nem tudnak érvényesülni ezek a tulajdonságaik, hanem túlpörgött, öntörvényű, jó eséllyel agresszív és veszélyes kutyák lesznek.

2017. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
90%

10-es, neked ugyan milyen lehet a lelkivilagod ha ilyeneket irkalsz? ..jobb nem bele gondolni ugye?

A pitbull igenis egy nagyon okos, intelligens, ertelmes kutya, sok mindenre meg lehet tanitani, es igenis, kedves, baratsagos.

Sok pitet ismerek, csaladba is van 3. Abszolut nem agresszivak, olyanok amilyennek nevelik oket.

2017. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
5%

Nekem olyan lelkivilagom van, hogy nem akarok olyan kutyat tartani aminek a lattan mindenkiben megfagy a vér, a gyerekek meg sirva fakadnak.


Csaladi kutya nekem a labrador meg a golden retriever, nem pedig olyan amitol minden idegen osszexarja magat, persze aki ilyen kutyat tart az pont ezert veszi, "erot sugaroz". Foleg a kisebbsegiekre jellemzo ez a gondolkodas, a szamurajkard meg a lerugott bömös melle pont jo a pitbull.


Csaladi kutya, azba..meg.

2017. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy mindenkiben megfagy a vér? Ne általánosíts már légyszíves... Attól hogy te paranoiás vagy, nem biztos hogy mindenki más is az. Érdekes, ha én ilyen kutyával találkozom, nem f.som össze magam, pedig szoktam híradót nézni. Csak egy rossz példa miatt (ami egyébként nem a kutya, hanem a gazdája hibája) nem írom le az összes ilyen kutyát.
2017. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
96%
Életvidám, játékos, emberbarát, értelmes, pörgős kutyák. Kutyákkal dominánsak lehetnek, de megfelelően szocializálva kijönnek a többi kutyával, illetve más állatokkal is gond nélkül tarthatóak. Határozott, következetes nevelés és elegendő mozgás szükséges számukra. Mozgékony életet élő családokban családi kutyának, sportkutyának, társnak tökéletes. Semmivel nem veszélyesebb, mint egy másik fajta kutya. Akár egy rosszul nevelt labrador is lehet veszélyes.
2017. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
92%

Minden kutya olyan, amilyenné nevelik.

De míg egy golden vagy egy beagle alap természetben, veleszületetten is kis agressziószintű, gyakorlatilag különösebb nevelés nélkül sem lesz veszélyes az emberekre, vagy egy juhászkutya a tenyésztéséből eredően simulékony, gazdás, addig a terrierek önfejűek, önállóak, dominánsak, a bull típusúak pedig különösen magas agresszióval rendelkeznek. Ami normál esetben magas ösztönszinttel és jó idegrendszerrel párosul. Így a nevelésük, szocializációjuk sokkal nehezebb, mint a legtöbb fajtáé. Sokkal több tudást, tapasztalatot, ráfordított időt és munkát igényel. Ez nem az a fajta, ami első kutyának jó, amin megéri megtanulni kutyát nevelni. Még többedig kutyaként is fog okozni nagy nehézségeket És ha elrontják, akkor időzített bomba lesz, mind az emberekre, mind más állatokra nézve. És sajnos nagyon sokan elrontják, mert egy bizonyos rétegben divat ez a fajta, mert sokan nem veszik a fáradságot éveken át, hogy rengeteg időt, energiát, pénzt öljenek a kutya nevelésébe.


Viszont ha jó kézbe kerülnek, remek családi kutya lehet belőlük is. Sokoldalúak és általában jó adottságúak, kitűnő sportkutyák és munkakutyák lehetnek. Ahogy szerencsére egyre többen is használják erre őket.

2017. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
#13, van terápiás pit is. Akivel gyerekekhez járnak. Én is ismerek pitet, akivel a gazdája rengeteget jár gyerekek közé iskolába bemutatózni, meghívásra. Szerintem kár tovább belemélyedned ebbe, csak magadat járatod le. Viszont tényleg szánlak már, hogy ennyire rettegsz valamitől, hogy ilyen irreális félelmeid vannak.
2017. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
85%

"Nekem olyan lelkivilagom van, hogy nem akarok olyan kutyat tartani aminek a lattan mindenkiben megfagy a vér, a gyerekek meg sirva fakadnak. "

Na ne nevettess mar..:D ja, vagy ezt nem is viccbol irtad? Ne haragudj, de jot szorakoztam rajta:)

Kissebbsegi? legyszives ne altalanosits! Nem vagyok kissebbsegi de akk se.

2017. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%
vad dög
2017. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
14%

Kicsit beszelgessetek mar olyan emberekkel, akik nem ebben a kutyabu..i virtualis vilagban elnek. En is imadom a kutyakat, egyaltalan nem felek toluk, a pitbulloktol sem, de ismerem az atlagember velemenyet.


Aki pitbullt akar az azert akar mert egy agressziv, veszelyes kinezetu kutya. Lehet ezt tagadni, de nem erdemes. Pont ezt a reakciot akarjak vele kivaltani, feljenek tole, ez a lenyeg. Akkor ugy erzik hogy toluk felnek. Kisebbsegi erzes, frusztracio, agresszio, kompenzalas. Ezt jelenti a pitbull.


Teljesen lenyegtelen hogy milyen pozitiv tulajdonsagai vannak, mert van ezer fajta amelyiknek szinten ilyen pozitiv tulajdonsagai vannak, sot sokkal tobb pozitiv tulajdonsaguk van, de attol nem xarjak magukat ossze a civilek az utcan, es az mar nem jo.


Szerencsere normalis orszagokban nem lehet ilyen allatokat tartani, nehol meg engedellyel sem, igy nincsennek olyan taplok amik ilyen kutyakkal remisztgetik a kisgyerekeket a jatszoteren.

2017. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!