Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a pitbullról?

Mi a véleményetek a pitbullról?

Figyelt kérdés

Csak olyanok írjanak akik már tapasztaltak és nem csak a néhai pitbull támadásokból indulnak ki.

Köszönöm!



2017. jan. 9. 12:11
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
12%
2017. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

20-as, jo h felvilagositottal, legalabb mar nem halok meg hulyen..

Van 3 ilyen kutyank, csak a szukebb csaladi korben es rengeteg jo ismerosom ilyen kutyakkal.

Jo tudni h ezek milyen veszelyt jelentenek rank, meg a vegen agyon puszilganak vkit:D

2017. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
11%
ki mondta hogy rad jelent veszelyt? Lenyegtelen. Az a lenyeg hogy ugy nez ki hogy masokra veszelyt jelent.
2017. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
micsoda érvelés :D
2017. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
27%

Én egyetértek a 66 százalékossal. Eleve röhej, hogy akik lepontozzák, fel se fogják, hogy nem is a kutyákról ír, hanem a gazdákról.


Mindegy, milyen a pitbull, mint fajta, ha a gazdák között nagyobb arányban vannak síkhülyék, mint a golden retrieverek gazdái között, akkor a kutyáik között is ilyen lesz az arány. Ez ráadásul tovább erősíti a jelenséget. Merthogy teljesen igaz az, hogy egy csomóan direkt a rossz híre és amiatt vesznek pitbullt, mert sokan félnek tőlük. Mert neki kemény kutya kell vazze. Nem az a lényeg, hogy van-e alapja ennek a félelemnek, hanem az, hogy aki direkt így választ kutyát, az egy gyökér, aki természetesen olyan kutyát nevel, akitől joggal félnek az emberek. Ördögi kör.


És nem, én se mondtam semmi rosszat a pitbullról, ha ezt nem érted, addig olvasd, amíg fel nem fogod :) Sőt, azt se mondom, hogy minden pitbull tulaj ilyen. Bár az kétségtelen, hogy még ha nem is direkt ez a szándéka valakinek, akkor se nagyon értem, miért akar pont olyan kutyát, akitől sokan félnek. Szerintem a városi kutyatartásban az a jó, amikor az ember más emberek és kutyák közé viszi a sajátját.

2017. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak, akik arcolásnak tartanak pitbullt, igen. De sokan vannak olyanok is, akik nem. Miért kell mindent fekete-dehéren látni?

Kutyasuliban oktatok, elég sok bull típusú kutyával találkozom, értelemszerűen a gazdáikkal is. Eddig egy fura volt csak, aki maga se tudja eldönteni, hogy mit szeretne, a kutyája legyen inkább vad, vagy inkább normális, de vele is csak a telefonos beszélgetésig jutottunk hónapok alatt, valahogy sose sikerült megjelennie a sulin. Aki tényleg eljön vele, az azért teszi, mert azt akarja elérni, hogy a kutyája normálisan viselkedjen. Hálisten általában elkötelezett emberek, akik hajlandóak úgy kezelni a kutyát, ahogy kell, büszke vagyok a tőlünk kikerült bullokra és a gazdáikra.


Nekem eddig egyszer kellett csak elővenni a pitbull-kártyát, amikor egy rosszarcú fazon belém kötött egy késő esti sétán a kivilágítatlan Duna-parton. Emlékeztettem rá, hogy ugyan nekem csak a pofám nagy, erős nem vagyok, de a pitbull mellettem az. Merthogy mindkét kutyám érzékelte a konfliktust, és kérés nélkül beálltak mellém testőrködni. Meg se morrantak, csak ott voltak, és ezzel ki tudja, mitől mentett meg.

Egyébként kifejezetten élvezem, hogy mindenki imádja a kutyámat, sosem harcikutyázták még le (merthogy folyton vigyorog és egész testtel csóvál, nehéz tőle félni). A suli több mint két éve üzemel, eddig kettő darab gazda jelezte, hogy fél, és inkább ne engedjük ki a pitbullt, amíg itt van. A tanulók kutyáival meg sose volt gond, senki nem fordult még vissza a kapuból, hogy ja, itt van egy harci kutya, akkor nem jövök be.


Aki ignorálni szeretné a normális pites gazdák létezését, és inkább cigányozni akar, tegye meg nyugodtan. Csak kevésbé habzó szájjal, mert nincs igaza.

2017. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
49%

De én nem ignorálom, eleve megmondtam, hogy nyilván van egy csomó normális gazda is. Na, aki kutyasuliba viszi a kutyát, az eleve normális.


Én nem félek a pitbulloktól, mert én alapállásként ugyanolyan kutyaként kezelem őket, mint bármelyik másikat. A labimat simán összeeresztettem egy fiatal nemtommivel, ami olyasmi volt, de vagy 50 kiló :) A gazdája nagyon boldog volt, mert azt mondta, hogy mindenki fél tőle és emiatt kevés lehetőség adódik ilyesmire.


Na, én erről beszélek. Hogy miért akar valaki olyan kutyát, akitől az emberek jelentős része fél. Felőlem mindenki azt csinál, amit akar, csak nem értem.

2017. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

De hát nem fél tőlük mindenki, ezt a pites gazdák tudják a legjobban. Persze környékfüggő is, mint minden más az emberek reakcióját tekintve. Ahol normálisabb kutyások vannak, ott az emberek is normálisabban állnak hozzájuk. Ahol van egy-két hülye, ott jön a rettegés. Hiszen mindenki abból indul ki, amit lát. Anyósoméknál például a rotiknak van rossz hírük, egy darab agresszív roti maitt. Hogy a bull típusúakról mit gondoltak, azt nem tudom, de a futtatóba is jár egy-kettő, és elképedve mesélik, hogy milyen aranyosak. De nem elmenekültek tőlük, maximum bizalmatlanul figyelték, hogy mi fog történni. Nincs szó kiterjedt országos félelemről, ahogy azt sugallod.

Én elég sokat tömegközlekedek is a kutyával, egy rakás vadidegen, nem kutyás emberrel találkozom, és sose láttam, hogy félnének tőle. Az előző lakhelyünkon a zsebkutyákat se kapkodtál fel előle, simán odaengedték póráz nélkül. Négy éve van velem a kutya, és alig láttam embert, akinek problémát okozott volna, hogy meglát egy pitbullt, vagy odamegy hozzá a kutya (amit eleinte sűrűn megcsinált a kis genya, mindenkivel meg akarta simogattatni magát, időbe tellt, mire befejezte a random emberekhez odarohangálást). Aki eleinte bizonytalan volt, azt is gyorsan meggyőzte a kutya arról, hogy az egész pitbull-mizéria hülyeség.

Egyszerűen nem igaz, hogy az emberek félnek a pitektől. Persze, néhányan félnek, és ők nagyon hangosan félnek, de ettől még nem ők lesznek többségben.

2017. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Nekem is pit van. Gyerekek mellett nőtt fel, macskákkal. Igazi családi kutya. Sokat foglalkozok vele, de ezt megkapná más fajta is. Miért van ilyen kutyám? Nem arcoskodás. Már a 90 es években ez volt. Itt járnak a gyerekek oviba, suliba. A kapura sohasem rontott habzó szájjal. Megnézi őket és annyi ellenben a szomszéd kauval ami szinte szétszaggatja a kerítést. Ha az én pitem kimenne az útra 100%ban tudom hogy senkit nem támadna meg. A kauval ellentétben... Pedig azzal is foglalkoznak. Más jellem a két kutya. Attól okkal félhetnél. Szép maci, de ő nem puszilkodni menne hozzád oda! Sokan odajönnek a kutyámhoz hogy gyönyörű, meg lehet simizni max összenyal. Egyetlen egy kapuba arcoskodó kutyára nem húz séta alatt. Tudod ez nevelés kérdése csupán. Viszont rendkívül figyel mindent maga körül. Baj esetén egyből kész megvédeni magát és engem, de a családot is. De ugyanez elmondható bármilyen fajtára. Rozira, corzóra stb stb... Nevelés kérdése!
2017. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
17%

akumi, erre irtam hogy te egy kutyas virtualis valosagban elsz, nincs kapcsolatod atlagemberekkel, vagy ha van is senki sem fogja neked megmondani oszinten hogy mit gondol a kutyaidrol.


A pitbull semmi olyat nem kinal amit mas kutya ne tudna, a felelmetes kinezeten kivul.

2017. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!