Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a pitbullról?

Mi a véleményetek a pitbullról?

Figyelt kérdés

Csak olyanok írjanak akik már tapasztaltak és nem csak a néhai pitbull támadásokból indulnak ki.

Köszönöm!



2017. jan. 9. 12:11
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarod bárkinek is megmondani, hogy márpedig ilyen kutyát ne tartsál, mert "félelmetesen néz ki". És akkor mi van, ha úgy néz ki? Attól még a kutya viselkedése lehet szöges ellentéte a kinézetének, attól még, hogy te ezt nem vagy hajlandó beismerni, holott fogadni mernék rá, hogy nem ismersz ilyen kutyát közelebbről, csak ránézésre félelmetes és elkönyveled, hogy akkor veszélyes is egyben...
2017. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
66 szazalekos, nem vagy te egy "kicsit" paranoias?
2017. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
0%

En nem akarom megmondani senkinek, mindenki azt csinal amit akar. Csak meg van roluk a velemenyem.


egyebkent ahogy irtam, kulturorszagokban ilyen kutyat nem lehet tartani.


Egyebkent Magyarorszagon is engedelyhez kotott.

2017. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom az osszes ide irogatonak van engedelye:


[link]


Ha nincs, akkor az vetseg es ket evig terjedo szabadsagvesztes.


Ha kutyaiskolas meg akar 3 evet is kaphatna.

2017. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom ez a törvény már nem hatályos, de értem amit a 66%-os ír. Sajnos sokan tényleg csak arcoskodásból vesznek pittet(ki tudja honnan) ezeknek az embereknek kutyát se adnék,nehogy pittet. Az ilyenek miatt vannak rossz élmények az emberekben, de akár más fajtához is kapcsolódhat rossz élmény és ezt nehéz leküzdeni. Én például a német juhászkutyáktól félek, a pittekkel semmi bajom. Bármelyik fajta lehet veszélyes.
2017. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
25%
Akumi - Én ezt nem tudom megítélni, hogy pontosan milyen arányban félnek a bull típusú kutyáktól az emberek, de az biztos, hogy komolyan létezik ez a dolog. Nemhogy egyéb embereknél, de még kutyásoknál is rendszeresen látom, hogy félnek ezektől a kutyáktól. És bár mondom, én nem félek tőlük (attól igen, hogy egyszer majd jól megszívom emiatt), azt látom, miért félnek tőlük mások, magyarul szerintem is félelmetesen néznek ki :) Az említett 50 kilós kutyánál is megjegyeztem magamban, hogy ha ez a csupa izom, brutális állkapcsú kutya hirtelen megzakkanna, nekem százkilós férfiként zéró esélyem lenne vele szemben :) Én nem tudom, pontosan mi ennek az oka, de egy német juhászról nem ez jut eszembe először, hiába tudna az is simán széttépni :)
2017. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

66%-os, ha lehet ezt is olvasd el:

[link]

Attol meg h par "embernek" kicsi a f...a azt ezzel, meg persze melle egy bmw-vel akarja korrigalni, meg nem kene elitelni a fajtat. Max az ebbe a kategoriaba tartozo embernek nem nevezheto lenyek felett lehet itelkezni!

2017. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Leginkább a média mocskolja be a bull típusú kutyákat, ahogy előtte a roti is kapott minden mocskot! A pit, noha viadalra lett anno kitenyésztve nem egy vérengző vadállat! Sőt! A viadalokon is tilos volt emberre támadnia! Ez az emberközpontúság benne van nagyon nagyon! Persze lehet belőle bolond kutyát csinálni, ahogy minden fajtából! Sajnos ha egy pit támad megy a mocskolódás, pedig az egyéb fajták akár németjuci is több embert támadott meg! A pit külleme olyan amilyen, de nem az teszi a kutyát. A tibeti masztif meg egy szép maci. :) Előbb széttépne mint egy pit. Sőt, csak gondold végig. A rettegett pitbullnak esélye sem lenne egy kájjal kauval szemben ha összeverekednek! Egy káj sokkal vadabb akkor is ha családi kutyának neveled! Ahol olyan van lehet ha bemész a portára soha nem jössz ki! Egy pitnél ha normálisan nevelt max kutyanyomos nyálas leszel!
2017. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

"pedig az egyéb fajták akár németjuci is több embert támadott meg"


Hat, ezt azert ketlem. Nem veletlenul vannak tiltolistan ezek a fajtak.

2017. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

De de nézz utána... Nem tudom már hol kb. 10 hónapja több német juhász támadás is történt az egyik országban. Egyik alkalommal egy kisiskolás nyakát harapta el... Nyugodtan keress rá.


Magyarországon a pit tartása NINCS engedélyhez kötve. Illetve kíváncsi vagyok mi a SZEMÉLYES (ÚGY ÉRTVE VOLTÁL MÁR GAZDÁJA) TAPASZTALATOD EZZEL A FAJTÁVAL.


Üdv, 5 éve 2 pitbull gazdája 3 gyermekes csaaládapa

2017. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!