Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyák születnének egy...

Milyen kutyák születnének egy malinois és egy német juhászkutya keresztezéséből?

Figyelt kérdés

Nem terveztem ilyen kölyköket létrehozni, csak érdekel. Mindkét kutya jó képességű, nagyjából ugyan azokra használják őket.

Tudom, hogy nyilván vannak más tényezői is, de nagyjából milyenek lennének a kölykök?



2017. jan. 10. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy bevett parositas. Nyugodtabbak, mint a malik, de nagyon jol kepezhetoek. Gyakorlatilag a ket fajta legjobb tulajdonsagait otvozik. Kedvelt szolgalati kutyak.
2017. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érdekes. Körülbelül valami ilyesmire számítottam én is...

És mi történne akkor, ha ezeket a már keverék kutyákat tenyésztenék tovább?

2017. jan. 10. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Létrejönne egy kedvelt, de el nem ismert munkakutya fajta (pontosabban hibrid). Nálunk is vannak kísérletek ilyen típusú kutyák szolgálati alkalmazására egyébként.
2017. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztik ezeket tovább is. A szolgálati kutyák egy jelentős része mali-német juhász, holland-mali, holland-német juhász és ezek mindenféle arányú keveréke.

Azt, hogy jó adottságúak, nyilván így nem lehet kimondani, mert nem a fajtán múlik, hanem a felmenőkön. De jó adottságú kutyák kölykeinek egy jó része valószínűleg hasonlóan vagy még jobb képességűek lesznek. A szolgálati és knpv-s kutyáknál nem a fajta számít, csak a kutyák képessége és egészsége persze. Ezért minden jó kutyát összeraknak, ha látnak a párosításban fantáziát.

2017. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi is velük dolgozunk, nagyon jók
2017. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!