Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet segíteni a kutyámon?

Hogy lehet segíteni a kutyámon?

Figyelt kérdés
Szeptember vége óta beteg, először csak annyit vettem észre hogy a hasán egy kis foltban ki van hullva a szőre és ki van vakarva.. aztán már láttam hogy vakarózik és eljött az állatorvos megnézni azt mondta hogy rühes.. adott neki antibiutikumot de nem segitett aztán még volt kétszer már krémet is adott neki az ugy ahogy segitett, mert a szőre már jobb állapotban van.MOst mar január van és járok ki hozza minden nap és még nagyon vakarózik. Ki cseréltük a szalmáját is és féregtelenítő bogyót adtunk neki meg is ette de nem használ. Nem tudom mit csináljak még de már az állatorvos nem tud rajta segiteni... légyszives akik tudtok nekem segiteni irjatok minden lehetőséget ide mert nagyon nagyon nagy szükségem van rá.... :( :(

2017. jan. 11. 14:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is nagyon vakarózott, miután bolhás nem volt, féregtelenítve volt, rendben találták a bűzmirigyét, megcsináltattuk a vértesztet, ott kijött allergia pollenekre, meg ételre is, de az nem feltétlen pontos (étellel kapcsolatban), de bizonyos tápok után valóban rosszabbodott. Egy évig szuriztuk itthon oldattal, amit az eredmény után kevertek ki neki, közben néztek bőrkaparékot, se atka se semmi. Volt, hogy már csak a szteroidinjekció segített. Szóval sokminden okozhatja. Végül Kiderült, hogy a szeme volt beteg és fájdalmában vakarta magát. Egyébként pollenszezonban emberi allergiagyógyszert kap néha, háziszappannal fürdetjük, meg kis babafürdető is van néha a vízben, attól nem száraz a bőre. Ennyi jutott most eszembe.
2017. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Vagy akár bolhairtóra is lehet érzékeny, de az inkább azon a részen látszik meg, ahova csepegtetik/fújják. Ha ilyen fajta egyáltalán.
2017. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hát a pokróc helyett van a szalmája azt pedig decemberbe kicseréltük neki. Más dolga nincs.
2017. jan. 11. 15:21
 14/21 A kérdező kommentje:
légyszi még valaki nem tud már semmi esetleg hasznos dolgot?
2017. jan. 11. 15:49
 15/21 A kérdező kommentje:
#11 köszi a választ :)
2017. jan. 11. 15:52
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem a tápallergia jutott eszembe...fülèt nem vakarja? A fejèt nem rázza? Nem rágja magát?
2017. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hányszor cseréltétek ki a szalmáját? A rüh egy nagyon makacs állat, úgyhogy a beteg kutya környezetét is ugyanúgy cserélni és fertőtleníteni kell minden nap, a kezelés mellett, lehetőleg egy időben.

A szalmát ezért el lehet felejteni, amíg hat a tinktúra a kutyán, a rüh bevackolja magát a szalmába és a hatásidő után már ugrik is bele vissza. Ugyanez a helyzet bármilyen pokróccal vagy takaróval, nem hiába van kórházakban is a rühes ember külön kórteremben, és van a lepedője és az összes létező ruhája naponta cserélve majd le küldve a sterilizáló mosodába.

Azt ajánlom hogy inkább pokrócot tegyetek alá de azt minden nap cseréljétek, és a kutyaházát is fertőtlenítsétek ki Sekusepttel vagy Incidurral az ügy érdekében.

Ezen kívül nem tudom neostomosant próbáltátok e, de az bolhák ellen kiváló, hátha a vele való fürdetés segít a helyzeten, elvileg az megfelelő koncentrációban a rüh ellen is jó.

2017. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ #17

még azt szeretném meg kérdezni hogy ilyenkor fürdetni is kell vagy nem szükséges?

2017. jan. 11. 16:11
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is meg kell állapítani, pontosan mi a baja. Ehhez egy felszerelt rendelőbe, állatkórházba kell elvinni, ahol pl. tudnak venni bőrkaparék-mintát, vért, ha szükséges.

Ha rühes, arra nem antibiotikum kell, van rá megfelelő szer. De a környezetét is tökéletesen fertőtleníteni kell vele.

Lehet akár allergia, bolha-ekcéma és sok más.

Mivel ezt így mi nem tudjuk megállapítani, nincs más hátra, mint a kivizsgálás egy megfelelő helyen.

2017. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#17 vagyok. Ezek a rüh elleni szerek szerintem akkor a leghatékonyabbak, ha előtte le fürdeted a kutyát, bár így a télre való tekintettel, ha mégsem lehet ezt megoldani, akkor inkább ne fürdesd le. Maximum az első neostomosanos kezelés előtt.

Aztán ha ezek sem használnak, akkor tényleg jó lenne egy igényesebb állatorvosnak megmutatni.

2017. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!