Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet segíteni a kutyámon?

Hogy lehet segíteni a kutyámon?

Figyelt kérdés
Szeptember vége óta beteg, először csak annyit vettem észre hogy a hasán egy kis foltban ki van hullva a szőre és ki van vakarva.. aztán már láttam hogy vakarózik és eljött az állatorvos megnézni azt mondta hogy rühes.. adott neki antibiutikumot de nem segitett aztán még volt kétszer már krémet is adott neki az ugy ahogy segitett, mert a szőre már jobb állapotban van.MOst mar január van és járok ki hozza minden nap és még nagyon vakarózik. Ki cseréltük a szalmáját is és féregtelenítő bogyót adtunk neki meg is ette de nem használ. Nem tudom mit csináljak még de már az állatorvos nem tud rajta segiteni... légyszives akik tudtok nekem segiteni irjatok minden lehetőséget ide mert nagyon nagyon nagy szükségem van rá.... :( :(

2017. jan. 11. 14:36
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Mintha azt mondtad volna, az orvos szerint rühös. Nos az egy atkás fertőzés. Állatnál is, és embernél is. Én az ember kezelését tudom itt megadni, de gondolom, hasonlóan van az állatnál is.

A rüh gyógykezelésében a legelső feladat természetesen az atkák és petéik megsemmisítése. A rühesség gyógyszertárban kapható chlor-ciclohexan tartalmú emulzió vagy zselé, ill. benzil-benzoát oldattal (Linimentum scabicidum) megszüntethető. Zuhanyozás után, majd fél órával később megismételve az egész testet le kell kenni a nyaktól a lábujjakig. A fertőzött bőrnek 24 órán keresztül bekenve kell maradnia, lemosás nélkül. Makacs fertőzés esetén a kezelést még kétszer meg kell ismételni. A viszkető bőrfelület vakarása olyan sebeket ejthet a bőrön, amelyek elfertőződhetnek, ezért a vakarást meg kell próbálni elkerülni. Ha nagyon erős a viszketés, kortikoszteroidos krémet alkalmaznak csillapítására. Ha valamennyi atka elpusztult, úgy a bőrön jelenlevő elváltozások általában maguktól rövid idő alatt eltűnnek. Ha kiterjedt, elhanyagolt a fertőzés, vagy ha nagyon érzékeny bőrű a beteg, akkor a tulajdonképpeni rüh-kezelés befejezése után hátra van még a következményes elváltozások, például az elvakart, felülfertőzött, gyulladt bőr kezelése, amely sokszor hosszú időt vesz igénybe.hátha segítettem, olvaasd el. Jobbulást szegénykének.

2017. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!