Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez halálos kullancs lehet?

Ez halálos kullancs lehet?

Figyelt kérdés
A kutya már 2 napja elég rossszúl van gyenge és sokat fekszik nemis fut és nem játszik.Ma találtam benne egy jól megszívott kulancsot és kiszedtem.Ilyen fehéres szürkés szine volt mint egy kavics ez halálos vagy csak sima átlagos kullans?Ha a feje netán beletört mitörténhet.Mikorra fog felépülni a legyengülésből és újra erőteljes?
2008. okt. 8. 18:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz azonnal!
2008. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lyme kóros is, de lehet Babesia-s is. Azonnal vidd el az állatorvoshoz, mert ha nem mindenképpen rossz vége lesz! :(
2008. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Már rossz vége van. Babesiás a kutyád. Ez a két nap rettentően hosszú idő, de rögtön vidd el állatorvoshoz, adnak ellenszérumot, ami segíthet, de... az egyik kutyám sajnos így halt meg. :(
2008. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
Mindenképpen vidd el állatorvoshoz! Figyeld, hogy nem -e sárgult be a szeme, mert akkor baj van:S
2008. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nemlehet hogy csak egy kicsit legyengült mert leszívta a kulancs és pár nap alatt elmúlik?Vagy tényleg fertőzött volt a kullancs?
2008. okt. 8. 19:13
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj vele,vidd el orvoshoz!!A mi kutyánk is majdnem belehalt a kullancs csípésbe,de mivel erős a szervezete,túl élte.Ugyan ezek a tünetek voltak.Szóval mindenképpen doki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Megfertőzte. Vidd el gyorsan, ne játssz az életével!
2008. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
A kullancs nem azért veszélyes, mert olyan tekintélyes mennyiségű vért szív ki, hanem mert mindenféle -akár halálos- betegségeket is hordozhat. A kullancsot csak és kizárólag kullancscsipesszel szabad kiszedni. Embereknél mindenképp el kell tenni a kiszedett kullancsot és be kell küldeni vizsgálatra - ha szereted az életed, biztos vagyok hogy az állatokkal is így kell eljárni - ha szereted az életüket.
2008. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Szereted a kutyádat?

Igen?

AKKOR MENJ MÁR ÁLLATORVOSHOZ.

Az ilyen dolgokért szoktam kiakadni, amikor a kedves gazdi csak halogatja, és halogatja majd napokkal később temetheti a kutyáját. EZ NEM JÁTÉK! Ez a babesia tünete, márpedig, ha nem kap időben ellenszérumot BÚCSÚT VEHETSZ A KUTYÁDTÓL! Remélem már az állatorvosnál vagytok! Az én kutyám két szurit kapott, mégis elvitte a babesia. Amikor kullancsot találok a kutyáimban rohanok állatorvoshoz, ad egy kis adag ellenszérumot. És sajnos a csöpögtető ellenére volt már bennük egy-két kullancs. Nem olyan drága, havonta kell a kutya nyakába csepegtetni egy kis tubussal, állatpatikában lehet kapni. Felszívódik és meggátolja a kullancs-baleseteket. Szerintem szerezz be ilyet, mert egyre több a fertőzött kullancs és aki szereti a kutyáját, ennyit a védelme érdekében szívesen áldoz rá... vagy tévedek?

2008. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Sajnos már szárvavan az állatorvos,de mennyibe kerül az ellenszérum?
2008. okt. 8. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!